• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

K

kmica

Guest
Jel znaš di pušta? neki put ih zna na odušku zajebavat. Da probaš nekim tekučim metalom zalijepit. Ak se dobro pripremi može biti odlično i jeftino rješenje. Posebno jer se i uz najmanju nepažnju prilikom rasklapanja može oštetiti cijev impulsa i usisa, pogotovo ako nisu nikad mjenjane. Tko je radil, zna o čemu pričam.
Bok svima.
nije baš u temi ali nemojte zamjeriti.
Imam stihl contra 60 godina, tenk a ne pila kolike snage ne znam.
htio bi je preurediti za UZDUŽNO piljenje(30 borova) ,ima se za kupit i lanac.
E sad kak će se ponašat(grijanje) i koliko bi izdržala ovu torturu recite mi vi.
Na netu to sve lijepo izgleda Logosol http://www.logosol.be/scieries/systeme-big-mill/big-mill-timberjig.html?media=1
kako je u stvarnosti i ako je netko to već radio molim savjet i ideje.
Imam i drugu pilu koja mi je prefina za to, ali ovaj muzejski primjerak ne bih baš uništio tako da.........
hvala
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
tako je MS039 koristio bi je za kresanje granja i tu i tamo prerezati nešto, vozit je na traktoru kada idem po drva i tako lakše poslove, za teže stvari imam Jonsoredku a ova 041AV mi je preteška a čini mi se i malo veći potrošać, t.j puno veći od Jonnsoretke 2165 šta i nije čudo jer se radi o modelima koju su razlike 30-40 godina
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kako vi, ali ja nebih uze stihlovku sa neparnim brojem...

Jadranko...jel MS 390 ili 039 AV, nemože biti ms 039!!
A za to kaj si nabrojal da bi ti trebala, bila bi ti ok i neka još manja, 029 ili 025, eventualno i 031
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tako je moja greška, sory radi se o ms390

E to...ma sve 5.

Uglavnom, ja imam 038 AV, ta mi je za rušenje, to je stari stroj i ubija svako drvo nebitno koja debljine :D...
I imam novu MS 280, plačena prije 2 god 4.500 kn i vrlo je dobra i lagana pila, za kresanje odlična i rušenje do promjera nekih 40 cm idealana...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
znam šta je AV, hihihhiihih naveo sam gore da imam 041 AV uf dobro drma kada uzmem jonsoretku i njene amontizri kao da je od gume
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
tako je moja greška, sory radi se o ms390
Ako je ms 390, ta ce ti biti odlicna za kresanje grana, kliko got bile debele, ja to radim sa 026 ali fali joj snage kot velikih komada, a to sto nije profesilonalna nek te nke brine ako ju koristis uz vecu nece bit problema
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i moje, stare preko 40 godina, koja svake godine još posluži i reže oko 20m³ drva.
Srećom, svi komadi se mogu još pronaći. Imam još jednu novu, MS180, koja je igračka naspram ove....

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kXS3I9d2U7c&context=C407c438ADvjVQa1PpcFOINsLWEy6RfR4vEQqw77Hav2uJ7jBHDL0=[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Stara je, ali kolko vidim nije ni puno radila, a i održavana je....:prayer:
Gdje nabavljaš dijelove i koje dijelove si uzimao?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
img047ay.jpg

By borisdeh at 2012-03-19
a evo i moje 026, zvjer za kresanje grana, vide se crne fleke po njoj, ja sam je u subotu ostavil na lagru sastrane dok je brat trupce gural na hrpu pa ju je malo ostrajfnil, ali se izmaknula ispod kotača, ja brzo gledat kaj je puklo, a na velku sreču ništa, samo se malo izvitoperila, probam radi ko i prije, nema posljedica.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Do sad mijenjao sviječice, kabel sviječice, platine, okrugla plastika u ventilatoru za paljenje, čep goriva i ulja, amortizeri AV, lančanik, lanci i vodilica lanaca. Zanimljivo da špaga za paljenje nije nikada mijenjana. Dijelove nabavljam u servisu stihl koji je 300 metara od mene. Kako misliš da nije radila?, radila je itekako. Skroz je očuvana.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ok, navedeni dijelovi se daju nabaviti jer su čista potrošna roba. Al neki specifičniji dijelovi kučišta, sklop, pumpa,auspuh je več dosta teže nači za nju
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Dilelovi kučišta, motora, pumpa, filter, auspuh još je original. Dok ide, ne mijenjam pilu.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
tako je MS039 koristio bi je za kresanje granja i tu i tamo prerezati nešto, vozit je na traktoru kada idem po drva i tako lakše poslove, za teže stvari imam Jonsoredku a ova 041AV mi je preteška a čini mi se i malo veći potrošać, t.j puno veći od Jonnsoretke 2165 šta i nije čudo jer se radi o modelima koju su razlike 30-40 godina

bez obzira što je 39-ka hobi pila s neparnim brojem, za tvoje poslove je super odlična... iako ja imam isključivo profesionalne pile, moj ćaća ima 39-tku i kakvih god mu ja trupaca drva za ogrjev navezem on s njom to ispili bez problema. ja sam probao raditi s njom i ako je lanac uredno redovito naoštren nema nikakvih problema...

a što se tiče 26-ice, to mi je posebno draga pila koja je standardan dio opreme u kamionu. lagana, brza i moćna...idealna za kresanje i pilanje do promjera 30. inače je rabimo za uzgojne radove, njegu....imam ih desetak komada, u radu 6 ili 7.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dilelovi kučišta, motora, pumpa, filter, auspuh još je original. Dok ide, ne mijenjam pilu.

Dok ide samo teraj. No ne možeš napisati da svih dijelova ima, jer to je jedna od kritičnijih pila za održavanje i repariranje. Čak niti kinezi nisu previše zainteresirani....

bez obzira što je 39-ka hobi pila s neparnim brojem, za tvoje poslove je super odlična... iako ja imam isključivo profesionalne pile, moj ćaća ima 39-tku i kakvih god mu ja trupaca drva za ogrjev navezem on s njom to ispili bez problema. ja sam probao raditi s njom i ako je lanac uredno redovito naoštren nema nikakvih problema...

a što se tiče 26-ice, to mi je posebno draga pila koja je standardan dio opreme u kamionu. lagana, brza i moćna...idealna za kresanje i pilanje do promjera 30. inače je rabimo za uzgojne radove, njegu....imam ih desetak komada, u radu 6 ili 7.

Ovo se slažem za 026, vrhunska pila. Konstrukcijski mi se sviđa, jedino je zajebano namještati usisnu manžetu i provlačiti cijev impulsa. Mada uz mali trik, ide i to. Baš sam prošli tjedan imal na stolu 024super, stroj je pravi bombončić. Još gore montirati 1.5mm lanac i imaš automatski agresivniju pilu.:gitarist:. Ak mi kad koja uleti, uzel bih je za slagati....
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Bok svima.
nije baš u temi ali nemojte zamjeriti.
Imam stihl contra 60 godina, tenk a ne pila kolike snage ne znam.
htio bi je preurediti za UZDUŽNO piljenje(30 borova) ,ima se za kupit i lanac.
E sad kak će se ponašat(grijanje) i koliko bi izdržala ovu torturu recite mi vi.
Na netu to sve lijepo izgleda Logosol http://www.logosol.be/scieries/systeme-big-mill/big-mill-timberjig.html?media=1
kako je u stvarnosti i ako je netko to već radio molim savjet i ideje.
Imam i drugu pilu koja mi je prefina za to, ali ovaj muzejski primjerak ne bih baš uništio tako da.........
hvala

Ako je u dobrom stanju mislim da bi trebala to izdržat bez problema :) usput imam doma auspuh za nju ako trebaš.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Jel ima neko filter za kontru, onaj okrugli, ako ne, jel ima di za kupit onu mrezicu koja je filter pa bi je sam izrezao i zamjenio.
 
K

kmica

Guest
Ako je u dobrom stanju mislim da bi trebala to izdržat bez problema :) usput imam doma auspuh za nju ako trebaš.

Hvala za auspuh, kompletna je.
probat ću napravit jednu malu pokretnu pilanu koja bi bila multifunkcionalno riješenje naravno s kontrom ovo ljeto pa budemo vidjeli kakav bude rezultat.
Zasad skupljam mišljenja jer je ne bi htio uništit, ipak je kod mene oko 50tak godina.......

pozdrav

ako znate za dobrog i ne preskupog vladimireca ja:partyman::finga:vite na pp
 

Najnoviji postovi

Na vrh