• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sad sam otišao dolje pogledati i imaš pravo. Za tlak narinuti iz vana ventili ne brtve. Gdje tebi obično pušta? Testiraš na mokro?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..da , obavezno ga potopim ...ako pada druk .
Obično ispod poklopca ...naravno vijke stegnem 30 % manjeg momenta kako piše u datashitu .
Najlakše je čuvati moment ključ u ladici i stegnuti ko sivonja pa kad drugi put rastavljaš tražiti rolcange po zatrpanom panku .

vaš velečasni
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To mora da je neki urarski moment ključ....Tak i ja radim ako mi ne drži tlak. Jel nauljiš brtve prije montaže?
Na fergićima hvala bogu nisam imal nikad problema da sam ruinirao vijak ili navoj, što se ne bi moglo reč za druge dijelove:icon_butt:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ja radim za sebe i za poznate i gotovo nikad posao ne naplačujem, odnosno sve je na vlasniku. I meni je u interesu da imam što manje troškove, odnosno da zaista promjenim ono što nevalja. Zbog toga se trudim što više istestirati.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo je,proradila,nabavio danas oprugu,dao mi lokalni serviser,izvadio ju sa starog neispravnog fergazera
Jučer joj kupio novu vodilicu i lanac za 150kn,al nažalost nije bilo dužine 30cm pa uzeo 35 mada ona nebu nikad pilila deblje od 10-15 cm jer deblje ni nije za nju
Pilio sa njom malo danas,pali topla-hladana,gas prima,sad samo ožežit po drvima

Sad sam i ja ušao u Štil klub:(handshake):
 

Prilozi

  • DSC_0036.jpg
    DSC_0036.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 166
  • DSC_0037.jpg
    DSC_0037.jpg
    52 KB · Pregleda: 180

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja zadovoljan pila došla đabe,popravak došao 250kn i novi lanac i i vodilica 150,mada je mogla radit i sa starim al me sam izgled starog ubijao u pojam pa sam ga promijenio. Uz veču pilu ova bu mi ok za sitnice dok nebu para za neku bolju kombinaciju
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Vidim da imaš " AMA" vodilicu,ja sam sebi naručio za moju MS 660 ku od 40 cm i 2 lanca "CARLTON" super sam zadovoljan i sa vodilicom i sa lancima i za moje amaterske potrebe je OK.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Za sad ispilio 1m drva tak da nemrem sudit o kvaliteti,al ta pila nebu pilila godišnje više od 2-3-4 metra sitnih drva pa vjerujem da bu za to dobro,sljedečom prilikom kad ču pak ič u trgoagenciju uzet ču bar lanac dva za veču pilu pošto je cijena dobra a ne čini mi se ni kvaliteta tolko loša,kolko ja trebam za svoje potrebe
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,

Koja se origigi vodilica i lanac preporuča za stihl 038 electronic? naime ja dobio prije dvije godine jednu pod račun s nekim bezimenim lancem od 34 zuba i bezimenom vodilicom gdje ni ne piše dimenzija... No to sad nije bitno, zanima me origigi stihl što preporuča te da li može i duža od preporučene budući da je snažna ko vrag, a debla promjera >40 cm :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stihl vodilica duronatic 40 ili 45cm.
Lanac 3/8 rapid nikak Mikro za nju.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Što fali polu dlijetu?
Za nju je više nego odličan rolomatic, još kad bi uzeo sa 11 zuba....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
rapid? mikro? kaj je to? ja dojdem za Ms290 i naručim lanac za taj tip u stihlu i to je to....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hodor
Možda je al za ozbiljniji rad duro matik i rapid super zakon i traje i brzo Reze.
Ja imam na maloj pili mikro lanac i rolo Matic vodilicu i za tanje i sitnije grane OK a l deblje sporo Reze.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ovi kakav je lančanik na pili,, mislim da j 3/8 kakav micko, hahaha, vodilica 40 a 45 plafon ovisi za šta trabeš
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Hodor
Možda je al za ozbiljniji rad duro matik i rapid super zakon i traje i brzo Reze.
Ja imam na maloj pili mikro lanac i rolo Matic vodilicu i za tanje i sitnije grane OK a l deblje sporo Reze.



Pa normalno da deblje komade sporije reže nego tanke .
Koja to pila s kakvim reznom kombinacijom tanke i debele komade reže jednako brzo ?

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaš na kaj sam mislio ista debljina mikro i super puno brze rezanje sa klasični 3/8 lanac i na tak jakoj pili po meni mikro je bezveze.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
na to micko i ne ide 260 je zadnja sa 325 a to je veće od od 3/8 micro pogledajte malo katologe ili prosurfajte pišu se ovdje gluposti isto kao i duromatic vodilica nema ispod 40 i 3/8
 

Najnoviji postovi

Na vrh