• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Tak je, imaš praf.....Šanana, bolje nejdi u gražu.:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehe...strašni ste dečki!!!!!!
Navek se lijepo nasmijem tu na forumu :)

Sad znam i kakve pila imam doma, dakle:
038 AV
280 MS

:(rofl):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovako, imam problem sa starom 038-icom.. Prvi put upali bez greske i pilim nekih 10 min i samo se ugasi i vise nebude zapalila da ju kunes.. Onda odsarafim cep od rezervoara goriva i ostavim ju tako par minuta i onda opet kresne, doduse malo teze i opet pili cca 10 min i ugasi se.. Inace, dok radi ima dobar sus i sve.. Sta bi tu mogao biti problem?

ps. Ove godine je dobila komplet novo paljenje, ociscen joj je i postelan karburator, ali zeza i zeza..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Po svoj prilici i prema opisanom zeza te odzračnik rezervoara. On ti se nalazi kad skineš poklopac filtera dolje lijevo o rasplinjača na rezervoaru.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A kako izgleda taj odzracnik, dal se moze samo taj dio promjeniti? I ja sam sumnjao da nemoze vuci zrak u rezervoar pa zato krepava..

Savoris, kako to mislis da se "umara" paljenje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako si mjenjao svječicu,možda si stavio pre slabu toplinsku vrijednost.
Može biti da je nekaj s babinom kad se zgrije zblesira se.

Prvo prekontroliraj prostor oko fergazera i sve cjevčice jesu li dobro stavljene i prohodne i ako nisi obavezno novu svječicu.
I pogledaj u kakvom je stanju filter goriva u rezervaru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mislim pregrijava , imao sam taj slučaj

@oficir , zašto MORA nova svjećica ako i već postojeća zadovoljava ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
To joj se dogadalo dok je bilo i staro paljenje, reko dam 500 kn za novo i miran sam, kad ono prc.. Da, promjenjen je i filter goriva.. Ma vec su me i prije savjetovali da tu starudiju bacim i kupim novo, a majstor koji mi servisira kaze da je to jos dobra pila i da to mora ici.. A vec je otislo za popravak sigurno trecina nove pile..
Budem bas probao zamjeniti svjecicu, mada sumnjam da je do nje, kad hladna upali i radi normalno tih par minuta..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ako je stara verzija, onda predpostavljam da imaš ovakvu cjevčicu.
8550.png

A može biti sve nabrojeno, ali ovo je najjeftinije pa kreni odavde.
Paljenje je novo, jel original?
Oficir, puno put si mislim jel tvoj stari ima tvornicu svječica..:biggrin:
Ali da, Bosch izbjegavaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato što može biti s greškom i kad se ugrije samo crkne,isto tako ako je toplinska vrjednost same svječice premala za taj model crkne kad se zgrije,probleme stvaraju Boš brazilke i champion.
DA napomenem i neke nove ne valjaju i zezaju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Prvo budem probao staviti drugu svjecicu pa da vidim sta bude rekla.. Ako nebude dobro ju jos jednom odnesem k majstoru, posto se bas ne razumijem u to i budem mu rekao da pogleda taj odzracnik (to je ironija dok ti moras uciti covjeka njegovomu poslu).. Ako ju sad ne slozi, onda ju budem prodal za djelove i kupil novu pilu i za mojih 30 m godisnje miran sam..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa kud ćeš radi odzračnika nositi pilu serviseru. Sad znaš gdje se nalazi, isčupaj ga dolje i nekom žicom malo poštohaj, ili isčačkaj ovaj metalni dio i probaj raditi sa njom, pri tome radi samo okomite rezove.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te pile su jako dobre i jake i daju se i isplate slagati.

Paljenje nisi trebal mjenjat to na njima skoro nikad ne rikava.
Jel tvoja magnum ili obična?
E zaboravil sam ti reč da si usput skineš auspuh i očisti sve od gareži ako je ima,jer ju to zna gušit pogotovo ako radiš jaču mješavinu od 2.5%!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ima oznaku 038 av. To je djed kupio novo 80-tih godina i kod nas nije puno radila nego ju je uzimao tetak i tako se i iznucala.. Bzdem probao onda i taj odusak sam ocistiti pa da vidim.. Da, i prije nego sto mi krepa pocne mi onako trokirati kao da nestaje goriva a rezervoar netom natocen pun..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa kud ćeš radi odzračnika nositi pilu serviseru. Sad znaš gdje se nalazi, isčupaj ga dolje i nekom žicom malo poštohaj, ili isčačkaj ovaj metalni dio i probaj raditi sa njom, pri tome radi samo okomite rezove.

Onda uradi ovo kako ti @hodor kaže , jednostavno skini cijeli odzračnik i provjeri dali duvanjen zraka u rezervoar duva na daj odzračnik
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega prije svih ostalih radni i servisiranja najprije radi s pilom i kad krepa otvori joj cep od rezervara i zatvori odmah i odmah ju pali ako dalje bude radila normalno sigurno je ozracnik i maknuo si sumnju s svijecice jer da ne valja tak brzo nebi se ohladila i ponovo funkcionirala!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svecica ako zeza ona zeza dok je hladna pod sauhom a vrlo vrlo retko kad se ugreje. to su prve serije 038 metalne skroz i po meni najbolje jer sam takvu imao. nepoderivo. ozracnik te zeza garant napravi vakum u rezervoaru i nemoze povuci gorivo posle par minuta rada . isti problem sam imao. izmedju creva i vetalnog parcica vijka zastopa fina piljevina. odvrnes vijak i produvaj navoj na njemu i vrati
 

Najnoviji postovi

Na vrh