• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
navedi točno o kojim se modelima radi i koja cjena ovakve usporedbe nisu baš uvjerljive kao što ti navoddiš
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Razlika je do 2000kn kad huskvarna stavi na akciju al nemojte uspoređivati tak velike motorke nego najprodavanije a to su do 4ks.
Pa pogledajte malo razlike,i stihl gotovo nema akcije dok huskvarna da.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
baš me zanima od kud su stresene te cijene i koji je to Stihl 6,5 ks 8200 kn ?????

Onda prepiši kak piše , a ne pisati dezinformacije . MS 660 sa 7,1 ks košta 8250 kn , a husqarna 395xp sa 7,1ks košta 7850 kn kaj baš i nije 2000 kn razlike.

Jel ja ne znam čitati ili si ti pitao gore podvučeno. 650 košta 75kn manje od 8200, velka razlika, molit ću lijepo.:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E pa ovako ja imam dvije profi i jake pile,i jednu poluprofi malu,pile rade dosta ne svaki dan,i služe me super nemam problema i traju mi jaaakooo dugo.
Kaj si zaključil iz mog teksta?
E sad malo pročitaj postove prije i ak nemreš sam zaključit onda ja nemrem pomoč.
Odi u prvi dučan i kupi motorku steell za 1500kn i deri dok ide.
Ili stihl za 1780Kn i odi rušat i pilit debele.
ili Stihl za 7850kn i odi malo oko kuče počistit grane.

E sad koje bi ti i koje je ispravno?
E vidiš niti jedno i dobro vam je hodor napisal!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije ko nova izgrebana je tu i tam i vide se godine i naradila se,3godine za dva domačinstva sve.
Al bit je da se je pazilo i čuvalo i nije ju se nahitavalo po šumi i nisu bukve padale na nju.

Ja sam rekel kod nekih ko radi svaki dan ne izdrže ni 4godine,al ako radi svaki dan onda se isplatila i dobra je.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
E pa ovako ja imam dvije profi i jake pile,i jednu poluprofi malu,pile rade dosta ne svaki dan,i služe me super nemam problema i traju mi jaaakooo dugo.
Kaj si zaključil iz mog teksta?
E sad malo pročitaj postove prije i ak nemreš sam zaključit onda ja nemrem pomoč.
Odi u prvi dučan i kupi motorku steell za 1500kn i deri dok ide.
Ili stihl za 1780Kn i odi rušat i pilit debele.
ili Stihl za 7850kn i odi malo oko kuče počistit grane.

E sad koje bi ti i koje je ispravno?
E vidiš niti jedno i dobro vam je hodor napisal!!!
Gle nekupuljem steel jer radim profesionalno ali nemoj uspoređivat nešto sa čime se nebaviš ja imam ms 660 4kom sa kojima sam zadovoljan ali isto tako 390xp sa kojima sam puno zadovoljniji mada su u klasi ms 650 ali po neznak koji put ponavljam to je moje mišljenje a ai moje ososbno mišljenje je da je ms 441 bolja od 440 barem dva puta jer
imam i jedu i drugu ali neznaći da sam u pravu.Ali sve u svemu zadovoljnii sam sa Husqvarnom,opet moje mišljenje:icon_scratch:
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
da li je na jesenskom sajmu u gudovcu neke posebne akcije, npr. Sthil i husqvarne, npr: popusti do 1000kn tj. Da li se isplati to posjetiti i kupiti ili?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je nema đabe i ništa nije besplatno.
Stave neki sajamski popust.
Najbolje je peatit malo kad nešto novo izađe onda neki stariji modeli budu jeftiniji pogotovo ako nejde prodaja.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Gle tvoja 038 je kao nova koja je ako se nevaram 88god da je ozbiljno radila karijera bi joj bila gotova 91 eventuano 92godin,ja ti ponavljam bez obzira na marku pila koja se koristi i koja je u profi upotrebi je izraubana za 3 god bez obzira na marku.

ne bih se baš s tim složio, imam rođaka u šumariji koji ruši drva i svaki dan piše koliko sruši, godišnje mu je nešto oko 1000kubika i to ruši 660 već tako svake odine 7 godina, i kaže da je još u dobrom stanju.
 
B

bosniahos

Guest
To sa popustima i akcijama su dakako trgovačka posla.Imam znanca trgovinu i servis i uvik obeča dače me nazvat kad ima tako nešta ,ali baš me se ni sitil,uvik.Znam 100%da je njegov rabat uvik završil samo unjeg a max je spustia 100-150 kn dok po njihovim pisanjima to bi bilo 100 eu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo sam istražival i unikomerc je počel sa prodajom motornih pila u zg i djelova početkom 80tih u amruševoj i petrinskoj ulici i ulje su tada imali samo kaj smo imali veze u njemačkoj.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
E da, ne znam jel to politika stihla ili unikomerca, ali da su škrti na rabatima, to jesu. Jebale ih sjekirice i bluze, nek da 10-20%, milije će mi bit. Znam recimo u Austriji i Njemačkoj, ako si dobra mušterija, trgovac neće žaliti da uzme neku pilu iz izloga, natoći benzin i po gasu. Kasnije se na te pile može dobiti rabat i do 50%
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Malo sam istražival i unikomerc je počel sa prodajom motornih pila u zg i djelova početkom 80tih u amruševoj i petrinskoj ulici i ulje su tada imali samo kaj smo imali veze u njemačkoj.

Loše izvore imaš, jako loše...unikomerc distribuira pile od negdje sredine 60tih i sjedište je bilo u Amruševoj, a ulja nisu imali, garant...to sam več i dokazao. Između ostaloga katalog za 1978 je imao 5 strana :D. Ako su i htjeli, država sigurno nije dala, u ono doba sa zapadom se vjednost robe prebijala ili se bar nastojalo da se za svaku uvezenu marku ili dolar, ta ista protuvrijednost izveze. Između ostaloga je bila šema koja je bila sa Kordunom ili sa tomosom kod husqvarne
 
D

dac1

Guest
slazem 050av i nemam pojma kak da nastelam paljenje.svjecica baca iskru ali mi se cini preslabu ili u krivom trenu svaka sugestija sa navedenim strojem mi je dobrodosla.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako imaš platine 2 m prije GMT a ako je elektronika 2.5 .
Znam mnogi će napisati odvijač u rupu od sviječice i tak .
Ja to radim komparatorom ,ako su platine u pitanju .

Za sve ostalo koristim stroboskop .
Ako nešto oko toga kužiš nije se problem snać oko alata i načina .
Ako ne znaš kaj je i čemu služi onda bude špaga najebala .
 

Najnoviji postovi

Na vrh