• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pilil sam hrastov trupac u sredini trupca je bil kamen i lanac je po njemu iskril dok je imal zube sad ih ne ma i ne će više piliti samo smudi :icon_scratch:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto i ja danas investirao u 034,zamjenio membrane i brtvu. Sad je to druga prica ,zapalila je odma sto nije bio slucaj prije tako da mislim da sam dugogodisnji problem paljenja rjesio. Fergazer je tiltson 3,ali od 038,tako da nisam od prve kuoik sto je trebalo nego moro ic ponovo mjenjat po uzorku ,stihl vg.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e to je zakon kad se naostri u kamenu. sad se mozes ubiti dok naostris. i sam sam imao problema sa uraslim bodljikavim zicama u trupcima. malo malo pa ostri lanac, dok ga nisam skinuo do kraja.a jos obale imam za iseci . ni za lanac necu zaraditi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne mislim se ubiti brušenjem kad nema zuba raspali se znaći ide novi lanac do opet nekog novog kamena a j,,,, ga ponekad mora biti i problema .
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
dobro večer. ja sam novi u ovome pa neznam točno ni kako ovo funkcionira,ali probat ću. imam pitanje u vezi 051. otišao navoj na cilindru-za svjećicu. kaj da sad napravim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Raspitaj se po servisima, ili mjesta gdje rade strojnu obradu. Ima nekoliko rješenja, a jedan od njih je helicoil umetak. U svakom slučaju pila mora širom. "ljepila" su izolatori i to ne bude dobro funkcioniralo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Obično u servisima motornih pila imaju ovaj alat , raspitaj se malo ima li ga neko u tvojoj okolini
Helicoil_kit.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Magnumica ja dosta kvalitetnija i malo Jaca.
Oznaka joj je Stihl 038 AV magnum electronicqicstop
Jako zahvalna i profi pila koja godinama radi bez greške i kvarova.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Kolko jača, konkretno interesira me mogućnost dorade 038 SUPER AV electronic quicstop na MAGNUM, u čemu je razlika?:icon_pidu:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebih rekao da postoji uopče ikakva razlika.
Magnum je samo dodan naziv za zadnje modele 038 koji su se proizvodili, unutra bi trebala biti potpuno ista.
Ja imam AV 038 electronic več sigurno 25 god, još nikad nije zatajila, to je klasičan prvi model bez kočnice.
AV 038 electronic quickstop je model sa kočnicom, a Magnum bi trebao biti potpuno isti, samo je dodan taj naziv za zadnju seriju koja se proizvodila, i to ja predpostavljam više marketinški zbog toga kaj je stvarno vrhunska pila, izdržljiva i pouzdana.
Mislim da su se rijetko koje pile proizvodile u tolikoj seriji ko 038.
I sam planiram kupiti još jednu tu mlađu 038 MAGNUM uz ovu moju i nemam brige oko pila.


Nego da pitam!
Gdje se štela količina ulja na vodilicu na pili STIHL MS 280??? Ako se uopče i da štelati??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima razlike u serijama 038. razlikuju se po snazi i zapremini motora. magnum je cini mi se od poslednjih izasla i najaca od te 3. ima komsija mi tu magnum i znam da sam citao da ima razlike .sad najgore sto mi nije blizu pa bih slikao fabricku knjizicu sa podacima za sve 3.sad smo 100km udaljeni. Sanana trebalo bi odozdo da ima vijak oznacen za stelovanje ulja ako nije fiksan protok. nisam siguran u te ms serije
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- čemu kupovati iste,, bolje si složi kombinaciju ječe za rušenje a slabije za krošnje i tanju sastojinu, svaka pila ima svoju namjenu, to ti je kao da imaš 2 ista traktora a imaš potrebu za jačim i slabijim svaki radi svoj posao
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ma ne kupujem već imam ja svoju 038 av super 15-ak godina a ostala jos od pokojnog tate znaci na grbaci ima sigurno 20ak. Otkad je meni u rukama nije bilo godine da nije bar 50 metri pospremila a bilo je leta kad je mozda i duplo vise. Ovo leto sam ju malo htel doterati a ima i nekoliko rana za pokrpati pa me muci eventualno kaj bi iz serije magnum nadobacil ukoliko je nekaj bolje. Zato pitam. Inače s njom sve delam od rušenja pa do čišćenja granja. Leži mi na svim područjima di mi treba....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš ju pretvorit u magnumicu ako imaju u Gorici u unikomercu a trebali bi imat uzmes klip karike i cilindar i mislim da samo taj Jaci borung imaju pitaj ih nist te ne Kosta raspitat se a kočnicu se isto može ugradit al netko mi je priča da je cjeli set dosta skup.
Da Jaca je za nekih 0.4 konja provjerim sutra točno pa ti napišem.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Obično u servisima motornih pila imaju ovaj alat , raspitaj se malo ima li ga neko u tvojoj okolini
Helicoil_kit.jpg

P tu oprugu imam doma samo nemam alat a niti sam vidio kako se to radi. pa ako znate bio bi zahvalan. pozdrav.

hvala to ću pogledat idući tj. mislim da je to najjeftinija verzija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh