• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Do negde sam odgonetnuo, kraj creva od pumpe ne dihta sa kuciste pa od tamo ulje se sliva natrag i ide pravo na kvacilo, stavio sam metalnu cev da crevo bude sire i da dihta sa spolja, a pumpu sam testirao pod priskom i ispusta po malo mehurcici pod (vrelu)vodu, ulje ne bi trebalo da pusta...
 
Posljednje uređivanje:

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Bok svima. problem sa 026 stihl. Gas se čudno ponaša kada ga pustim. Najme dobro prima gas,ima snagu ne guši se ali kada pustim gas motorka dela preglasno i sporo padaju okretaji. Nekako je neprirodno i smeta. dobro radi i u leru ali samo taj trenutak kada pustim gas tako iritira. Šta da radim?:icon_e_sad:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemoj puštati gas lii provjeri motor na tlak/vakum ..

možda jednostavno zapinje mehanizam "gasa"

vaš velečasni
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ti povišeni okretaji u leru , odnosno tako sporo padanje okretaja ukazuju na falš luft. Moguće da je krivo naštelani L vijak, a moguće da ti je propuh u pili. Problem riješiti što hitnije.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
biće da je propuh jer ler gas je dobar , nevrti lanac. znači ponovo rastavi pa sastavi. za poludit
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To što ne vrti lanac na leru, ne znači da je sve u redu, naime na La vijku možeš regulirati ajnšlag gasa. Pazi, relativno česti kvar na tim pilama sa štucnom usisa, je sama štucna, pa možeš recimo od tuda krenuti.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
pila je slagana od dvije . Starost upitna. a membrane su nove

Ne kužim štucna usisa. kaj ti je to. kod nas se takav naziv ne upotrebljava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja kad sam nedavno kupovao kupio sam pod nazivom čizma rasplinjača,znači guma koja spaja rasplinjač sa cilindrom
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
050 do 72-73g, a dalje 051. Razlike su zanemarive, više estetske. Veće su razlike kod same 051 s obzirom da se radila preko 20 godina.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
024-026

Ako bi neko znao dal je moguće na kućište Stihl 024 stavit klip i cilindar od 026. Promjer cilindra i klip pašeju ali neznam za dužinu klipnjače.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pa u tome da čovjek nezna jel ista klipnjača!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
024-026

Hvala svima.Ova adresa mi je nešto rekla. Izgleda da mi je klipnjača od 024 kratka za cilindar i klip od 026.Sada ponovo sve rasturit.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Posto mi je propao dogovor za husqvarnu, sada zelim uzeti stihl.
Koja bi mi bila najbolja, za licne potrebe, oko 20m godisnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh