• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni ni je problem kupit samo kak ti poslati možda budem išel u Belosl kod Podevčeva ako budem javim ti na pp .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ovako, u kupovini sam pile, Stihl ili Husqy, pa me zanimaju prepuruke.... cjenovni razred od 4000-5000.
Koja je razlika između Stihl ms271 te ms291, osim cijene 200 kn veće. Također, ova husqy je na akciji, šta možete o njoj reći http://www.husqvarna.com/hr/forest/products/powerful-robust-saws/359/#articles
Pila nije namijenjena nekom teškom šumarskom poslu, najviše 30m godišnje, ali bi htio potrošiti malo više da budem siguran u nju, ova sadašnja, koja je kupljena po akcijskoj cijeni je totalni škart, husqvarna 170 i neki broj.

Da si ovo pitanje postavil u temi husqvarna znaš koji bi odgovor bil . A u ovoj temi može biti samo jedan odgovor STIHL . Ako baš želiš novo probaj naći ms 290 , a slobodno pogledaj njuškalo ima za 4500 kn ms 260 novih koja je full profi pila . Moje osobno mišljenje je bolje polovni stihl nego nova husqvarna a pogotovo ne 359.

Evo,da vam dam na razmišljanje.Pošmirglal sam klip i cilindar i del karike i provizorno sklopil.Znači,klip s karikama u cilindru.Potom sam nalijal za mali konjak benzina i on je nakon 5 sekundi izašel ispod karika.Nisam imal nikaj za kompresiju meriti pa sam se toga zmislil.Dal je još uvijek sve ok sa tim sklopom na temelju testa s benzinom?Meni nekak ne ulijeva povjerenje.Možda bi on šljakal,al sve je to možda.Meni se čini preveliko propuštanje.

Inaće ti benzin pobegne kak David Coperfeeld z Alcatraza .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Bil sam sa Željkom danas.Pogledal je cilindar i veli da od toga nikaj.Nikasil-a nema na donjem dijelu ispod usisa.Klip je ok kak i radilica,al od cilindra nikaj.Bit će da bumo iskali nekaj drugo,a ova bu za dijelove.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni je to odma zgledalo kak pohabano , a ti si napisal da je aluminij na cilindru . Ali teško da bude i klip dobar jer je on mekaniji od cilindra pa je sigurno i on dobil po piksi. Najdi nekakvu za 500 kn koja visi na špagi a nema iskru i to je to .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam na prvu tak zakljucil,a i nemam nekog iskustva,ali jucer sam probal smirglati i nista.nema veze,bumo zmislili nekaj.ja sam gajil neke nade,a kopalo me da ne dobro.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nemreš drukčije kad neznaš kad hiče iskru dok lampa ne blicne .:supz:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prodana 56ica za dijelove,ili 45ica,ne Željko?Imam u ponudi klip i cilindar od jedne 45ice pa bi htel vaše mišljenje.Meni na ovim slikama izgleda nekak na 60-70 % cilindar.Klip malo lošiji,al možda bi moglo još dobro delati.






 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po slici baš nevidim ako nema oštrih kanala po celinderu i lufta između pasica na klipu uz pravu cijenu ipažljivi rad trebalo bi raditi koju godinu .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Po mojem bi s novim karikama moglo iti još jeden čas ali mi ne zgleda predobro:scratch
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čovek veli da nema lufta nigde,cijena nije prevelika,opet velim,elektronika je ispravna na toj isto,pa se opet isplati uzeti.Za onu prošlu sam dal 350 kn,ostavil si vodilicu,lanac i komplet elektroniku sa magnetom i ventilatorom i opet prodal za 200 kn ostalo_Ova kaj mi je sad u ponudi,cijena joj je 300 kn,tak da nemam se kaj misliti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel si ti rastavil ili je bila rastavljena ima li lufta na ležaju kod lančanika i jel ima š karike ?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Karike bum zel nove.Veli čovek da nema lufta.Ako mi se ne dopada vrnem.Dobijam ju v sredu,pa bum znal nekaj više reći.Nisam ja rastavljal.Zakaj?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma nisam ovaj put ja rastavljal.haha.Neznam kaj budem s ovom,cekam da dojde pa bumo vidli dalje.Klip je 52,ima i kocnicu lanca.Bas me zanima cija je elektronika.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Čovek veli da nema lufta nigde,cijena nije prevelika,opet velim,elektronika je ispravna na toj isto,pa se opet isplati uzeti.Za onu prošlu sam dal 350 kn,ostavil si vodilicu,lanac i komplet elektroniku sa magnetom i ventilatorom i opet prodal za 200 kn ostalo_Ova kaj mi je sad u ponudi,cijena joj je 300 kn,tak da nemam se kaj misliti.

Onda sve znaš .:prayer:
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ako neko treba radionicka uputstva za neke stihlovke nek mi se javi na pp,budem poslal mailom.ima dosta toga tak da neznam ni sam za koje sve modele imam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma nisam ovaj put ja rastavljal.haha.Neznam kaj budem s ovom,cekam da dojde pa bumo vidli dalje.Klip je 52,ima i kocnicu lanca.Bas me zanima cija je elektronika.

Na 056 obično je M M rijetko ode i Ferari kad je prešel na M M nema problema sa elekt .
 

Najnoviji postovi

Na vrh