• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako puca u auspuhu to je samo prekid paljenja (kratki prekid )i nema veze s membranama na fergazeru . Pritezanjem H vijka ne osiromašuje se smjesa nego se regulira max broj okretaja motora . Smjesa se regulira vijkom L . Za pucanje može biti kriva sviječica ili ako ima platinsko paljenje platine , a ako ima elektronsko paljenje provjeri žice , kabel sviječice , lulicu , i prekidač .

OK. Kako okretanje tog vijka utječe na broj okretaja motora?
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
malo smo pripremali drva za zimu.
sdc10835avi000239130.jpg
sdc10833avi000036666.jpg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Siromašnija smjesa znači veći broj okretaja,do neke granice.Pod opterečenjem,motor treba više goriva te ako je smjesa presiromašna također dolazi do onog booooo zvuka.Iskreno,ja neznam dal u HR postoje stručno obrazovani ljudi za motorne pile,jer u svakom servisu pričaju svoje,a nijedan od njih nezna naštelati fergazer.Posljedni mi je okrenul motorku na 12000 okretaja,a preporučljivo je 11000,kaj opet dovodi do toga da je smjesa presiromašna,dokaz tome je i kad sam skinul svječicu da su elektrode bijele.Naštelal bum po svome,jer je tak bilo i dobro kad sam pilil,a dok ne najdem neki servis koji je k nečemu barem,pouzdam se u svoje znanje i znanje forumaša.Eto,znači moja iskustva sa serviserima i to ovlaštenima su negativna.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo mojih STIHL-ova:

I sam sam fan od Štila, reci mi za ovu 024 ku kako se ponaša u radu ja imam MS 261 i turbo sam zadovoljan sa njom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
024 je vrhunska profi pila za ogranke i tanja stabla je zakon dosta brza ,a lagana...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Vlasnik sam pile 041A koja ima dooobrog staža ali problem kod nje je taj što nema snage i ne može radit u leru. Pod punim gasom se čuje onaj zagušeni zvuk kao da je pod opterećenjem, a kad ju se pusti u ler, onda se ugasi. Pila je bila kod 5-6 majstora koji nisu ništa napravili, a svi su svoj posao naplatili.
Dakle, membrane su promijenjene, nije pomoglo, karburator je cijeli rastavljen i očišćen, nije pomoglo, podešavanje smjese je kod svakog majstora poštelano, nije pomoglo, podešavanje ler gasa, ne pomaže.
Ostao sam bez ideje gdje da gledam da pokušam to složit pa eto idem pitati tu, možda netko ima ideju?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Vlasnik sam pile 041A koja ima dooobrog staža ali problem kod nje je taj što nema snage i ne može radit u leru. Pod punim gasom se čuje onaj zagušeni zvuk kao da je pod opterećenjem, a kad ju se pusti u ler, onda se ugasi. Pila je bila kod 5-6 majstora koji nisu ništa napravili, a svi su svoj posao naplatili.
Dakle, membrane su promijenjene, nije pomoglo, karburator je cijeli rastavljen i očišćen, nije pomoglo, podešavanje smjese je kod svakog majstora poštelano, nije pomoglo, podešavanje ler gasa, ne pomaže.
Ostao sam bez ideje gdje da gledam da pokušam to složit pa eto idem pitati tu, možda netko ima ideju?

Da si mi bliže imam ja majstora koji bi ti to riješio ,čovjek radi samo Stihl motorke i ima ih u malom prstu,nema kvara kojeg nemože riješit...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
041 su platine, naradio sam se s njom, kao da imaš kamen u ruukama dobro mi je poznata, rastavio sam je i sastavio nekoliko puta, spora i zastarjela i velika pijanica................. vidim na gornjim slikama 051 imao sam prilike i s njom raditi, prava mrcina kao MZ zvuk, tko ne radi puno to su dobri strojevi, kada sam 041 prodavao nudili su mi u zamjneu STEEL, (kao nova za moju staru) ma rekoh ta moja stara je stroj a tvoja nova je smeće i daj "razguli"
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Nema zamjene za STIHL ,ma kakav STEEL bolje jedna prava STIHL nego 10 STHEELA
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nema zamjene za STIHL ,ma kakav STEEL bolje jedna prava STIHL nego 10 STHEELA

Tako je kolega ja imam 310 056 440 050 i 056 u djelovima sve Švabice STIHL ,
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Vlasnik sam pile 041A koja ima dooobrog staža ali problem kod nje je taj što nema snage i ne može radit u leru. Pod punim gasom se čuje onaj zagušeni zvuk kao da je pod opterećenjem, a kad ju se pusti u ler, onda se ugasi. Pila je bila kod 5-6 majstora koji nisu ništa napravili, a svi su svoj posao naplatili.
Dakle, membrane su promijenjene, nije pomoglo, karburator je cijeli rastavljen i očišćen, nije pomoglo, podešavanje smjese je kod svakog majstora poštelano, nije pomoglo, podešavanje ler gasa, ne pomaže.
Ostao sam bez ideje gdje da gledam da pokušam to složit pa eto idem pitati tu, možda netko ima ideju?

Po svemu sudeći loša kompresija . Ako hladnu pališ sa 8-10 povlačenja 100% .
Provjeri prije crijevo impulsa.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kad je povučeš za konop paljenja,dal ide lako ili teže?Znači,uzmeš konop u ruku i probaš ju podići.Ako se nemože zadržati sama na konopu,znači da je kompresija slaba.Laički objašnjeno.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Da, dugo joj treba da hladna upali. Znači, generalka?
Iskreno, ne znam kakvo je to crijevo.

To je crijevo na fergazeru ,a nije iz rezervara . nisam siguran da li ga ta pila ima , možda ima impuls spojen preko krimera .
 

Najnoviji postovi

Na vrh