• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja bi u svakom slučaju probal nabaviti novi ležaj . Takvu radilicu prvi put vidim .:eek:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Meni je isto bilo sumnjivo, međutim to su prve generacije imale iz početka 90tih.
Nažalost i Stihl se je sa njima sramotil....:icon_e_confused:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Danas konačno doskočio kvaru na štilki 017,prvo sam za probu stavio fergazer od druge,radi odlično,zatim sam stavio novu membranu(sunce im žarko i trgovcima,nisam uspio nač nešto kvalitetno,uzeo neku univerzalnu kao)u njezin orginalni fergazer i prilikom stavljanja skužim da nema opruge koja zatvara iglicu,kak mi je to ranije promaklo neznam,u trgovini je naravno nema,naručio pa čekam da dođe,sutra ju još počastim onom jeftinom vodilicom iz Trgoagencije ak imaju takvu i novim lancom
Inače sam posudio od tasta iso takvu,tj ms170 znači malo mlađu i oduševila me pila,za sitno pilit stvorena,a potrošnja nikakva
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Evo ih moje stilke


Kao sto ste sigurno primetili u pitanju su 026 i MS 290.Ova prva je kupljena 1990 u nemackoj,a druga 2011 kod nas.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Baš se i nismo skužili,ja sam stavio karburator od druge pile da isprobam svoju,tj da budem siguran da me zeza moj karburator,kad sam zaključio da me zeza stavio sam na svoj nove membrane i pritom skužio da fali feder na iglici,sad znači čekam da mi dođe taj feder pa da ju mogu onda složit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
karburator kad sasataviš moraš ispitati tlačno ..odnosno prema priručniku za taj karburator


vaš velečasni
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Eh kad bi ja bil takav meštar i znao kak i s čim se to ispitiva bi ja i za pare možda slagal motorke:icon_fU: Nepoznato mi je to sa ispitivanjem,moje ti je rastavi,pregledaj,isprobaj,izmjeni kaj se da,štelaj,psuj i budi ljut i ak imaš sreče bu proradilo kao što je u ovom slučaju bilo:icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj netko nije stavio oprugu prije,ili je tebi ispala?
U original setu dobiješ za 140kn obje membrane dva dihtunga oprugu i iglicu.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ma prije je netko pogubio jer je pila putovala po selu dok nije došla k mojem tastu koji ju je na kraju meni dao. A ja nisam opče zavirivao ispod mehanizma iglice da vidim dal je opruga nutra nego tek danas skužio kad sam se malo bolje zagledao. Ja platio 90kn neke zamjenske obje sa dihtunzima,štilov servis a pola djelova nema u orginalu a druga polovica se naručuje i čeka,užas
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sad kad ju složiš, samo polako sa njom jer to nije pila za u šumu.
Sad je jasnije zašto se nije niti javila, srećom(ili na nesreću), dobro da je rezervoar ispod rasplinjača:icon_weed:
Ispituješ ju konkretno na način da nabiješ tlak kroz dovod goriva na 0.4 bar, ako je ispravna tlak nesmije pasti. Da si je odnjeo u servis, pitanje je dal bi je i oni testirali.:mur:, tako da....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Sad kad ju složiš, samo polako sa njom jer to nije pila za u šumu.
Sad je jasnije zašto se nije niti javila, srećom(ili na nesreću), dobro da je rezervoar ispod rasplinjača:icon_weed:
Ispituješ ju konkretno na način da nabiješ tlak kroz dovod goriva na 0.4 bar, ako je ispravna tlak nesmije pasti. Da si je odnjeo u servis, pitanje je dal bi je i oni testirali.:mur:, tako da....

Ovo vjerovatno misliš na -0,4 ako sam dobro razumio ti mjeriš vakum koji karburator poteže iz rezervoara
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sa vakuumom se ispituje jel pila falšira, a ovo je obično ispitivanje da li iglica brtvi. Stvar je da vakuum se nalzi samo na putu od rezervoara do membrane pumpe goriva koja se nalazi na samom rasplinjaču. Ali to je još uvijek, ajmo reč periferija, dok se u samom rasplinjaču nalazi gorivo sa pretlakom. Same zalisnice pumpe je teško istestirati. to ili vizualno ili preventivno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Onda je do nesporazuma došlo jer sam ja baš mislio na periferiju dostave goriva
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To da, samo velim te zalisnice je nemoguće istestirati. Primjer je upravo kad nabijamo tlak na iglicu, po logici stvari jedna zalisnica bi trebala sprječiti dolazak tlaka do iglice, međutim to se u praksi ne dešava. Zrak je ipak samo zrak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
To da, samo velim te zalisnice je nemoguće istestirati. Primjer je upravo kad nabijamo tlak na iglicu, po logici stvari jedna zalisnica bi trebala sprječiti dolazak tlaka do iglice, međutim to se u praksi ne dešava. Zrak je ipak samo zrak.
provjeri ovo , krivo napisano ..jedan je usisni ventil , jedan tlačni ....znači prolazno ...
Meni je kod tstiranja više puta puštalo na drugim mjestima a ne na iglici ..tak da više ne sklapam bez testa .

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nikad al nikad nisam imala slučaj da ne dihta ili ne radi karb nakon izmjene membrana dihtunga i iglice i opruge.
Ako ne dihta onda majstor nije pedantan i uredan i uvukla mu se smet ili mu je pukla membrana.
Kompresor je zakon prije sastavljanja karburatora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Hočeš ti nama pokazati svoju opremu za ispitivanje karburatora kao i sam opis ispitivanja pa bi u tom slučaju ja tebi povjerovao u priču ?
Dobit češ javnu ispriku od mene a nakon toga budem ja prihvatio tvoj savjet i malo poradio na svojoj pedantnosti .

Još samo da dodam kod karburatora komprimirani zrak nema kaj delati .

vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh