• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,dobro si ga pogodil ve.Ova kaj mi dolazi je 45ica tak da sam uvjerenja da je Bosch gore.Nekak imam sreću pa na SEM-a naletim,tak da mislim da bi ovaj put mogel biti Bosch,al živi bili pa vidli.Ako bum menjal klip i cilindar ikad na takvoj pili išel bi na 56 mm od Magnuma,samo neznam dal ima toga kod nas osim na ebay-u.
kec-m,ona 56 Super je otišla iz Gole,ha?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Željko,M M?

Da Magneti Mareli jedan kolega iz Jastrebarskog je imao oko desetak 056 kupio u šumariji u Jastrebarskom sve su imalr MM palenje i isti kvar klip i cilindar manjak nikasila cilindre mu popravljali u bivšoj Prvomajskoj klipove stavljal nove i prodavao preko plavog oglasnika 3 kupca su ZVALA nakon 2 mjeseca poslije promjenio broj moba :?:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
ja osobno nisam videl MM paljenje na pili ali znam da su bila dobra paljenja na autima , a i sviječice su bile dobre .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav!Na 045,vjerojatno SEM-ovo paljenje.Nemam prekidača za gašenje,a htel bi isprobati samo dal daje iskru.Imam dve žice,znači ona kaj ide na prekidač i ova debela za svečicu.Ako tanku žicu s paljenja spajam na masu,ti.cilindar ili nekaj od kućišta,onda prekidam krug i nema struje?A da bi htel dobiti iskru i isprobati paljenje trebam tanju žicu odpojiti od mase a svećicu na debeli kabel i prisloniti na cilindar?Jesam u pravu ili ne?Ak ne,nek mi neko da najbolji način kak da to isprobam dal vrede ta paljenja,ovih dana se nakupilo toga nekaj.Nekaj dobro nekaj ne.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,jbg,onda paljenje ne valja,osim ak se kaj ispod magneta nije odvojilo.Moram ga sutra skinuti,tj.prvo radapciger napraviti onda provjeriti.Hvala ti.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
E,jbg,onda paljenje ne valja,osim ak se kaj ispod magneta nije odvojilo.Moram ga sutra skinuti,tj.prvo radapciger napraviti onda provjeriti.Hvala ti.

Jesi siguran da svecica ti je ispravna, probaj umetni neki metal(viljak ili nesto slicno) u lulu i onda probaj, ovdje u stihl uputsvu pise da treba malo jace povuci spagu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Svecica je ispravna,probal sam na drugoj pili.budem skimul danas magnet pa bum videl da nije kaj otpojeno.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ima,platine su gore,eto.Neznam zakaj mi ni ovo drugo SEM-ovo ne dela.Ni vrag da je neispravno?Ima ko iskusniji da proba odgonetnuti moj problem.Ja neznam više kud.Probal sam sve kaj sam znal,jedino ostaje da su oba paljenja neispravna.I elektronsko i platinsko.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Možda te kabel j... , a možda jednostavno nemaš sreće ili si kaj krivo spojil ili su gdje žice oštećene pa probijaju ...............:scratch
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Otpoji žicu koja ide na platine i kond na bobini imaš jednu žicu spoji na bateriju na plus masu na masu mora skočit iskra ako bob ima dvije žice jedna ide na masu druga na bateriju . ako dobiješ iskru provjeri platine kad su otvorene ne smiju imat masu i otpoji kondezator da li bez njega ima iskra nemoguče da dva palenja ne bacaju iskru . Elektronsko ako dugo stoji treba pobudu od baterije dosta je 1,5 v .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prical si mi o toj pobudi.Smetnul sam skroz s uma.Elektronsko je stajalo 2 godine.Kak da pobudim el.?S platinama se prvi put susrecem.Kod tih svih pokusaja da li paljenja moraju biti na pili da bi imala masu ili je to nebitno?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prical si mi o toj pobudi.Smetnul sam skroz s uma.Elektronsko je stajalo 2 godine.Kak da pobudim el.?S platinama se prvi put susrecem.Kod tih svih pokusaja da li paljenja moraju biti na pili da bi imala masu ili je to nebitno?

Nemoraju bit na pili i mogu kod elekt samo spojiš žicu koja ide na prekidač za gašenju .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Sutra bum probal.Nisam to nikad delal.Kak da spojim bateriju za el.paljenje.ta zica ide na koji pol?I kam drugi pol?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Željko,spojil sam kak si rekel,znači,bobina je ispravna i to je ok.Neznam kaj bi drugo moglo biti,al ne šljaka.Kondenzator?Za ovo drugo neznam kak dati pobudu elektronici.Kabel je ispravan.Ak imaš volje i vremena,nebi bilo loše da skokneš do mene pa da vidiš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh