• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogu biti dvije stvari
1.ako se da skidat onda je klapna koja otvara protok topkog zraka ako se radi na temp. Manjim od +5.
2.ako je fiksno onda je samo zaštita od prašine i tu je zbog samog oblika poklopca filtera.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Deco moja moji mili janjci 064 je gotova .
...sve pedantno napravljno jedino bi molio uputu kako turirati da vidim jel ima snage i koliko ?

hvala

vaš velečasni

Na jednom dijelu je neki vijak,dal to mora bit i koja je funkcija oduska?
kad motor potroši benzin u spremniku se volumen potrošena benzina mora nadomjestiti zrakom iz okoline ...to je onako u grubo i fizikalno nesipravno ..za laike .

vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja na 038 AV imam več par godian Rolomatic 40 cm, lanac je 3/8 čoškaš, onaj s velikim zubima :)
Pila je živa aždaja, kaj je da je, za moje potrebe dost jaka, več pomalo i preteška :)

Prijeje bila Duromatic vodilica i ta ej pojela lancov i lancov, stavil bi ja opet duromatic, pošto se bliži vreme izmjene vodilice, ali je duromatic masno skup!
Ova stara bude potrošila još jednoga lanca i onda je za otpis i najvjerojatnije ide opet rolomatic gore 40 cm, 3/8 i novi lančanik i to je to, pak bum 5 godina miran :)

Kaj se tiće MS 280, na njoj je isto rolomatic vodilica, ali malo drugačijeg oblika, korak je 325, isto 40 cm, to joj je još original vodilica, i sad moram kupiti novu vodilicu lanac i lančanik obavezno, jer je ovo sve potpuno gotovo.
Zanima me dal može na 280 lančanik, vodilica i lanac s korakom 3/8, da bude isto ko i na 038, ili bude to malo veliki zalogaj za nju, ak su u originalu predvidjeli manji lanac s korakom 325, 40 cm, možda bolje da tak i ostane???

Zanima me vaše mišljenje između dvije vrste lanaca, čoškaša i onog kaj ima zaobljene zube!
Koje su točne oznake tih lanaca i koji su bolji, skuplji, jeftiniji, sve original stihl u koracima 3/8 i 325???

I još jedna stvar, kupujem malu pilu, stihl 170 novu ili 180 polovnu, za granje, sitno, vrhovinu i tak, hodanej po krovovima i ostale igre. Kakve su vam preporuke, konkretno za novu MS 170??? Stalno su na nekim akcijama i da se kupiti več za ispod 1500 kn
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mislim da nema lančanik za 280 u podjeli 3/8". Al treba pitat.
Ako koristiš 280 više za kresanje i ako mjenjaš komplet lanac, vodilicu i lančanik, imaš mogućnost staviti lančanik sa 8 zubi, na taj način ti se lanac malo brže vrti. Naravno ako več nemaš takav.:(doh):. Ja osobno bi stavio oregonov lanac i vodilicu 0.325, 1.5mm kad sve mjenjaš. Nešto slično sam napravio na jednoj 024 koja služi samo za kresanje, s time da sam gore metnuo polu dlijeto, 1.3mm. Moguće da danas postoji i puno dlijeto:icon_question:. Znam da kod Stihla postoji za 1.3mm, ali 3/8".
Lanac sa "uglastim" profilom ti je rapid super(puno dlijeto), više za šumarstvo, nešto bolje lovi, no i lakše ga zezneš sa krivim brušenjem. Ovaj drugi(zaobljeni) ti je rapid mikro(RM/polu dlijeto).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
280 služi i za rušenje tanjih komada i za kresanje, 038 uglavnom ruši i pili debele komade.

Hvala ti za objašnjenje u vezi lanaca.
Na pilama su ta puna dlijeta rapid super, na jednoj 3/8, a nadrugoj 325. Onda ču i dalje staviti novo sve kak je u originalu.
Mada je na 280 prvi lanac bil polu dlijeto, rapid mikro zaobljeni 325, no kasnije smo stavili obični ravni.

Kaj se tiće oregon lanaca, čujem da na stihl-ovoj vodilici bez zvijzde, znači duromatic ima dosta problema s napinjanjem, a na rolomaticu da su dobri.
Nisam ih nikad kupoval, uzimam stihlove, ne radimo puno pa nam dosta dugo traju.

Dajte mi još vaša mišljenja u vezi nove MS 170??
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ja je imam već jedno 5 godina nosim je samo u svoju bagremaru, nasječe godišnje oko 10 m drva
a kući šnjitam sa dolmar 111 jer mislim da bi baš to malu brzo sahranilo, mada prijatelj ima samo 180ku i sve to maltene isto radi samo s njom. čak je isjekao jedno cijelo jutro bagremare u kojoj je bilo baš puno orasčina da i neznam kako ih je isjakao sa tako malom vodilicom i pila je sve to izdurala i radi i dalje ko mutava
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
017 vodilica 30cm,lanac 22zuba...
018 vodilica 35cm,lanac 25zubi...
Razlke u snazi bas i previse nema,jedino sto ti je ovaj original lanac od 017 jako uzak i potrosis ga nakon par ostrenja,dok je od 018 puno bolji i dugotrajniji....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prakticki na 017 mozes staviti vodilicu i lanac od 018,sve stima samo mi majstor u trgovini .kaze da nije bas preporucljivo dok opet u drugom servisu kaze bez problema,pa ga ti je*i sta je tu vise istina...
Ja sam sad za svoju 017 uzimo vodilicui lanac,al sam uzeo od 30 cm sa sirim utorom tako da ide malo jaci lanac i dere ko luda...lanac platio 90 kn,a vodilicu 170..
Inace je pila prava zvijerka za sitnije poslove, a posluzi i za nesto konkretnije ako je potreba....Imam ju 5-6god. i prakticki da i nisam imao neki veci problem,osim redovnog odrzavanja....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa to sam i mislio da se uzme vodilica sa širim utorom da može gore i širi lanac, i da, 30 cm je uvrh glave za nju.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
E sad ako kupujes novu neznam bas da ce ti dat da biras vodilicu kakvu ti hoces,mislim mozes pitat,probat se dogovorit,pa ako ide,ide...
Takodjer ti preporucujem ako planiras kupovat novu da pricekas ove proljetne sajmove,kod nas u Osijeku na sajmu kostala oko 1400,dok su ti inace po trgovinama oko 1700-800,s tim da kad kupujes na sajmu znaju dat gratis rezervni lanac,ulje...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni danas 056 otkazala poslušnost jako je zaiskrilo i više ne može piliti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh