• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ako je bilo, a vjerujem da je, klasično tzv. DSF brtvilo (neka vrsta vatrostalnog materijalaa uprešana između dva sloja čelika), onda je pravilo da se isti zamjeni istim.

I opčenito, brtvilo se zamjenjuje brtvilom (podloška podloškom, gumica gumicom, DSF DSF...).

Popularna "diht masa" ili brtvena masa, u zamjenu za klasično brtvilo, nužno je zlo. Ok, na određenim spojevima nema problema, no nije svuda dobrodošla. Namjena "klasičnog" brtvila često puta nije samo statičko brtvljenje, pa to brtvena masa ne može zamjeniti.

Oni spojevi koji su izvorno brtvljeni brtvenom masom, uvijek se brtve na taj način.

P.S. neki oblici spomenutog DSF brtvila; http://www.segaskets.com.au/media/images/product/large/19_1.jpg
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Nije bilo nikakve dihtunge ni nicega, i zato je cadilo tuda, u radu se to nije primjetilo, to sam vidil kad sam skinul aspuh. Mislim da to nisam ocistil bi vec cada to zadihtala, a vjerovatno je stvar u tome da je motorka made in USA pa se vidi razlka od made in Germany.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas sam slučajno naletio na jednu malu Stilovku točne oznake ts 200 po oznaci bi trebala da je za beton ali nije. Klasična je jednoručna oblika kao Sthil Ms 200 T. Izgleda prilično očuvana, kompresija odlična. Čovjek kaže da je otišo karburator. Da li bi je se isplatilo popravljati, daje je za 25€. Sad pitanje da li se isplati ulgati u nju.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ja bi ju uzel, pa 20 eura je lanac za nju, ja imam 192 T i to je dobra pila, a ova 200 T je dosta jača i ozbiljnija pila, super za rad na visini i za klaštrenje granja. neznam šta predstavlja slovo s u oznaci, ali vjerovatno je neka dodatna oprema
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Vidjet ću možda i uzmem kao što kažete cijena nije neka pa što bude, uvijek se može prodati za te novce za djelove.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Je to original natpis TS na toj pili....ako je, znači da je vjerojatno jedan dio svog života radila kao rezač betona. Ako je tako, onda bi se ja maknuo od nje....na kraju krajeva, ona nema puno sličnosti sa MS 200T...
 
B

bosniahos

Guest
A moguče da je samo popalita hahaha,šalim se samo uzmi pa imaš oči pogledaj što je pokidano dali radi sistem paljenja,šteka li kod pokretanja,škripi li cvili.Moguče da je neki banalni kvar a baja neče ili nezna popravit.Ma pitaj dali možeš skinut deklo od strane lamele malo napni cimaj pokazat če ona što nevalja.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Čovjek je pošten, znam ga dobro. Pregledat ću je dobro još jednom. Kažem ono što sam je malo gledo,izgleda dobro kompresija jaka. Sad nije neka cijena, ali i ne bacju mi se novci bezvaze jer imam već dvije pile, ova bi mi dobro došla za voćanjak jer je mala i praktična.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ne 250€, nego 25€ kao što sam napisao. Suttra vjerovatno odem po pilu da je donesem kući da je pregledam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Istu takvu (bar mislim da je ista jer je jednoručna) sam vidio da se prodaje kod ovih na Husinom što dovoze mašine sa zapada , nisam pitao za cijenu ali sigurno je skuplja nego ta od 25e
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Uzeo sam je pa što bude. Onako na brzinu sam je probo upaliti. Našprico sam goriva u cilindar, upali, primi gas i onda se ugasi. Sutra ću malo da je detaljnije pogledam. PRvo ću da vidim karburator, membrane i crijeva i crijeva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh