• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/stihl-abs-128-motorna-pila-oglas-6434247
šta mislite o ovom oglasu, i na slikama mi je pila sumljiva, neznam jel prava 460
to ti je cist kinez. mom tastu su uvalili takvu istu jos joj napuko rezervar od goriva . srecom nije mnogo platio oko 80 eur pa ce mu se isplatiti. ali to nema snage vise od 2,5 ks . moze da posluzi za amaterske poslove ali za te novce zaboravi na nju. bolje kupi polovnu kvalitetnu testeru nego taj kinez jer tu popravke maltene nema moze samo u kontejneru da zavrsi
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki jel ima tko kakva iskustva sa starom štilovkom 061 identična ovoj http://i729.photobucket.com/albums/ww294/joe25da/saw061.jpg donio mi kolega jučer tu tešku "ragu" i kaže da neče upalit mada je više puta probao...on se boji nešto rastavljati kaj nekaj zahebel...normalno prvo uzmem svječicu van i ona je bila mokra i počel je benzin cureti van iz cilindra:icon_pray:...pred dvije godine je bila kod "majstora" i zamjenjene su membrane...poslije je upalila i krepala i pošto je nisu mogli upaliti sad je stajala 2 god...membrana sa iglicom je bila otpojena i zato nije htjela upalit...sve zamjenjeno i sad radi ko nova...i da...jel ima tko priručnik kak ju točno naštelati da nebude od oka...
 
Z

zlatar6

Guest
stihl contrak

evo imam neko staro čudo od motorke.....treba ju restaurirati ali neznam koji je model točno....radi kupnje dijelova....ako netko zna bio bi mi od velike pomoći....
s323rn.jpg


33a4ais.jpg



2ce6tmt.jpg



s3kcpt.jpg



33onv2r.jpg


2u9swo8.jpg
[/QUOT
Evo vrhunskih pila contra imam samo tri komada
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
au to sam davno video . kod nas su je zvali sedmica ali neznam tacan broj oznake. to je nepoderivo. videcu ako uspem da nekog pitam za tu koja je oznaka tacna.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
au to sam davno video . kod nas su je zvali sedmica ali neznam tacan broj oznake. to je nepoderivo. videcu ako uspem da nekog pitam za tu koja je oznaka tacna.

To ti je 070 contra i ja imam isto doma 070 neunistiv stroj samo moja nije contra!!!
To je moja na slici!
[/IMG]
 
B

bosniahos

Guest
E da sam bil sposobniji pa da na vrime kupim takovu od pokojnog znanca,asad baš bi trebala za srušit nekoliko trupaca trešnje.Kolika je dužina lista nanjoj.Ako se ne varam 60 cm.Ili ima i dulji.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam da su profi testerasi u sumariji 70-godina obarali bukve sa njima i krojili trupce za zeleznicke pragove. imale su mac od 80cm a na jednoj sam video i 1m mac.sad dal je originalni ili od neke druge ubacen nisam siguran. meni je kuci doterana bukva ciji su panjevi bili preko 160cm u precniku. bilo je i vecih ali po tome vogu da zamislim kolikim macevima su morali to rezati. pre njih su imali partner testere ali jako teske i maceva od 120cm.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ova moja ima mac oko 60cm to je tak orginal na njoj mogu danas izmijerit tocno duzinu sve sta je stavljano duze na nju je bilo radi tih specijalnih rusenja jer motorka ima snage ja svoju koristim na malo vise od pola gasa 65-70% gasa jer nema potrebe za vecim gasom!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jel istina za sedmicu sto sam cuo da pri secenju tanjih grana ili sitnog drveca [sto rekli drzis je u rukama] da se hoce odvrtati vijci na testeri svud. a kad je u trupcu to se nedesava. i sta je kod kontre razlika. cini mi se samo u rezervoaru za lanac da je zovu sto je sa kontra strane
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
jel istina za sedmicu sto sam cuo da pri secenju tanjih grana ili sitnog drveca [sto rekli drzis je u rukama] da se hoce odvrtati vijci na testeri svud. a kad je u trupcu to se nedesava. i sta je kod kontre razlika. cini mi se samo u rezervoaru za lanac da je zovu sto je sa kontra strane

Kod contre ti je razlika u cilindru svijecica ti dolazi ukoso kod obicne ravno odozgora i razlika ti je u poklopcu samo to ti je razlike a sta se tice otpustanja vijaka nisam iskusio na svojoj al da ces sjec tanke grane s njom hoces samo ne dugo neces moc izdrzat velike vibracije i na tankim granama jako trga pa je jos tezi rad!
070 ti ima oko 12 kg pun rezervar ulja i goriva!
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Da se i ja nadovežem ,Contra je starija pila od 070 odnosno 090 ubiti 070 i 090 je nasljednik motorne pile Contra i Contra S na 070 su standard vodilice 53,63,73 i najduža 90 cm

Ja ima isto doma Stihl 070 AV izvedba sa amortizerima to je ona koja ima onaj famozni luk preko haube tojest rukohvat evo slike i par informacija

tilka.jpg


http://www.acresinternet.com/cscc.n...53e26332efa40f0188256ba20018333e?OpenDocument

http://www.acresinternet.com/cscc.n...e80f20cc07eab50588256c1d0018b451?OpenDocument

http://www.acresinternet.com/cscc.n...237d3cf671cb8be188256ba200184712?OpenDocument

http://www.acresinternet.com/cscc.n...02385238c44eb0dd88256ba2000e01e3?OpenDocument
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@danijel ja imam istu kakva je na prvom linku sta si stavio daj mi reci tamo pise kolko sam skuzio da je proizvodnja 1968g jel to pocetak proizvodnje ili jer moja je kupljena nova u njemackoj 1965g pa dal sam sta krivo skuzio ili
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
@danijel ja imam istu kakva je na prvom linku sta si stavio daj mi reci tamo pise kolko sam skuzio da je proizvodnja 1968g jel to pocetak proizvodnje ili jer moja je kupljena nova u njemackoj 1965g pa dal sam sta krivo skuzio ili

Piše godina kad je predstavljena a Contra se radila 0d 1959 do 1968
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Tak piše po papirima :) ja imam ovakvu 070 AV dobra pila za ispilavanje trupaca i robusna izedba koja traje i traje takvih pila na žalost više nema do nedavno se i proizvodila za Brazil i Afričko tržište samo je izbačena iz proizvodnje zbog Eko normi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak piše po papirima :) ja imam ovakvu 070 AV dobra pila za ispilavanje trupaca i robusna izedba koja traje i traje takvih pila na žalost više nema do nedavno se i proizvodila za Brazil i Afričko tržište samo je izbačena iz proizvodnje zbog Eko normi

Moja isto jos uvijek radi i kad god idem u sumu i ona ide jer ona nikad nije zakazala ako nece upalit promijeni svijecicu i pali sigurno!
 
B

bosniahos

Guest
Dajte najte više,muka mi ovako rano gledat slike i slušat komentara.Gdi mi rakija brlja da se malo skuliram.Neču nikad prežalit,ma dat ču im duplo samo da je kod mene.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas u prodaji kod nas jos uvek staru peticu .ponovo ih rade. bas sam gledao u sapcu u prodavnici stihl 051 , ali i cena preko 1000eur. ima ih kod mene u selu jos uvek nekoliko starih preko 40 god i ispravnih. isto neunistiva ko sedmica samo mislim da je jos teza oko 16kg. prosle jeseni sam sekao sa njom ,obarali i sekli panjeve od starih jasenova precnika oko 1m. za to je neunistiva ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh