• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
samo joj je cijena paprena...
špijam onu MS 260, ide debelo preko 5 tisuća...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
samo joj je cijena paprena...
špijam onu MS 260, ide debelo preko 5 tisuća...

koliko para toliko i muzike .
Da imam posla za novu pilu to bi sigurno bila stihl-ovka .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a jel ima ko od vas ms 361 ili ms 362? uzeo bi tu pilu, pa me samo zanima dali je ko ima i dali ga šta zajebava ta pila...

sa ms 361 nečeš pogriješiti, ima snage za sve poslove, motor pouzdan i živahan
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Sve stihl pile su dobre samo treba znati za koji posao i koliko posla se kupuje pila.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni moji papiri i za 064 i za 640 govore da ima samo 1 rasplinjač (WJ-65) i isto tak samo jedan set membrana je naveden(1122 007 1060)...:scratch
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa videl sam kod tebe da imaš dobru stupnu bušilicu...u takvoj radionici se i ureznika najde....pa gde je tu problem:mrgreen:
064-640 nema razlike u cilindru, eventualna razlika je promjer bolcna na klipu. al nisam siguran
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemam je sad tu kraj sebe ..ali nisam siguran da ima cil. od 064 mjesto za dekopresor , naravno da sam prije kupnje novog spreman uništiti svoj .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam jedno pitanje za znalce.
Ove moje dvije pile 038 AV i MS 280, jel imaju one dekompresor??

038 se uvijek poteže s lakočom, kad je topla pali na 10 cm potezanja:D, samo ju malo trzneš
a 280 uvijek se teško poteže i kad je topla ne pali na prvi potez, rijetko kad, al uvijek ju cjelu cuknem prema gore dok potežem špagu, a drugi put pali sigurno, zakaj je to tak na toj novoj pili?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti, sta ce ti dekompresor da bi ga zena lakse palila ili sta?
Ja sam več pisao o tom problemu ..ako ne upali od prve ruke ti isčupa kad povuče benzin .
Na njoj je otišlo paljenje ..tad je tata naručio u unikomercu( sthil zastupnik za ovo područje) novo ..ali ne orginal nego zamjensko jer je bilo jeftinije
Ja ne znam i ne sječam se kako je prije palila ..tako da brijem da je možda struja problem tj. rano paljanje
Na sve to sam kasnije saznao da ima dvije vrste magneta ...neki čak imaju dva utora za kajele ..nisam još stigao oko toga petljati jer još nisam našao način kako provjeriti kut paljenja kod sistema bez platina .

Nije nju problem upaliti (je mom tati) ja joj mogu isčupati špagu na silu ..kao kaj veli šanana ...ali nije to TO , Trgam stvari koje nisu bezazlene ..najviše moj ručni zglob .
Nadalje da je moglo bez , ne bi na novijem modelu MS640 stavljali dekopresor .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Kakvi su to muškarci koji te igračke od motorki ne mogu upaliti bez dekompresora,šta bi tek onda sa pravim pilama.Još malo pa će se netko sjetiti da bi valjalo kurblu ugrađivati.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imam jedno pitanje za znalce.
Ove moje dvije pile 038 AV i MS 280, jel imaju one dekompresor??

038 se uvijek poteže s lakočom, kad je topla pali na 10 cm potezanja:D, samo ju malo trzneš
a 280 uvijek se teško poteže i kad je topla ne pali na prvi potez, rijetko kad, al uvijek ju cjelu cuknem prema gore dok potežem špagu, a drugi put pali sigurno, zakaj je to tak na toj novoj pili?

To ti može biti X stvari .Omjer goriva i zraka , stupanj kompresije , stanje membrani na karburatoru , uglavnom . Pošto je 280-ka novija pila ne vjerujem da je lošija kompresija , preostaje karburator - treba ga probati naštelati . Mogla bi biti i kakva smet u karburatoru....... Dekompresora 038 nema sigurno a najvjerojatnije ga nema ni 280 .
Kak pali 280-ka dok se hladna pali ?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Moja 064 uvjek upali na 6to povlacanje, i to bez blokadu gasa jer taj plasticni dio je slomljen znaci na ler gas tako pali, ako hoces mogu da izmerim kut palenja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moja 064 uvjek upali na 6to povlacanje, i to bez blokadu gasa jer taj plasticni dio je slomljen znaci na ler gas tako pali, ako hoces mogu da izmerim kut palenja.
A kako da ja prekotroliram svoj kut ?
To znači da ti pališ sa čokom ali na ler gasu?..ako da dali ti se čini da tako lakše ili teže upali
 

Najnoviji postovi

Na vrh