• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

D

dac1

Guest
platine su u pitanju.budem se poigral sa sublerom jer stroboskop nemam...hvala za info
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
platine su u pitanju.budem se poigral sa sublerom jer stroboskop nemam...hvala za info
U današnje vrijeme ni stroboskop nije skupi napraviti ili nabaviti gotovi .
Šubler ti je nagora opcija ,
GMT bi morao biti utučen na magnet , bolja opcija je da si nacrtaš dijagram tj. izračunaš kut od tih 2 mm .
Komad papira romjera maneta , malo selotejpa i da viviš preciznosti .
Za hvala imamo gumb ispod posta ili još bolje na zvijezdicu --->
reputation.gif
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Vidio sam na jednom oglasniku da se prodaje pila stihl 039, kaže u izvrsnom stanju.
Molio bi znalce par riječi o toj pili.
Znaći : pouzdanost, dijelovi , namjena(dali je dovoljno dobra(velika)za rušenje - za vlastite potrebe),starost i koliko takva pila realno vrijedi?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imaju je kod mene dva rodjaka i malo sam radio sa njom. po meni za svoje potrebe nije losa ali za profi upotrebu nije. nekako cudno radi nema onu snagu i ostrinu stihla na koju sam navikao. mislim da je to amaterski model. i prilicno trosi. to je moje misljenje. 038 je mnogo bolja drasticna razlika spram 039. delova ima ali koliko su izdrzljive je pitanje. do 30-40 precnika obarati moze svaka ali za deblje od toga po meni nije
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa svaka kraljica voli imati slugu ili dvorsku ludu, ovisi kak se uzme:icon_axe:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Sluga i samo sluga kao i u svemu ako hoćeš nešto imati al da je zvijer od motorke - je :smile:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Moj naklon kraljici ! :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

bio sam sa serviserom prije par dana kad je došo sa seminara o toj pili kaže da troši 30% manje nego ms 660 ali će koštati kod nas blizu 9000kn
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
38-icu poznam iz daleka , a i vidi se na slici . Ovakva druga mi miriši mada se dvoumim od 260 - 360 ili 036 jer imam 066 i 023 , a 23 mi je malo pre mala .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
260 je kupljena nova prije 2-3 godine, jako zahvalna pila.
a 038 to je legenda, valjda 30 godina stara, to je onaj prvi običan full metalni model :)
lani sam kučište s rezervarom goriva i ručkom za gas menjal, puklo je ovo staro aluminijsko.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja sam imal 38-icu novu od negdje 88-89god do prije 2 god dok nisam nabavil 64-orku i skužil da je teža od 38-ice 700g ,a jača puuuuno i brža , prodal sam 38-icu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni bi bila želja nabaviti još 044, tam negdi iz kraja 90.-ih, mislim da je to isto jako dobra i zahvalna pila.

ove zime ili prolječa bi trebala stići MS 170, to bum zel za hodanja po krovu i kresanja kojekavih granja, a bude i u šumi poslužila u vrhovini :)
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Onda probaj nabaviti MS 460 pa da vidiš kaj je pila .:icon_pray:
Meni se ne uklapa jer mi treba velika i jaka pila i jedna srednja , a mala mi ne paše jer imam skoro 2m i 120 kg .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od malih pila da mi je nabaviti 028 ili 024, znači ove starije, samo kaj su rijetke i ko ima kakvu dobru čuva ju za sebe.
Ovo nove velike su mi jako skupe, no za kakvu 044 ili 064 polovnu, a dobru možda bi se i dalo skupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh