• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Strava od stroja. :icon_jook:

Nego da vas priupitam za savjet ak se ko od Vas boril s takvim problemom. 041 farm boss pali bez problema i sve al kad se razvrti i optereti počinje se samo gasiti, kad se pusti gas na leru radi tek tolko da se ne ugasi. nakon par sekundi lera opet prima gas al se sve ponavlja. Moja prva pretpostavka je bila loša membrana pa sam to kompletno promjenil al nema poboljšanja. Dal ko zna kaj bi to moglo biti, bobina, kondenzator ili semering radilice. Ovak odokativno mi ne izgleda da nema kompresije niti je klip/cilindar oštećen.

Provjeri lancanik od lanca ako ga nikad nisi mijenjo vjerojatno je on, zna se potrosit i pila super hvata na prazno ali kad ju opteretis dogada se to sto si opiso

Pozdrav
 
B

bosniahos

Guest
A kakve veze ima lančanik sa nemirnim radom samog stroja tj.motorne pile.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kakve veze ima lančanik sa nemirnim radom samog stroja tj.motorne pile.

Nema nikakve,al je vjerojatno mislil ak je pukel feder na lameli pa ma je stalno uzubljena ili da je lancanik potrosen pa zna malo trzat al samo kad pilis ili se otpusta lanc.
Sa samim radom motora nema nikakve veze.
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Ima vam veze jer lancanik kada se potrosi vrti lanac u praznom hodu bez problema ali kad ga se optereti dolazi do "cvikanja" lanca i tu dolazi do velikih gubitaka te samog gusenja motora.
Lancanik na oko ne mora izgledat potroseno...
Ja sam promijenio vec 2 ili 3 na 08s koja je vec dosta stara i isto sam iso stelat prvo i nikako i nikako dok je nisam odnio susjedu koij je odrzavo strojeve za sumariju i on mi je reko za to.
A i cijena nije neka velika mislim da je bila stotinjak kuna jer je to vanjska cahura spojke

Pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima vam veze jer lancanik kada se potrosi vrti lanac u praznom hodu bez problema ali kad ga se optereti dolazi do "cvikanja" lanca i tu dolazi do velikih gubitaka te samog gusenja motora.
Lancanik na oko ne mora izgledat potroseno...
Ja sam promijenio vec 2 ili 3 na 08s koja je vec dosta stara i isto sam iso stelat prvo i nikako i nikako dok je nisam odnio susjedu koij je odrzavo strojeve za sumariju i on mi je reko za to.
A i cijena nije neka velika mislim da je bila stotinjak kuna jer je to vanjska cahura spojke

Pozdrav

Da znam da je to vanjska cahura i s njom se mjenja iglicasti lezaj koji zna zacvikat,al sam potroseni lancanik nema veze s radom samog motora.
Lancanik mjenjaj kad potrosis dva lanca u prorosjeku.
Membrane,stlecica i filter goriva u rezerujaru i friska mjesavina su jako bitne za dobar rad motora ak je fergazer dobar i dobro postelan.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kad zacvikava potrošeni lančanik( a onda je i lanac sigurno dobio po labrnji) tada jesu slični simptomi ali se najčešće osjeća trzanje motora.....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad zacvikava potrošeni lančanik( a onda je i lanac sigurno dobio po labrnji) tada jesu slični simptomi ali se najčešće osjeća trzanje motora.....

Da trese dok vrti al cvika zbog lezaja ,a i kad je lancanik potrosen lanc se brzo olabavi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
To je drugo....ovo što kolega priča, to zacvikava jer su potrošeni zubi lančanika i onda lanac dok ga se optereti ne nalježe više kako treba na lančanik nego se hoće popesti na zub i tu onda nastaju velika naprezanja....sad si odgovori sam zašto se lanac olabavi na potrošenom lančaniku:icon_e_confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je drugo....ovo što kolega priča, to zacvikava jer su potrošeni zubi lančanika i onda lanac dok ga se optereti ne nalježe više kako treba na lančanik nego se hoće popesti na zub i tu onda nastaju velika naprezanja....sad si odgovori sam zašto se lanac olabavi na potrošenom lančaniku:icon_e_confused:

Da kuzim al to se skuzi odma kad pocne zajebavat.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Skuži se al tad je najčešće kasno pa stradava i lanac......a i ležajevi radilice se dobrano oznoje:icon_hang:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz društvo!! Jel netko ima iskustva sa stihl 034 planiram kupiti jaču pilu ,našao sam par komada u oglasniku,pa me zanima vaše mišljenje dali je netko radio sa tim modelom ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kratko sam radio sa tom testerom ali mogu reci da je jako dobra. komsija je ima vec dugo godina i radila je besprekorno.nikad kvara niti je otvarana.samo potrosni delovi vodilica lanac i zvezda .mislim da je to od profi testera bar ova iz prve serije sto sam radio sa njom.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
To je jako dobra pila, vrlo dobra je i za rušenje (ja osobno sam sa njom rušio hrastove debljine oko 60 cm) a ima i snage za rezanje samo lanac mora biti uvijek oštar i nema problema.Nećeš pogriješiti ako ju uzmeš.:(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh