• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Meni je 041 jučer počela u leru radit kao da je na pola gasa. Ler gas je odšarafljen do kraja, karburator je rastavljen i ispuhan, smjesa je u redu, klapna zatvara do kraja ali ona i dalje vrti kao luda.
Jesu to možda membrane?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Kad je u zahvatu pila radi kao i prije, ali kad se pusti gas onda radi kao da je do pola stisnut.
Ne znam gdje bi moglo vući zrak jer sam danas sve rastavio i sastavio (a nije mi prvi put da to radim), jedino da nije semering na radilici?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
041 ima sa strane kvačila 2 semeringa, a plus toga, može i od napred prek pumpe ulja...
Ta pila ti ima dosta zeznuti usis(puno slojeva), tak da bi bilo dobro da i to provjeriš, skroz dolje od cilindra jer oni bolcni kaj vire iz dojnjeg dijela poklopca zraka ti ne ulaze u cilindar
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Forumaši, jel mi može natko dat 100% točan podatak u vezi pile STIHL 038 AV electronic, trebam točnu težinu i snagu???:arrow::arrow::arrow:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Forumaši, jel mi može natko dat 100% točan podatak u vezi pile STIHL 038 AV electronic, trebam točnu težinu i snagu???:arrow::arrow::arrow:
puna /prazna ..koja vodilica? ..si se kladil ,a?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ja raspolažem sa ovim podatkom , ali nije AV

Properties of Stihl MS 380 chainsaw

Weight (without bar and chain) 6.60 kg.
Engine power 4.90 HP
Engine power 3.60 kW
Cylinder displacement 72.20 cc.
Decompression valve no
Chain tensioner side access
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
puna /prazna ..koja vodilica? ..si se kladil ,a?

Ma nesem se kladil, evo več 10-tak dana smo u šumi, a još budemo 2 tjedna sigurno i primječujem da mi se pila raspada (najjača je pa s njome režem i obaram najdeblje komade, uglavnom ubijam ju) :mrgreen: sve ostalo uspješno krpam, mala stalno pali i reže-ubija, al puklo je kučište, tomu pomoči nema jedino najti takvu istu za djelove pa presipavati.

Puknuti ti bi to mogel znati, to je onaj prvi model 038 AV, cjela je metalna, teška ko vrag, al zato ne staje pod pritiskom, samo tokče :)

Recimo za praznu pilu s vodilicom 40 cm Rolomatic, lanac 3/8, znači težina, te kolika je njezina snaga po papiru??

A treba mi radi usporedbe s jednom novom STIHL pilom koju planiram kupiti:mrgreen:



ja raspolažem sa ovim podatkom , ali nije AV

Ma jok kolega Savo, to je ovaj novi model, to je sama plastika, to me trenutno ne interesira.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa reci što trebaš kupiti pa ti mi dajemo mišljenja

Prvo mi trebaju podaci za moju staru.....
al evo, pucam na MS 440 :mrgreen:

evo stare 038 AV
slika1290.jpg


nemam sad ni jedne bolje slike.
slika1274.jpg

ova manja pila je MS 280
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
budi mudar pa uzmi onu s oznakom CM iza broja
dobra pila iako sam ja svoju skurio ali dobra- kažem da je dobra jer sam ja svoju uspio preforsati ali svi drugi ju hvale
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
budi mudar pa uzmi onu s oznakom CM iza broja
dobra pila iako sam ja svoju skurio ali dobra- kažem da je dobra jer sam ja svoju uspio preforsati ali svi drugi ju hvale
Oznaka CM je ??
Ti imaš MS 440 ??? Ili 044 AV?? razlika je velika ;)

Čuj, budimo realni, niti jedna nova štil pila više nikad neče trajati po 25 godina ko ove stare štilovke, a te stare štilovke su se gdje kaj naradile...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
znam da je razlika velika, imao pokojnu ms440 , to si u pravu kad kažeš za radni vijek samih pili......ma bude i ms440 durala 20 g. nmekome tko radi do 100m godišnje, ma možda mi krivo gledamo na radni vijek pile- mislim da bih bilo puno realnije kad bih njihov radni vijek izražavali u m3
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
znam da je razlika velika, imao pokojnu ms440 , to si u pravu kad kažeš za radni vijek samih pili......ma bude i ms440 durala 20 g. nmekome tko radi do 100m godišnje, ma možda mi krivo gledamo na radni vijek pile- mislim da bih bilo puno realnije kad bih njihov radni vijek izražavali u m3

A čuj, nekad godišnje izradimo 50m drva, a nekad i do 200m, al opet nikad nije sama, uvijek ima još jednu ili 2 pile uz sebe, tak da ono.
I da ako nađem odličnu polovnu 038 AV budem ju radije kupil nego neku novu, a od novih mi je favorit MS 440, skupa je, al uz MS 280 bude trajala za mene dovoljno dugo.

Našel sam podatke za 038 AV
Težina: 6,6 kg s lancem i vodilicom
Snaga: 3,3 kw, što je približno 4,5 ks

Dok za MS 440 kaže:
Težina: 6.3 kg
Snaga: 4,0 kw što je 5,4 ks
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ajmo dilema je sljedeća

MS440 vs MS 460

koja je bolja?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moja osobna želja je 460- nisam radio s njom ali mi se sviđa s obzirom na podatke a usporedno s 440
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ajmo dilema je sljedeća

MS440 vs MS 460

koja je bolja?

dobra i jedna i druga,460 nešto jača.Obje kvalitetne profi pile dovoljno snažne za svaki posao.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
A razlika u cjeni samo oko 250 kn :)

da baš zato i pitam di je kvaka? Da nije jedna profi sarija a druga hobby il nekaj.?
Mjesto proizvodnje obje brazil ili?
Razlika je u 0.5ks i mislim da se itekako isplati investirat....
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh