• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je slazem se s tobom al kak odrediti do kad su se proizvodile kvalitetne a od kad su losije kvalitete? Ja imam 89god ,95god i 2007,i to je tocno da su ove starije puno cvrsbe i kvalitetniji su materijali unutra!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
po mom mišljenu kvalitetno se radilo do oko 90.g...i duže češ raditi npr sa strojem iz 75 nego ovim novijim iz >2000.g
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
otprilike do 1990 godina su radjene dosta kvalitetnije testere . ali ove jos starije su jos robusnije jer predvidjen vek trajanja im je 30 god a ovim sad novim 3 god. jesu lake i mozda i manje trose i brze rezu sve to jeste i skidam kapu al dvaput se naklonim starijim sto te fakticki nikad neostave hladne kuce kad se iz sume vratis. mene je ostavila jedna novija i kostalo me skoro testere troskova a ni kubik nisam isekao. izlupao sam je u sve sastavne delove i kupio stariju 038 .ta se nasekla i nasekla dok moj pametni stric nije uzeo u sake i sprzio. bila zajednicka i posto nisam bio tu ostavim mu ulje za lanac dvotaktol i gorivo. on ti frajer naspe cist benzin u rezervoar a dvotaktol u rezervar za lanac. i jos me kad sam dosao pita zasta ce mi ono gusce ulje. od testera mozete i pretpostaviti sta je ostalo.[oklopi] i jos ponesto
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak je i meni susjed meni donio jednu husquarnukak imamo mi i pita kolko bi otprilike koštao popravak...klip je bio sav spisan cilindar jer je bila preslaba mješavina....dok smo mu rekli cijenu samih dijelova odma je rekso da mu se to nr isplati i tak ju je nam ostavil za dijelove...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
tak je i meni susjed meni donio jednu husquarnukak imamo mi i pita kolko bi otprilike koštao popravak...klip je bio sav spisan cilindar jer je bila preslaba mješavina....dok smo mu rekli cijenu samih dijelova odma je rekso da mu se to nr isplati i tak ju je nam ostavil za dijelove...

Da je koristio moju mjesavinu to mu se nebi sigurno dogodilo:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jel ti to starog bole leđa :) ,visoki panjevi, to da ih možete išćupati

Malo da al tak je lakse pocne rusit za duzinu cjepanjice onda kad padne drvo samo otpili panj skroz dole i ja skalam odma.:)
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Moja 056 je napokon uskrsnula iz mrtvih:icon_kidra: Ako netko treba "kotvu upaljivanja":(rofl): (originalno paljenje je SEM), ima kod Česija i košta 480 kn:mad:: Sad jedva čekam da odu bijela govna i da ju malo propušem!
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Pozdrav forumašima.
Nabavio sam štilovku 070 (čudovište), ima li netko kakvih iskustava sa tom motornom pilom? Koji su problemi, prednosti, mane (osim kilaže)...?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav forumašima.
Nabavio sam štilovku 070 (čudovište), ima li netko kakvih iskustava sa tom motornom pilom? Koji su problemi, prednosti, mane (osim kilaže)...?

Ako je dobro postelan fergazer stavi novu svjecicu i probaj ju u opterecenju pa bus videl kak se ponasa.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pozdrav forumašima.
Nabavio sam štilovku 070 (čudovište), ima li netko kakvih iskustava sa tom motornom pilom? Koji su problemi, prednosti, mane (osim kilaže)...?

Nema ti amortizera pa ce ti bit malo teze jest juhu nakon cijelodnevnog rada s njom:icon_rofl::icon_rofl: najbolje ti je da probas radit s njom pa ces vidit kak se ponasa ako lijepo pali i prima gas nebi smijelo bit nikakvih problema kad probas budes sve vidio pa ako ce te sta zanimat samo pitaj moja je kod mene u familiji 48god i jos uvijek je u akciji svake godine u sumi mijesavinu stavljaj 4% moj savijet :eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slike s cim se borila jucer moja 070:eek::
img070yw.jpg

img069l.jpg

Slabo dimi za 5% mijesavinu!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka njoj cast:icon_super: al i tebi kaj se boris s njom,al za to je napravljena.
Kolko samo ona godina pili i pili.:(handshake):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Svaka njoj cast:icon_super: al i tebi kaj se boris s njom,al za to je napravljena.
Kolko samo ona godina pili i pili.:(handshake):

To je stroj bez kojeg se neide u sumu kad sam ju prvi put palio na 5 potezanje spage je upalila s tim da od 10mj prosle god nije palila a 48god joj je za vratom!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tu je na pravom terenu za nju. pun mac i samo po gasu. samo peva a to se jos i daleko cuje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
tu je na pravom terenu za nju. pun mac i samo po gasu. samo peva a to se jos i daleko cuje.

Cuje se dobro tak i mora da se zna da se radi punom parom!!
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Strava od stroja. :icon_jook:

Nego da vas priupitam za savjet ak se ko od Vas boril s takvim problemom. 041 farm boss pali bez problema i sve al kad se razvrti i optereti počinje se samo gasiti, kad se pusti gas na leru radi tek tolko da se ne ugasi. nakon par sekundi lera opet prima gas al se sve ponavlja. Moja prva pretpostavka je bila loša membrana pa sam to kompletno promjenil al nema poboljšanja. Dal ko zna kaj bi to moglo biti, bobina, kondenzator ili semering radilice. Ovak odokativno mi ne izgleda da nema kompresije niti je klip/cilindar oštećen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Strava od stroja. :icon_jook:

Nego da vas priupitam za savjet ak se ko od Vas boril s takvim problemom. 041 farm boss pali bez problema i sve al kad se razvrti i optereti počinje se samo gasiti, kad se pusti gas na leru radi tek tolko da se ne ugasi. nakon par sekundi lera opet prima gas al se sve ponavlja. Moja prva pretpostavka je bila loša membrana pa sam to kompletno promjenil al nema poboljšanja. Dal ko zna kaj bi to moglo biti, bobina, kondenzator ili semering radilice. Ovak odokativno mi ne izgleda da nema kompresije niti je klip/cilindar oštećen.

Mozda lose podesen fergazer,losa svjecica,zazor na njoj,ili filter goriva u rezervaru zastopan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh