• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pitanje za znalce ! Da li netko zna na koliko se štela predpaljenje na stihl 056 ?:scratch:scratch
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nebuš ju prodaval?

Paljenje naštelaj na 2.5 do 2.7 mm prije GMT.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma zval sam ja tog tipa.Bože,sačuvaj!Imaš ispravne za te peneze,a pogotovo se najdu 45ice koje su iste v svemu,samo je za sitnicu bohrung klipa manji,a većina njih ima platine tak da nema straha od kvara paljenja.Ak te zanima ja ti znam za par takvih.Ja sam za 600 kn kupil 056 s novim lancem,a videl si i sam kakvi je njegov.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Mene zanimaju novije pile ovo samo pajdašu slažem. Najviše me zanima neispravna 660-ka , a 066 bi onda prodal .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čekaj,ti slažeš tome kaj prodaje ili tvoj drugi pajdaš kupuje pa za njega ide?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ovo je druga pila . Tu je pajdaš dobil jer je skoro završila u smeću ,a za popravak su bivšem gazdi rekli 1500 kn za pa ih je načestital .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Aha,ma ima tih klipana kaj oće zaslužiti na tuđem jadu.Ima jedna fora s tim paljenjima na 056,dosta jednostavna,a banda veli da se neda ovo,pa ono,pa slučajno ima nekaj kaj bi se dalo,pa je skupo,ako hoćete.Ja nisam neki mehaničar za te pile,al uz neko osnovno znanje i logiku sve moreš napraviti.Primjer,ja sam nosil uvek pile na štelanje fergazera,al barem v mojem kraju to niko nezna napraviti kak spada.Sve dok nisam sam probal i par put zezneš,al dok sam provjeril s tahometrom isto,bilo je ok.To je samo jedna od sitnica,a da ne krenem nabrajati da su mi iz ovlaštenog servisa vrnuli 210ku u jadnijem stanju nego kaj je bila.A samo je trebalo lanc nabrusiti.Eto.
Da,znaš možda koji su bili "čestitari"?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ajde ako ti nije problem pošalji mi broj mob na pp baš mi se i ne da puno pisati , a imal bi kaj.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pa kaj su sve štilovke dobre i ispravne i svi rade pa nemaju vremena pisati ?:partyman:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Pa kaj su sve štilovke dobre i ispravne i svi rade pa nemaju vremena pisati ?:partyman:
kod mene se po ljeti pili a po zimi grije, dok motorke snivaju zimski san.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Podigel jučer jednu 56icu u katastrofalnom stanju.Dobra vodilica i lanac,paljenje SEM-ovo ispravno,al lager desni gotov.Neko je probal kemijati pa je del 17x42x13 umjesto originala,improviziral neki semering i naravno da se okrenul v kućištu.Cijena nije neka,350 kn.Cilindar i klip su u srednjem stanju,sad neznam dal je KS delal original za Stihl jer je ta kombinacija gore.kec-m,kak si složil paljenje ja onoj 56ici?Ja neznam kaj bum s ovim napravil.Moram polirati i klip i cilindar i najrađe bi dal honovati blok pa probati umjesto originalnog deti neki veći ležaj,pa makar i piksu delati,jer nema mi smisla nametati originalnog koji je isto 42 i dati za njega velike pare jer se bude i on okrenul v kućištu.Da,cilindar i klip zu zlizani na usisu.Ispuh je ok.Sugestije,primjedbe,savjeti?
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Da,cilindar i klip zu zlizani na usisu.Ispuh je ok.Sugestije,primjedbe,savjeti?[/QUOTE]

nemoj se ni truditi! sve improvizacije na tom stroju su ti bacanje novaca i uzaludno trosenje vremena....a dijelovi (ako ih jos ima) valjda suho zlato!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Podigel jučer jednu 56icu u katastrofalnom stanju.Dobra vodilica i lanac,paljenje SEM-ovo ispravno,al lager desni gotov.Neko je probal kemijati pa je del 17x42x13 umjesto originala,improviziral neki semering i naravno da se okrenul v kućištu.Cijena nije neka,350 kn.Cilindar i klip su u srednjem stanju,sad neznam dal je KS delal original za Stihl jer je ta kombinacija gore.kec-m,kak si složil paljenje ja onoj 56ici?Ja neznam kaj bum s ovim napravil.Moram polirati i klip i cilindar i najrađe bi dal honovati blok pa probati umjesto originalnog deti neki veći ležaj,pa makar i piksu delati,jer nema mi smisla nametati originalnog koji je isto 42 i dati za njega velike pare jer se bude i on okrenul v kućištu.Da,cilindar i klip zu zlizani na usisu.Ispuh je ok.Sugestije,primjedbe,savjeti?

Dobro si to kupil jer znaš kolko košta paljenje . Po mojem bi bilo najbolje najti još jednu takvu s neispravnim paljenjem ,složiti jednu i još ti ostane djelova ili probati nabaviti kučište jer ovo sve drugo preveć košta .
Ja sam onu riješil dela kak prava štilovka (stara dama).
Mislim da je KS prva ugradnja ako i nije ali kvaliteta je .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja nisam paljenje skidal dole,nek ostane tak,kad sam videl SEM-a gore,ozarilo se lice.Nije klip jako zlizani,ali pozna se.Budem probal to ispolirati,tak nemam kaj delati pa nek služi neko vreme ako se ne proda.Budem slike del sutra,nisam danas nikaj slikal jer su mi ruke masne bile.Ovak,lager originalni nikak nebre iti nutra.Sad budem probal deti neku manju ugradnju nutra,uprešati da se ne vrti pa da vidimo.Inaće,smatram da je jedna od prvih serija 56ica jer je lager jednak ko na 45ici.kec,ona superašica mi se dopada,ali nikak cenu spustiti,nisam ju išel još pogledati,ali nek je klip i cilindar loš,onda mi se ne isplati nikak.Možda se koji dan dopelam pa pemo skupa pogledati ak ti paše.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za kučište probaj pitati u nekom servisu dok je bila akcija novo za staro ljudi su donesli dosta dobrih djelova inaće desno kučište je bilo problem tih pila i pumpa ulja po priči šumaraca kad je prestala podmazivati stradao ležaj i kučište pila za otpis .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hvala,željac,al nekak za te male peneze bi primenil metodu čim jeftinije,a dobro,imam dobrog tokara koji bi mi mogel pomoći pa da probamo to rešiti.Novi lager košta 240 kn.samo za informaciju i još je jedan jedini v Hrvatskoj kolko su dečk rekli.Novi dakako.Ak mi uspije to sve kaj sam nakanil bude dobro,onda podijelim s vama.Uglavnom,nemam nekaj preveč zgubiti.Samo za informaciju.650 MS nema kaj iskati pokraj 056 Super.Iz prve ruke.660 da,ali ona je i jača.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako očeš moremo otiti pogledati ,ali se meni čini da je to skupo .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
I meni je to skupo,ja sam mu nudil uvrh 500 kn.Mislim da je to realno.Ima kočnicu lanca,Superašica je.To je red Magnuma jedinice.Čovek ne odustaje.Moram probati prvo na ovoj probati lager rešiti pa da vidimo kak bu to funkcioniralo i na drugima.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pazi samo dok budete tokarili da ne fulate centra jer lager nebude zdržal dva dana .Ima na njuškalu rastepena pila sve osim paljenja si probal pitati ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh