• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cjevčica je na slici skroz ljevo,najobičnija i jako tanka,nju ispuši pa vidi.
Drugo stavi i novu svječicu pa buš vidio jel to to ako i dalje bude zezala onda je nešto sa fergazerom.


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IvanKC, ko to servisira motorku???
Imam ti ja pravoga majstora za motorke koji meni održava moje.

Ta stara 038AV ti je stroj i na cjeni su još i dan danas i zato ju nedaj dok god ide. Imam takvu doma i jop ureno sva drva s njom napravim, a nemam problema nikakvih, redovan servis prije sezone i dalje cjelu sezonu samo toči i pili.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Šanana
Blazevic iz Durdevca mi servisira motorke, a nosil sam ju i k jednom majstoru na peskima isto u Durdevcu, tam prek puta one birtije, neznam kak se zove..
Sad budem probal pregledati jos tu cijevcicu za zrak i promjeniti svijecicu, ako nebude dobro, odnesem ju jos jednom k majstoru, a ako i onda nebude dobro budem ju prodal za djelove..
Ko tebi servisira motorke?

Stefanmkd
Ne, moja se ugasi dok pustim gas, nikad na punom gasu, ali inace ima dobar ler gas, jedino dok joj to dode onda krepa..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ne, moja se ugasi dok pustim gas, nikad na punom gasu, ali inace ima dobar ler gas, jedino dok joj to dode onda krepa..

E to je jako bitan detalj. Več sam o tome pisao, ali gdje to nači:icon_e_confused:
Uglavnom, smjesa je prebogata na L vijku i to kad ju startaš "paše" pili, lijepo radi, ajmo reč ko da je pod laganim čokom. Ali kako joj se temperatura povečava, smjesa postaje prebogata do trenutka kad se više ne može upaliti. To je problem 100%, sad je samo pitanje jel to posljedica slučajnog lošeg namještanja vijka ili pila npr negdje falšira pa ju je i nemoguće stabilno naštelati. Probaj sam, ili kod nekog za početak, lagano zavrnuti L vijak na rasplinjaču(cca1/8 kruga)

Ead pitanje isplativosti, ako negdje falšira, najbolje bi bilo je skroz rastaviti i zamjeniti sve brtve i semeringe, ipak su godine u igri. To povlači i zamjenu ležajeva kaj na kraju i nije skupo, ali ako budeš to dal raditi u nekom servisu jer ima dosta posla, cijena i nije tako mala.:icon_e_confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana
Blazevic iz Durdevca mi servisira motorke, a nosil sam ju i k jednom majstoru na peskima isto u Durdevcu, tam prek puta one birtije, neznam kak se zove..
Sad budem probal pregledati jos tu cijevcicu za zrak i promjeniti svijecicu, ako nebude dobro, odnesem ju jos jednom k majstoru, a ako i onda nebude dobro budem ju prodal za djelove..
Ko tebi servisira motorke?

Stefanmkd
Ne, moja se ugasi dok pustim gas, nikad na punom gasu, ali inace ima dobar ler gas, jedino dok joj to dode onda krepa..

Imam u Kalinovcu jako dobrog majstora, ako hoćeš dam ti broj pa ga nazovi.
Stručnjak je za motorke, posebno za Stihl. A nije tak ni skup, barem ne meni.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Predpostavljam imas wallbro karburator, evo sta kaze
http://www.mvvs.cz/docMVVS/walbro/walbro_chart.jpg
walbro_chart.jpg

ili previse bogato ili previse siromasno, losa dijafragma, iglica u karburatoru postavljena previse visoko, iglica glavi i ima jos jedno na kraju koje neznam prevesti

Moj savjet stavi novu membranu/dijafragmu i postelaj karburator kako treba i nece biti problema
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
probaj kad krepa prešarafiti drugu sviječicu, ako upali problem riješen . Po meni problem sviječica . Ja sam imal 038 bila stara oko god. dana i sari se sjeti da treba mjenjati sviječicu . Orginal je NGK , stari kupil Bosch stavili Bosch radila 10 - 15 min i krepala . I tako nekoliko puta . Stavili Bosna super sviječicu i radila je s njom cca 10 godina .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pretpostavljam da je isto kao i 380/381 napravjena u Brazilu.
Sad mi je i Contra skočila u očima, jebi ga, to valjda zato jer ja pile gledam kroz prizmu dostupnosti dijelova. Čini mi se da bi za nekih do 5000kn ta pila imala i kod nas solidnu prodaju.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
U Brazilu nego kaj imam ja doma jednu staru 051 na njoj svugdje napisano made in Brasil a i donedavno je bila i u ponudi tamo hehe
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Majstori pomagajte,vodim borbe sa 017 prvobitno je zezao onaj gumeni dio između fergazera i cilindra pa je vuklo falš zrak,kupio novi dio i zamjenio i uspješno upalio pilu,radila donekle,trebalo još malo poštelat turažu i onda krepala i više ne upalit,svječica je dobra,sa tri raspolagao dok sam isprobavao,dešava se da na prvi potez da znak života al ne upali i gotovo odma zalije sviječicu,i tak u krug,probao zavrtat i odvrtat vijak za štelanje al nema razlike. Radi se o fergazeru sa jednim vijkom za štelanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh