• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

B

bosniahos

Guest
-

Hrvoje daj stavi sliku što trebaš možda moje oko što nađe,a ima znanac servis u Đurđevcu pa možda .........
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
aj čekajte idem poslikati to pa bum probal deti slike gore.kec,nisam videl taj oglas.Daj link.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A to sam videl,čovek oće 600 kn za sve,pa je bolje onda zeti onu pilu.No bumo vidli.Ovaj od kojeg sam kupil pilu veli da je s ovim klipom dobro šljakala,mada se meni ne vidi baš neko stanje.Ja bi ju probal tak sastaviti i ako dela dobro,kad crkne išel bi na 54 mm klip i cilindar.
Evo slike.








Ova strana gde je bolje zgrebano je usisna.Sumnjam na prebogatu smjesu.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Prije bi bilo da je bil podrapan filter zraka . Dosta to loše izgleda . Jel to aluminij od klipa na cilindru ili je cilindar pohaban ?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
U pravu si,filter je podrapan malo,sad sam videl,jer je pun piljevine.Aluminij je na cilindru,nije pohaban.Vidi se da je delal,ali uz dobro poliranje čini mi se da bi se dal spasiti.Neznam kaj s klipom.Ispušna strana nije preloša.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Probaj očistiti cilindra i deti karike nutra da vidiš koliko imaju lufta . Ako imaju lufta na spoju trbaš nove a možda i klip . Koji je promjer klipa ?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Luft aksijalni nemaju,nemaju ni radijalni.Čuj,ne košta me nikaj probati.Promjer klipa je 52 mm.Ovaj klip bi ostavil zbog toga jer su ti risevi ispod karika pa ne utječu tolko na kompresiju.Prije nego sam ju rastavil,mogel sam ju podići na špagi i nije popuštalo nikaj.Zato,ako bu ovo igralo još neko vreme isplati se.Sad daidem uzimat novi klip i karike bez cilindra more se dogoditi da se taj novi klip zrisa ko i stari i opet nisam nikaj napravil.Ako nebu ovak dobro ide u novi cilindar i klip,možda i rabljeni ako bu ok.Mislil sam cilindar malo s kiselinom prejti,neznam kak bi se to ponašalo.Ili da ga samo prešmirglam sa 400 vodobrusnim?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pošmirglaj onaj bijeli flek na cilindru , klipa malo pogladi i probaj :gitarist:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ok,hvala ti.Sutra idem kod mojeg tokara pa da ugradimo lager i onda čišćenje klipa i cilindra,nadam se i sastavljanje drugi tjedan pa bumo vidli kaj priča.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bude ona još radila uz novu kompr kariku malo pojačaj ulje a kučište ako stavljaš piksu ostavi ju 5 stota u plusu stavi u škrinju i na hladno saatavi pa kad se stemperira obradi iz nutra i ima da igra ko curica !!!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prekjučer sam ti bio u susjetstvu Belosl kod Podevčeva kupio pokr laktpfriz !!!
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Igral sam ja nogomet nekoliko godina u Podevčevu,sad kod koga si točno bil,neznam.Ovak,moj plan je bil da se istokari piksa veće mjere,npr 45 mm,a u kućištu treba biti 42,5,i onda da se kroz piksu i ležaj probuše rupe ,al ne skroz kroz prsten ležaja nego tolko da se mogu ubaciti štiftovi da se spriječi okretanje ležaja u piksi.Nakon toga bi to trebalo zajedno potokariti na tu mjeru kak ti veliš i onda uprešati nutra.Čovek ima prešu i mislim da nebi bilo problema.Pošto bude ležaj išel 17x35x10,dobil bum piksu debljine 3,5 mm do 4 mm i smatram da je to bolje nego da se tokari piksa stijenke 1 mm,jer paše ležaj od 064,ali s tom piksom od 1 mm,a to mi se nikak ne dopada,sad neznam dal sam u krivu il ne.Semering bi del prek celog ležaja,ne samo između prstenova i to bi pasal 17 x 34 x 4.Dobil bi 14 mm debljine,to je 1 mm deblje od standarda,sumnjam da bi taj 1 mm pokvaril nekaj.Kaj velite?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod prešanja moraš biti jalo nježan a ako je piksa zaleđena kad se ugrije ona postaje dio materijala kak da rečem homogena a bio sam u BELOSLAVCU nisam ga valjda prekrstil ćovjek ti ima velikog Masseja i ok je . ležaj na 056 ima na sebi ceger bilo ih je u Dugoj Reci tel 048 639 068 pred 3 god ja sam uzimao djelove za 050 av elek. stara pila rađena davno za amer. tržište .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam željac za to mesto,možda zaselak neki ili kaj.Hm,mislim da nebum imal mogućnost zalediti ju.Uglavnom,sve bum slikal i dokumentral,pa bumo vidli kolko bu to isplativo.E,s lijeve strane,tj,od magneta,dal moram i paljenje skidati dole da skinem semering ili se on vadi prema nutra,prema radilici?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puno god je prošlo kad sam radil o56 ne sjećam se sorry , mjesto ja na cesti poslije Podevčeva no ni je bitno . Nekad sam lutao po Visokom to je tebi bliže .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Veruj da je Podevčevo bliže.Reci mi još samo ako lager i piksu stavim u škrinju,tj jedino hladno mjesto pogodno za takve stvari,dal da kad ju otokari čovek,da ju napravi tak da nejde u kućište,pa dok se zmrzne da se upreša ili nabije ili da ide lako?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne lager samo piksu kad obradiš kučište napraviš piksu dvije stote u plusu onda ju rashladiš istaviš u kučište kad se stemperira obradiš unutarnju rupu za lager znači dosjed za lager je kao i prije obrade meni je to dosta puta radio tokar i uvijek je uspjelo a ti si mlad imaš volje mora ti uspjeti bilo je slučajeva da je toliko puštala na semeringu da je imala samo puni gas okretao se lager i opet je bilo ok .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj.kućište ja nebi diral nikakvom strojnom obradom,jer nemam u blizini nikgoa da honuje cilindre,a neznam kolko je to precizno na stupnoj bušilici ili glodalici napraviti.Zato sam mislil spojiti piksu i lager i onda ugraditi u kućište.
 
B

bosniahos

Guest
.

Netreba ti škrinja,to je dugotrajan postupak,imaš veči pakung plina za upaljače ili tekuči dušik u manjim bocama od litru i manje, samo jako pazi na prste.Sve traje 15 sekundi maximallno.Ulazi ko po loju ako je priprema prstena i materijala u koj on ulazi kvalitetna nikad neizlazi van.O tome sve prije razmisli i dogovori sa majstorom.Samo nemoj iči nekom tko če te gledat ka da nisi pri pameti.Nisam shvatil koji dio trebaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh