• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo pogledal sam
038 AV super ima 4.4ks i 68 kubika
038 AV magnum ima 4.8ks i 72 kubika i 6.6kg.
AV znaci anti vibracijski sistem na ručkama.
Lanac i vodilica max duljina 45cm.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Fala, ne isplati se igrati za 0,4 ks. Pogotovo ne jer delam sa standardnom dužinom, a s ničim ju ne uspijem zagušiti. To da mjenjam cilindar onda možda, ovak nema potrebe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
P tu oprugu imam doma samo nemam alat a niti sam vidio kako se to radi. pa ako znate bio bi zahvalan. pozdrav.

hvala to ću pogledat idući tj. mislim da je to najjeftinija verzija.

Neznam ni ja kako se radi samo znam da se sa time spašava navoj
Ta spirala mora da bude po mjeri navoja pretpostavljam , možda i neko prednarezivanje bi trebalo , neznam :(clap):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
dobro večer. ja sam novi u ovome pa neznam točno ni kako ovo funkcionira,ali probat ću. imam pitanje u vezi 051. otišao navoj na cilindru-za svjećicu. kaj da sad napravim

Potraži starije mehaničare koji su popravljali fičeke imali su pripremljenu piksu sa navojem za taj problem .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne isplati ti se nabavljat alat za popravak. Set dođe 250-300kn, a u servisu ako im doneseš samo klip računaju oko 50 kn. Ureznik je posebnih mjera i nemože se koristiti klasičan. Inače nije nikakva mudrost za koristiti. Bitno je pravilno izbušiti rupu(preporučam stupnu b), što kod 051 nije problem jer su površine planparalelne.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RFYa6sjhh_E[/YT]


Magnum su pile za amere kojima nikad dosta snage. Kvalitete su im svima podjednake, jer se razlikuju u nekim sitnim detaljima, odnosno sklop je največa razlika. Magnumica vam je današnja MS 381

@šanana:
Na 280 je pumpa fiksna.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala hodor, tak smo i predpostavljali, nema štelanja, koliko podmaziva podmaziva.

Do koje godine se proizvodio AV 038 Magnum???
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Rekao bih do 93-94. Jedno vrijeme ih nije bilo, nekih 10 godina. Možda i je, ali ne na europskom tržištu.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
dobro vece kolege..da vas pitam od vas tko ima stihl 038 dali je imao problema sa odvrtanjem auspuha..na komsinoj 38av desi se da se otprilike 1 mjesecno odvrce auspuh i sav se raspadne,,e sada dali ima neku ideju kako to sanirati da stoji stalno to jest da se ne odvrce..unaprijed hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vjerojatno su navoji dobili po piksi, malo pomalo učestalim zavrtanjem. Vijci se šerafe direktno u cilindar koji je mekan Loctite zbog temperature nebi baš držao, mada može se probati. A za trajno riješenje tu je svemočni:icon_mrgreen: helicoil umetak.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pretpostavljam da je bezbroj puta bilo pritezano i prezatezano, pitanje je što je od navoja ostalo.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
ja sam znao narezat novi navoj za 1mm veći i bilo je uredu

hvala svima sad znam kako to funkcionira. čak bi se i alat mogao improvizirat u kućnoj radinosti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav, imam 064 i imam problem za uljnom pumpom, interesuje me dali moze dae se potrosi osovinica ili cilindar u njoj toliko da pusta ulje a da radi. Znaci posle rada kad je ostavim ostane lokva od ulja pod nje stavio sam i novo crevo i opet isto, a inace dobro podmazuje lanac na 1/4 krug od min.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
ako se ne varam unutra na osovinici ima gumica koja se zna izderat,otvrdnut,raspast itd pa mogao bi to bit problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel možeš odgonetnut gdje curi ulje. Na samom tijelu pumpe su gumice dolje na ventilu za podešavanje. Osovina je čelična, ali je kučište aluminij i rijetko, ali može se potrošiti. Jel osjećaš zazor na spoju osovinice? Kažeš da si promjenio crijevo pa bi to trebalo biti OK. Jedino još da skineš onaj zaštitini lim kroz koji prolaze vijci za vodilicu, ispod njega se nalazi odzračni ventil pa je moguće da je ispod puno prljavštine i nema svoju funkciju. Jel držiš pilu u prostoriji u kojojj e stalna temperatura?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Huskvarna 365 ako ti je original auspuh stavi novi dihtung i original sarafe i stegni muški i nebu otpustanja ,nekaj je kemijano zato i Zeza.

Stefanmkd dali ti je lokva ulja nakon rezanja ili kad ju isturiras na mjestu pa ju ugasis.
Da i kak veli hodor skubi aluminisku zaštitu ili plastičnu neznam vise od čega je i dobro sve počisti i ispusi moral bi vidjet komad glumice ili filca on mora biti fiksan i cjeli.
Kad isprobavas pilu na prazno ako ju turiras normalno da bude lokva jer nema di potrosit ulje pa poslje kapa al Velim probaj ju u debelom drvu pa bus vidio dali ce poslje curkat.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh