• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

S

sedi

Guest
Pozdrav, imam par pitanja u vezi Stihla 056 av! Sused mi nudi za 800 kn motorku i pila je u dosta dobrome stanju, jedino ne podmazuje! Zanima me dali je uljna pumpa skupa i dali se isplati popravljati! I jos dali se osjeti razlika izmedju ms 290 i ove pile! Hvala!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Uljna pumpa je cca 300-360 kn . Ali vjerojatno nije do pumpe nego ili pogona pumpe ili su zabrtvljeni kanali . Razlika je ogromna u KIČMI ! Uzmi samo ako imaš za rezati debelo .
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
uhhh, 56-ica ima zvuk ko stara jawa... kako kaže kec, ona ti je isključivo za debelu robu... 29-ka i 56-ica imaju jedinu dodirnu točku u tome da su obje STIHL-ove, sve ostalo se neda usporediti...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ovog sigurno placaju po komad
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=en8iGuh5cmw&feature=related[/YT]
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
video je malo of ali i ja bih tako rušio da me tko pusti:mrgreen: , čudo bih napravio u tijedan dana, vijerovatno bih u tijedan dana napravio kubikažu za čitavu godinu i samo da ne zaboravim da mi je drago viditi klip na tubu u kojem se vidi da iskustvo i znanje povečavaju produktivnost, ovdije me se stvarno dojmila prelomnica-frajer stigne odšetati 400m dok drvo lagano pada:supz:
ocijena za video čista 5.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Mislim, kad se već toliko preserava da hoće pokazati kako će drvo samo pasti dok se on nehajno odšetava, onda neka bar u tome i uspije:toimonster:, a ne da se mora vratiti do drva i još malo zarezati. Za mene kod rušenja nema preseravanja ni žurbe, sa svakim stablom treba malo porazgovarati i dogovoriti se kud će pasti:supz:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...teren odličan, stabla idealna, pila idelana za tu debljinu robe...čovjek je rutinski staloženo srušio sve i jedno stablo...ocjena 5+

dragi forumaši, izuzetno mi se sviđa ovaj forum da sa ljudima iz branše razmjenim iskustva i u proteklo vrijeme sam uistinu bogat za na desetke kvalitetnih prijatelja-stručnjak te na stotine savjeta.... jedino me smeta da kad se neka tema zahukta, uvijek se nađe netko tko će tražiti dlaku u jajetu, izvlačiti određene riječi iz konteksta...

konkretno kod ovog video clipa nepotrebno je prigovarati zašto je majstoru zastalo stablo kod rušenja ili da se pojavi još netko da prigovori što nema kacige, zaštitne hlače...

...da sam ja rušio na njegovom mjestu, vjerujem da bih barem na jednom stablu imao neki problemčić kao i velika većina nas ovdje prisutnih...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, da nemate možda ko od vas rezervar goriva (ide valjda komplet s ručkom) za Stihl 038 AV ??

Kod mene je metalni (aluminijski) i pukao je dolje ispod po spoju, dali paše na tu pilu možda plastični komlet s ručkom ?? Mislim da bi dosta smanjio težinu da stavim to sve plastično?

Dal netko možda zna koliko bi to novo došlo da se kupi komplet?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zna po oglasima biti, novo vjerujem da je poprilično skupo jer to nije potrošna roba. Razliku u masi ne vjerujem da možeš primjetiti. A i pošto se pila dugo proizvodi, bez direktne usporedbe kučišta teško je reči dal je kompatibilno. Kroz godine su se neke stvari modificirale. Rastavi je i u potragu, druge nema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zna po oglasima biti, novo vjerujem da je poprilično skupo jer to nije potrošna roba. Razliku u masi ne vjerujem da možeš primjetiti. A i pošto se pila dugo proizvodi, bez direktne usporedbe kučišta teško je reči dal je kompatibilno. Kroz godine su se neke stvari modificirale. Rastavi je i u potragu, druge nema.

Ma našao sam nešto na njuškalu...no prvo idem do mog masjtora nek ju on rastavi i pogleda kaj je točno i gdje procurilo pa onda budem znal, a vjerujem da ima i on doma drugi rezervar...ak može plastični, stavio bih plastični...
Uglavnom, bude potraga i par 100 kn bude otišlo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jel znaš di pušta? neki put ih zna na odušku zajebavat. Da probaš nekim tekučim metalom zalijepit. Ak se dobro pripremi može biti odlično i jeftino rješenje. Posebno jer se i uz najmanju nepažnju prilikom rasklapanja može oštetiti cijev impulsa i usisa, pogotovo ako nisu nikad mjenjane. Tko je radil, zna o čemu pričam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ti neznam kak točno izgleda sve to unutra, nisam ju nikad rastavljal, vanjske kvarove i oštečenja mogu otklonit, al da ju rasklapam, hvala nebi, ima majstora za to koji znaju.
Evo ti, vidi se jasno kak je puko rezervar, predpostavljam od vibracija.
Slika1977.jpg


Dakle meni treba sve ovo!
KGrHqMOKpIE24rQeCkZBN4uMot4VQ0_3.jpg
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
to je puklo usled transporta , trenjem je taj dio godinama otanjen i jednostavno se rascijepio
ja motorke izbjegavam da vozim po prikolicama i tamo gdje ''sjede''
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Moguće i to...al čini mi se da su na tom mjestu spajane dvije polovice rezervoara. Rotacijski lijev je novijeg datuma..
Šanana, ako imaš zamjenski za jeftine novce onda mjenjaj, ali ineače, po meni je šteta ne probat popraviti. Glodalom prošiiriti, dobro odmastiti acetonom i nafilati tekućim metalom(ima za Al). Moguće čak i probati zavariti, jer rezevoar je jedna statička cjelina, i tu vibracije ne bi razorile spoj.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Ovog sigurno placaju po komad
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=en8iGuh5cmw&feature=related[/YT]

taj je jučer trebao biti kod mene.....
imao bi velike muke i nebi bio tako brz kao tu.....
:weedman::weedman::weedman::weedman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Šanana takav komplet ti košta 640 kn ovdje kod mene... rezervoar, ručka i dio kućišta...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Kako se pokazala Sthl MS 290?
Treba mi otprilike da urežem nekih 30m godišnje, možda nekada i malo više?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moguće i to...al čini mi se da su na tom mjestu spajane dvije polovice rezervoara. Rotacijski lijev je novijeg datuma..
Šanana, ako imaš zamjenski za jeftine novce onda mjenjaj, ali ineače, po meni je šteta ne probat popraviti. Glodalom prošiiriti, dobro odmastiti acetonom i nafilati tekućim metalom(ima za Al). Moguće čak i probati zavariti, jer rezevoar je jedna statička cjelina, i tu vibracije ne bi razorile spoj.

I ja mislim da je tu spojen gornji dio rezervara...
Slažem se i sa Savom...vjerojatno je pukla prilikom transporta pošto se poprilično istanjila tu.

Šanana takav komplet ti košta 640 kn ovdje kod mene... rezervoar, ručka i dio kućišta...
Je znam, tak je slično i kod nas...no imam par majstora koje budem obišao, imaju sigurno rashodovane pile pa budemo nešto našli...ako ne...prodati još 5m agacije i bude novi komplet.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dečki šta mislite o ms 039 ima jedna jeftina, prodajem 041 jr mi je teška i vjerojatno će otići uskoro a imam i novu Jonsortku 2165
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
dečki šta mislite o ms 039 ima jedna jeftina, prodajem 041 jr mi je teška i vjerojatno će otići uskoro a imam i novu Jonsortku 2165

Vjerovatno mislis 039. Mislim da je to dobra pila, radil sam s to pilom, nije preteska, moze posluzit za rusanje, a ima snage za rezanje ali ne predebelih komada
 

Najnoviji postovi

Na vrh