• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
051/076 se nije prestala proizvoditi, ali se zadnjih 20 godina proizvodi u Brazilu....
Jel tako teško kupiti bočicu Loctitea 243 npr i nikakve brige od odvrtanja....več sam jednom napisao, nekad su koristili obićan M vijak i on ako s 10tak puta odvije i zavije jednostavno sjebe navoj u aluminiju....pila stara 40 godina a da nije ni jednom otvarana ne postoji
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad nije tesko naci cime srediti vijke ali pre 30-40 god. nije bilo. neke nisu imale amortizere a jake vibracije i odvrce se sve. radni vek tih testera je 30 god. kod nas su tri radile kod profesionalnih testerasa i tek pre par godina su radili masine generalno. jedino im je mana paljenje da hoce otkazati na nekim serijama.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni se znao na 070 odsarafit jedino sarafi sta drze rucku di je gas dok nisam imo donji dio jer je bio puko kod pada s prikolice kad sam skemijo taj donji dio stavio sarafe s spodloskom i od onda nema vise odsarafljivanja!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te pile su jake i spore i budimo realni vrijeme ih je pregazilo.
Sat vremena rada s njom drhtis kad ides doma i uz to dobis aritmiju na srcu.
Ako hocete super pilu koja ima snage na pretek to je 064 Av.oko95god.
Dalo bi ih se nac za 3000-3500kn,a nepoderivo profi stroj tezina oko 7kg grijanje rucki i naravno 4 gumena amortizera mac 52cm.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Te pile su jake i spore i budimo realni vrijeme ih je pregazilo.
Sat vremena rada s njom drhtis kad ides doma i uz to dobis aritmiju na srcu.
Ako hocete super pilu koja ima snage na pretek to je 064 Av.oko95god.
Dalo bi ih se nac za 3000-3500kn,a nepoderivo profi stroj tezina oko 7kg grijanje rucki i naravno 4 gumena amortizera mac 52cm.

to su kvalitetne pile ali jedina mana im je kaj su teške...nekužim po čemu su spore??te pile su najbolje za obaranje a za rezanje grana su bolje ove manje i lakše jer je lakše manevrirat s njima među granjem....a to kaj grije i ručke to nisam još čul....ma najbolje bi bilo da imaju 5kg punih spremnika i da same pile ili najbolje da niti ne troše gorivo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da imas s desne strane prekidac za grijanje obje rucki to je profi i ima takvu opremu za hladna podrucja.da bitno je da malo trosi pun gas 1.5l i da je tiha i da nije teza od 7kg jer to su specifikacije za odabir pila u hr sumama. Te kontrasice se vrte na max 4500okretaja u minu dok ove novije idu do 9000 takozvani visokoturazni motori i puno su tise i trose u prosjeku 1.2l po satu efejtivnog rada.
Da ne pricam o kilazi i amortizerima e zato ju je vrjeme pregazilo vec 1982god.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za grane se koristi tipa 023 ili 025 lagana malo trosi kratki mac okretna. A Za obaranje je kontrasica spora i dugo reze i reze a buka da ne pricam,dok 064 ili 072 nema samo gas stisnes ju kolko mozes u drvo a ona reze i ne staje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir ajd se vrati stranicu unazat pa pogledaj linkove sta je stavio clan @danijel pa ces vidit na kolko se vrte te pile nemoj pricat nesto jesi ti radio ikad s takvom pilom ti imas jednu pilu i ta je najbolje na svijetu daj molim te ja nemam 500eura da sad dam za tu pilu pa da ju donesem doma kod ispravne 070 koja je robijaska motorka i 051 pa nisam lud dok god one rade i ja cu radit s njima radim vec ja osobno s njima 10god a stari 30 pa nije mu palo na pamet ju zamijenit imam uvijek manju za manje poslove i deri svaku godinu mi napravi 50m drva jedino ulaganje na nju je benzin ulje i lanac i vodilica kad treba!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Buco ja kuzim da covjek radi s onim kaj ima i normalno to si cuva al daj ti pogledaj na kolko se tvoja 070 vrti na ful gasu i ne zaboravi da imas platine a novije imaju elektroniku.
Ja sam delal sa 051 stric ju ima i sa 070 ima mi ju bratic h naravno sa svoje 3 al ova 070 pa to je robija ona ima snage i zvuk al sporo vrti lanc puno sporije od novijih i teska je u pm,pa cjeli dan da moras pilit s njom moral bi na bolovanje.
U papirima moje 064 AV elektronik quickstop pise da na 8000okretka razvija max 6.4ks a max broj okretaja je 9000.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Buco ja kuzim da covjek radi s onim kaj ima i normalno to si cuva al daj ti pogledaj na kolko se tvoja 070 vrti na ful gasu i ne zaboravi da imas platine a novije imaju elektroniku.
Ja sam delal sa 051 stric ju ima i sa 070 ima mi ju bratic h naravno sa svoje 3 al ova 070 pa to je robija ona ima snage i zvuk al sporo vrti lanc puno sporije od novijih i teska je u pm,pa cjeli dan da moras pilit s njom moral bi na bolovanje.
U papirima moje 064 AV elektronik quickstop pise da na 8000okretka razvija max 6.4ks a max broj okretaja je 9000.

stara stihl 051 AV ima maximalne obrtaje motora 10000..ima 6ks na 7000 tak kaj
nabuš rekel da se sporo vrte...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
051 av su novije verzije i imaju elektroniku a ja sam mislil na 070.
A kontrasice su radene za ljevake!:icon_axe:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir svi dobro znaju sta je 070 da je to robijaska motorka ja osobno ju nedam iz svog vlasnistva kad krepa stavit cu ju u garazu na policu za uspomenu na dedu i baku jer su ju kupili novu 65god i to je motorka s kojom sam ja poceo radit i jos radim i radit cu s njom dok ce ona moc sad da dodes kod mene ona ce upalit samo tak napiso sam u jednoj temi svoja misljenja o motorkama koje su u mojem vlasnistvu i koju sam dobio 070 je deska i robusna motorka al ja volim radit s njom i nije mi tesko radit s njom ja sam misljenja da nijedna motorna pila novijeg godista nece napravit sta je ova napravila!
Evo ti link pa malo vidi si specifikacije 070!
http://www.acresinternet.com/cscc.n...53e26332efa40f0188256ba20018333e?OpenDocument
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skidam ti kapu i svaka cast na tome.:icon_thumright:
E pise ti za nju 2posto ulja za mjesavinu naravno kvalitetnijeg.:(talk):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Skidam ti kapu i svaka cast na tome.:icon_thumright:
E pise ti za nju 2posto ulja za mjesavinu naravno kvalitetnijeg.:(talk):

neka njoj 4% kak do sad tak i za dalje:(nod):
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a gde to pronadje kad nije nijedna radila tih godina ispod 4-5 %. nije ni postojalo kvalitetnije ulje nego samo mineralno. sve stare su isle na 5% i cak u nedostatku dvotaktola moze motorno sae30 ulje za mesavinu. to sam licno procitao i za 051 u fabrickoj knjizici dobijenoj uz testeru. svi koji su presli sipati novija ulja na 2% ubrzo su ostali bez testera. zna buco sto je drzi i neprodaji je . ko nezna sta je robusna testera neka se igra plastikanerima a kome je teska taj nije za sumu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hahaha bas si super. Valda zato i danas proizvode velike i sve teze motorke.:biggrin:
Od vise ulja joj nebu nis tak da sve 5 samo je renault 4.:icon_biggrin:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
a gde to pronadje kad nije nijedna radila tih godina ispod 4-5 %. nije ni postojalo kvalitetnije ulje nego samo mineralno. sve stare su isle na 5% i cak u nedostatku dvotaktola moze motorno sae30 ulje za mesavinu. to sam licno procitao i za 051 u fabrickoj knjizici dobijenoj uz testeru. svi koji su presli sipati novija ulja na 2% ubrzo su ostali bez testera. zna buco sto je drzi i neprodaji je . ko nezna sta je robusna testera neka se igra plastikanerima a kome je teska taj nije za sumu

Kolega :icon_pray::icon_pray:
moja stara garda nije na prodaju niti ce bit ikad!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogo gore je kad odes u sumu 15-20 km i stane ti motorka pa neznas sta ces , dodje ti pojesti je .a kad ona radi i uradis ono sto si zamislio samo pevas. radim i dan danas sa drugarovom 051 sve sto je veceg precnika i nije mi teska.ove neznaju da se pokvare i neostavljaju testerase na cedilu. iole normalno odrzavanje i neznaju stati. a ovim novim uvek neki kur.... fali.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
mnogo gore je kad odes u sumu 15-20 km i stane ti motorka pa neznas sta ces , dodje ti pojesti je .a kad ona radi i uradis ono sto si zamislio samo pevas. radim i dan danas sa drugarovom 051 sve sto je veceg precnika i nije mi teska.ove neznaju da se pokvare i neostavljaju testerase na cedilu. iole normalno odrzavanje i neznaju stati. a ovim novim uvek neki kur.... fali.

Zato ja nikad bez 070 neidem u sumu ako nece upalit na trece povlacenje spage znaci svijecica je umrla s njom van i novu unutra i pali od prve!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Hahaha bas si super. Valda zato i danas proizvode velike i sve teze motorke.:biggrin:
Od vise ulja joj nebu nis tak da sve 5 samo je renault 4.:icon_biggrin:

to je zbog lakšer rukovanja sa njima...kak i sve ostalo rade...traktore i ostslo...sve je lakše...sve je to ok kaj je ona lakša ali stare su KVALITETA od motorki kak i sbe ostalo kaj se nekad proizvodilo ili danas...danas u tvrtama rade na principu "slabije i nekvalitetnije napravljeno pa se bude prike kvarilo i ljuduli budu kupovali nove strojeve" a nekad se radilo da ti strojevi rade viječno...je da je lakše raditi sa malom nabrijanom i lakom motorkom nego sa ovim teškim radgama ali one jednostavno samo idu:icon_super::icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh