• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Membrane,lancanik,lanc,rastelan fergazer i sve zivo zastopano nakon dobrog ciscenja i zamjene danas sam ju upalil i postelal i radi ko urica.
Prije nije primala gas i na vecem gasu se gasila i gusila.
Lancanik poderan a lanc stari nisi mogel napeti uopce koliko se istegnul i bil je potrosen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na prvoj slici je moja 038 magnum 88god.
A ostale slike je 380 5god stara i nije puno radila.
Jaka i dobra pila.
Kaj ti imas?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Imam 075 staru pilu ,pila je puna snage samo što je spora služi mi za rezanje većih trupaca na mjestu,za rušenje imam ms 440 vrhunska pila puna snage i jako brza i, za ogranke imam stihl 024 za sitnije stvari nevolim baš sa njom radit ,jer sam naučio na jače pile onda kada je uzmem u ruke kao da stojim na mjestu,ali obavezno ide samnom u šumu u slučaju da me iznevjeri ms 440 ili da zapne negdje u stablu....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Svaka čast za pile vidi se da se održavaju ,lijepe uredne pile... Ova 064 mi se sviđa ,jesi li zadovoljan sa njom ,kažu ljudi da se kvare?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da pazim na njih i odrzavam.
064 sam kupil rabljenu prije oko 7god i napilila se dosta,nista nije otislo samo sam jednom mjenjal membrane,lancanik s lezajem i stjecicu.
Jaka je i nikad ne posustaje,snage ko u prici.
Moja ima i grijace rucki.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Daj mi reci jel 064 dosta brza i koliko ima KS? Moja 075 je jaka ali je spora ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
075 je stara motorka i jako jeska i spora i mislim da imas platine.
064 je novija motorka i jako brza do 13000 okretaja i ima elektroniku.
6.5ks,85kubika,promjer klipa 52mm.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
075 je stara motorka i jako jeska i spora i mislim da imas platine.
064 je novija motorka i jako brza do 13000 okretaja i ima elektroniku.
6.5ks,85kubika,promjer klipa 52mm.

Ne moja 075 ima normalno elektroniku ,da jako je teška i ako dugo piliš sa njom treba neko vrijeme predah....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
075/6 i 051 su se, ako ne još uvijek, proizvodile do nedavno i 075 je jedna od najjačih stihlovih pila, sa definitivno jačim okretnim momentom čak i od Contre
I kao takva ima elektroniku od sredine 70tih
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
Koju marku bolje preporučate za kupnju huqsvarna ili sthil i koji model za vlastite potrbe cca 25m drva godišnje. Sada ima partner 545 ali je več dosta poderana pa bi joj nabavio novog pomočnika.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
sve je to tu negdje bilo koju nečeš pogriješiti ali nije ti mjerilo 25 m već za šta trebaš, rušenje ili izrada vrhova ili rezanje, muka je sa nekom malom rušiti bukvu ili nešto drugo cca 50 promjera
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
prigorac ako kupiš ili stihl ili husqvarna nećeš pogriješit ,ali za 25 m dobra je i poluprofi pila ,ali sve ovisi za što ti treba koliko debela stabla rušiš itd,,,
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Možda, u startu preskup.

No huski je igračka, po kvaliteti amortizera, plastike (koja čini gotovo cijeli oklop i konstrukciju), vodilice.. To nije nikakva tajna, jeftiniji su općenito i to im je jedina prednost u današnje vrijeme, no ne igraju za prvu ligu, ponekad uđu u prvu među zadnje klubove.

imam 045 av i o24av stare pitaj boga koliko i to su savršene pile..... nikad brige.... kupio je stari ms290 i 250 još nikad nismo išli u šumu da nismo imali neko sranje s ovom 250 a ni 290 ne zaostaje po kvarovima (pile kupljene oko 2003) nove.... deda je kupio ms260 isto oko 2005 i ona je super... skoro ko ove prahistorijske.

moj osobni zaključak je da stihl valja jedino profi , ostalo je šrot za neku ozbiljniju primjenu.

i sam sam fan stihla ali za približan stihl prema huski 359 koju sam platio 3800 kuna treba izdvojiti skoro 2000 kuna više.... je da husqvarna izgleda plastično ali moji neki dečki koji godišnje naprave po 500 m drva rade uglavnom s 365 i 359 huskijima a to uopće nisu full profi pile i prezadovoljni su....

ja svoja iskustva još nemam ... vidjet ćemo kako će se ponašat :icon_mrgreen:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu ste dečki,ja sam uvijek za štil i imam ih doma al puno ljudi si ju jednostavno nemre priuštiti pa huskvarna je tu u prednosti pogotovo za nekog ko radi manje količine.
Evo mojih pila.Najstarija je 88god.a najmlađa 2008.god.imam ih 3.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam doma 4 štilovke 070, 051AV, 041 i MS170 najstarija je 65godiste al po videnom stanju huskvarna nije losa i ima decki koji se bave drvima a huskvarna sve radi a manje upotrebljavane marke homelitka za manje poslove me odlicno iznenadila mala cijena a super sve odradila (imo ju nije prezivila pad drva)
 

Najnoviji postovi

Na vrh