• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dečki kakve je kvalitete Stihl 038 av? Postoji mogućnost kompenzacije i pitam malo? jel jaka? ima li mana i kojih?

O tom modelu pile se najviše pisalo tak da se neponavljamo. Vidim da se raspituješ i za Husqvarnu 350. Te pile se ne mogu uspoređivati. Koja je daleko bolja pila, to je valjda jasno. A najveća prednost 038 je opskrba sa dijelovima, kao malo koja pila na svijetu
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O tom modelu pile se najviše pisalo tak da se neponavljamo. Vidim da se raspituješ i za Husqvarnu 350. T pile se ne mogu uspoređivati. je daleko bolja pila, to je valjda jasno. A najveća prednost je opskrba sa dijelovima, kao malo koja pila na svijetu

Ovo za djelove, to predpostavljam misliš za Stihl???

Dečki kakve je kvalitete Stihl 038 av? Postoji mogućnost kompenzacije i pitam malo? jel jaka? ima li mana i kojih?
Kak vele dečki...jedina joj je mana kaj te strga na kraju radnog dana.:mrgreen::mrgreen:
Ak imaš volje i snage i jednog malog koj ti bude stalno točil i napinjal lanac, pila je zver, jede sve...uglavnom, po meni ta pila može radit bez da se gasi cjeli dan i nebude joj ništ, samo treba dobroga težaka :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
O tom modelu pile se najviše pisalo tak da se neponavljamo. Vidim da se raspituješ i za Husqvarnu 350. Te pile se ne mogu uspoređivati. Koja je daleko bolja pila, to je valjda jasno. A najveća prednost 038 je opskrba sa dijelovima, kao malo koja pila na svijetu

Ma nudi mi se zamjena za Stihl 038 i Husquarnu 350, čovjeku je hitno potrebno ono kaj sam ja imal....

Pile su remontirane što je trebalo, vjerujem mu jer on servisira tak da je odradio posao kak spada....

038 je koliko sam shvatio stroj a Husq je za granje jel tak?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma nudi mi se zamjena za Stihl 038 i Husquarnu 350, čovjeku je hitno potrebno ono kaj sam ja imal....

Pile su remontirane što je trebalo, vjerujem mu jer on servisira tak da je odradio posao kak spada....

038 je koliko sam shvatio stroj a Husq je za granje jel tak?

baš naprotiv , ja serviseru nikada više ne bih vjerovao , uz dužno poštovanje prema poštenima životno iskustvo mi to ne dozvoljava :prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
baš naprotiv , ja serviseru nikada više ne bih vjerovao , uz dužno poštovanje prema poštenima životno iskustvo mi to ne dozvoljava :prayer:

čuj, kak se na koga namjerite, moje pile recimo servisira jedan majstor i super mi slaže, pred menom ju rastavi i veli mi otišlo ti je to i to i to ti treba novo.:prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
drago mi je da još ima takvih majstora :prayer:
i ja u jednom servisu imam prilično veliki pristup svemu , znači poznajem ljude i dobri smo ali ipak sam sebi popravljam , sarađujemo ako mi treba nekih dijelova ili imam neki teži problem koji nemožem ili neznam da riješim
inače pošteni su momci :prayer:

ali moram da napomenem da vlasnik tog servisa nemože nikako da se obogati , još uvijek vozi golfa II i radi u lokalu pod kirijom , dok ako uporedim malo ove druge oni žive dosta imućnije , što odmah dovodi neku sumnju , bar kod mene :?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Golf dvojka je najbolji auto :mrgreen: majstor zna kaj valja 8)

Savo slažem se sa tobom kaj se tiče "poštenih" majstora.Valjda je to isti problem na prostorima cijele bivše države :|
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Jedno pitanje u vezi snage motorke: Gledam za model 041 piše 3.7ks (5.5 ks DIN). Kaj je onda ovih 3.7 ? Snaga na lancu?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
3,7, odnosno zadnje verzije 4ks, je po DINu, a 5,5 ti je po SAEu(američka norma) i to nemoj gledati
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma zato mi je i bilo sumljivo znam da je din na izlazu sa svim agregatima samo kaj so oni napisali :

MANUFACTURER ADVERTISED H.P.: 3.7 (5.5 HP @ 7,000 R.P.M. DIN)

Eto sad i to znam 8)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma zato mi je i bilo sumljivo znam da je din na izlazu sa svim agregatima samo kaj so oni napisali :

MANUFACTURER ADVERTISED H.P.: 3.7 (5.5 HP @ 7,000 R.P.M. DIN)

Eto sad i to znam 8)

Pa nije "acresinternet.com" bog i batina;). Vidiš da piše pri 7000o7min, a ove jače su pri 7500o/min. I jedni i drugo je sporo za današnje uvjete, ali okretni moment i trajnost su na njezinoj strani
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Razmišljam već dugo o toj baji...Malo sam vrtio shiping i za svaki idući komad dodaje se samo 5$. Recimo ako bi nas bilo više zainteresiranih.....:scratch
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni je kolega obečal nabaviti brojač okretaja za nekih 25 eura oni ih koriste na kartingima :scratch valjda bude to to ili:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh