• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Ja imam 018 nikakih kvarova a stara je oko 7 god,ms270 stara oko 8 god i mogu rec dosta kvarova i 024 nova stara je 2 godine al to je stajala te 2 godine a kupljena nedavno jel je bila jako povoljna,pa ce mo vidit kak ce se pokazat,i imo sam ms290 i isto imo problema snjom al je totalno osla,a i bila je prezivila jedan pad drveta na nju,i proslu god sam uzo huqvarnu 359 preporodio sam se i najvise ona radi kod mene a godisnje radim oko 500-600 metara.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod stila je bitno tko ju proivodi njemačka meksiko mađarska kina od stilovki imam 050 ,056,310 švabice i nemam prigovora i kineska 260 malo malo pa nekaj ode od partnera 65 tak tak od huzgvarne sam imal dvije ne sječam se koje oko 3.5 ks i oko5ks ni su bile loše ali isto ko i partner loše leže u ruci imal sam i rusku ali to je nekaj skroz drugo .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kod stila je bitno tko ju proivodi njemačka meksiko mađarska kina od stilovki imam 050 ,056,310 švabice i nemam prigovora i kineska 260 malo malo pa nekaj ode od partnera 65 tak tak od huzgvarne sam imal dvije ne sječam se koje oko 3.5 ks i oko5ks ni su bile loše ali isto ko i partner loše leže u ruci imal sam i rusku ali to je nekaj skroz drugo .

E sad si ga pretjerao:icon_eyes:...ajde ti meni pokaži ms 260 da je iz kine?
A za tvoju 310 sumnjam da je njemačka, prije bih rekao američka, al o tom, po tom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
270 i 290 nisu profi pile i lošiji je materijal unutra.
Pogledaj i razliku u cjeni među nekim sličnim modelima i to če ti sve reč o kvaliteti.
 
B

bosniahos

Guest
ako je radilica ista na obadva modela onda če radit dugo inače kratak če joj biti vik.Maheri sve urade isam san takav,pila je živa vatra isam bih je htil imat.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kad vec govorite o kvaliteti ja imam 2 064 jedna stara 15g druga 5g nikakvi kvarova nisu imale,2 056 tek ih upalim par put godisnje da se podmazu i 026 staru 6-7g koja je najlaganija za rusit, za rezat ogranke i opcenito po sumi
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
MF158, kako je kad ih upalis na hladno, dali imaju isti obrtaj ne ler gas kao i kad si zagrijane. Kod mene kad upali hladna vrti se lanac na ler gas dok ne zagrije onda radi na nizak obrtaj, dali tako je kod svima ili kod mene nesto sjebano
isto i ja imam 064
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo da se i ja pohvalim sa svojim štilovkama kupljene obje 2011 - te i to MS 261 i MS 660 .Sa 261 napravio sam preko 300 m drva i što reći : lagana,snažna a rušio sam hrastove oko 60 cm i vrlo sam zadovoljan njome, svakako preporučam svakome.A 660-ka ? :):D::icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
MF158, kako je kad ih upalis na hladno, dali imaju isti obrtaj ne ler gas kao i kad si zagrijane. Kod mene kad upali hladna vrti se lanac na ler gas dok ne zagrije onda radi na nizak obrtaj, dali tako je kod svima ili kod mene nesto sjebano
isto i ja imam 064

Jel ti na hladno teško pali kolko puta potežeš štrik?
Moja 064 pali ns treči ptez i kad je hladna i topla radi mirno na leru i ne vrti lanc hladna na leru.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Jel ti na hladno teško pali kolko puta potežeš štrik?
Moja 064 pali ns treči ptez i kad je hladna i topla radi mirno na leru i ne vrti lanc hladna na leru.

Na hladno 4-5 puta potezem, a na toplo pali odma na "zub"
izgleda da ja sjeban neki semering pa kad zagrije malo se prosiri i bolje zaptiva
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
MF158, kako je kad ih upalis na hladno, dali imaju isti obrtaj ne ler gas kao i kad si zagrijane. Kod mene kad upali hladna vrti se lanac na ler gas dok ne zagrije onda radi na nizak obrtaj, dali tako je kod svima ili kod mene nesto sjebano
isto i ja imam 064

Tako je meni kod obadvi 056 samo one vrte lanac zbog kvacila ,a 064 normalno rade uvjek s istim gasom i nevrte lanac,ako se nemoze nastelati na karburatoru,mozda ga je zacepila prasina
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probajte im promjenit obje membrane i dihtunge na fergazeru i svječicu i dobro ih ispušite kompresorom i mislit čete fa imate drugu pilu,a palit če na tri poteza na hladno i supr radit na leru,nema gašenja i trzaja.:icon_super:

@Mf158
Promjeni im federe na lamelama i lanc ti nek bude uvjek normalno napet i ler gas poštelan i nebu vrti više lanac.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Upravu ste dečki,ja sam uvijek za štil i imam ih doma al puno ljudi si ju jednostavno nemre priuštiti pa huskvarna je tu u prednosti pogotovo za nekog ko radi manje količine.
Evo mojih pila.Najstarija je 88god.a najmlađa 2008.god.imam ih 3.

A po čemu si zaključio da tko si nemože priuštiti Stihl može Husqvarnu,ajde malo pogledaj cjene,osim MS660 MS650 koje su opako precjenjene,barem kod nas.Usput kod nas je Stihl i Husqvarna ponuda program koji se ne prodaje već par godina u SLO,barem što se tiče profi programa tako da je MS440 kod susjeda slovenaca potpuno nestala i prodaje se 441 itd...itd.:icon_e_wink:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
profi program i kod jednih i drugih je tu negdje možda je Husqwarna nešto jefitinija ali su opet navodno djelovi skuplji a to neznam jer nemam kvarova
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
profi program i kod jednih i drugih je tu negdje možda je Husqwarna nešto jefitinija ali su opet navodno djelovi skuplji a to neznam jer nemam kvarova
Barem ja nevidim da je nešto skuplje što se djelova tiče radim sa obje marke i meni je to isto.:(handshake):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo huskvarna 4ks,4000kn
Stihl 4ks,6000kn
huskvarna 6.5ks 7400kn
stihl 6.5ks 8200kn
S tim da huskvarna ima akcije dok stihl ima samo popust 5% na keš i cjene iznad 1000kn.
pa ti računaj razlike i pristupačnost i cjenama.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Evo huskvarna 4ks,4000kn
Stihl 4ks,6000kn
huskvarna 6.5ks 7400kn
stihl 6.5ks 8200kn
S tim da huskvarna ima akcije dok stihl ima samo popust 5% na keš i cjene iznad 1000kn.
pa ti računaj razlike i pristupačnost i cjenama.

baš me zanima od kud su stresene te cijene i koji je to Stihl 6,5 ks 8200 kn ?????
 

Najnoviji postovi

Na vrh