• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

D

djukasb

Guest
pomoć oko indentifikacije stihl motorke

evo imam neko staro čudo od motorke.....treba ju restaurirati ali neznam koji je model točno....radi kupnje dijelova....ako netko zna bio bi mi od velike pomoći....
s323rn.jpg


33a4ais.jpg



2ce6tmt.jpg



s3kcpt.jpg



33onv2r.jpg


2u9swo8.jpg
 
D

djukasb

Guest
ZNAM DA JE CONTRA ALI NEZNAM KOJI MODEL 070 ILI 090...MORAO BIH IZMJERITI KLIP....Fali mi poklopac iznad cilindra...koji usmjerava zrak na cilindar i hladi ga....ima li tko mozda ili zna netkoga:d
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nije ni 070 niti 090 već je Contra ili Contra S, a klip nije nikakav problem izmjeriti..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zageb , Jakuševac ... ako si uporan nađe se .
Svake nedjelje dolazi tip i Sl b , mislim da se zove renato ..ima dosta novih djelova ..vodilica , lanaca i tako ...sigurno obilazio i lokalna sajmišta .
Pokraj njega stoji tip iz Petrinje ..taj ima pun kombi + auto prikolica djelova i svega sranja .
Ako nađeš ovoga -poveži se s ovim i uspjeh je zagarantiran ...ili put pod noge.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Zageb , Jakuševac ... ako si uporan nađe se .
Svake nedjelje dolazi tip i Sl b , mislim da se zove renato ..ima dosta novih djelova ..vodilica , lanaca i tako ...sigurno obilazio i lokalna sajmišta .
Pokraj njega stoji tip iz Petrinje ..taj ima pun kombi + auto prikolica djelova i svega sranja .
Ako nađeš ovoga -poveži se s ovim i uspjeh je zagarantiran ...ili put pod noge.

Je kolega u pravu si ja sam sad ovaj vikend bil na Jakuševcu sa šogijem kupoval neke dijelove za tomos-a pa sam malo prošvrljal i vidio da ima kod tih tipova dijelova za te stare STIHL zvijeri :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Je kolega u pravu si ja sam sad ovaj vikend bil na Jakuševcu sa šogijem kupoval neke dijelove za tomos-a pa sam malo prošvrljal i vidio da ima kod tih tipova dijelova za te stare STIHL zvijeri :)

Gde toga ima na jakuševcu? desno od zadnjeg ulaza u sajam automobila ili? Tam sam videl samo šrot....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
90% sam uvijeren da je to contra 106ccm, da je komplenija bio bih ziher ali ovako dajem 10% na fulanje........ako ju budeš rastavljao....contra ti ima promijer klipa 58mm a contra s ima veči jer je ona 137ccm
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Gde toga ima na jakuševcu? desno od zadnjeg ulaza u sajam automobila ili? Tam sam videl samo šrot....

Da to je tam di imao one svakakve drnde čovjek ima VW T3 naranđasti kombi dijelovi nisu novi ali da se nekaj pronači,čak sam jedanput kad sam prije dva tri mjeseca bil na jakuševcu videl kod njega i takvu čitavu za prodat! A da se i na Ebay-u pronači svi dijelovi za tu pilu čak i novih!
 
Posljednje uređivanje:

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
90% sam uvijeren da je to contra 106ccm, da je komplenija bio bih ziher ali ovako dajem 10% na fulanje........ako ju budeš rastavljao....contra ti ima promijer klipa 58mm a contra s ima veči jer je ona 137ccm

I ja mislim da je to obična Contra jer Contra S ima malo drukčiji starter (poklopac) i promjer klipa 66mm ali opet dok se ne izmjeri klip pa se bude vodjelo kaj je! :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
obična contra je to.

Imam doma istu takvu, kompletnu - top stanje, Nije radila 7-8 godina, moram probat upalit
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
zver sretno s paljenjem...
ma teško je danas više raspoznati contru i contru s jer svi krpaju razno razne dijelove na nju....poklopce....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To je model 08...pila sa početka 60tih, no proizvodila se do nedavno:supz:....tak da svih vitalnih dijelova ima(čak možeš birati 47/49mm sklop):prayer:.
Po kapacitetima i nije nešto naročito, no najzanimljivije je da je to prvenstveno univerzalni motor za pogon raznih strojeva. Ja je imam na motorno šprici
Svakako bih je volio imati...prodavala se nedavno na njuškalu nova za nekih 3000kn
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16422&page=26
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
neka hvala na tom oldtimeru, na takvoj sam se ja učio raditi i brusiti lanac i dan danas se siječam te makine... rađe bi u svakoj ruci imao po jednu 440-ku nego jednu ovu
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Imam i ja noviju motorku. Ali imao sam i Sthil 041 i 031 one stare nepoderive - jedino vlasnika poderu. Pa nešto kad vidim ovako striju motrku poželio bih da je imam ponovno.
 
B

budanec

Guest
to su neuništive motorke ja imam 051 koja je spilila drv i drv i još uvijek ide
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
to su neuništive motorke ja imam 051 koja je spilila drv i drv i još uvijek ide

Ja imam 070, 051 i MS 290.

Sve idu ko metak, iako me 051 malo zezala jučer, kod visokog gasa u piljenju samo crkne...pogotovo kad se zagrije... stavil novu svijčicu i niš, isto...

Struja?

PS: nisam kopal hitil ju na prikolicu i nastavil s 070, još i danas osjećam vibracije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh