• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
evo poslikao. koliko se ja kužim u motorke, motor je u redu nije zariban, kako on veli on ju je koristio do prije mnogo godina odkada stoji.

kolega hvala na slikama ista ko moja reko mi je covijek sve sta je
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Poštovano društvo,da vas obavijestim.Kupljena 056 AV.Lanac i vodilica još odlični,vidi se da pila nije nova,ali sve šljaka kak spada.Danas sam to malo čistil,vidi se da je delala,ali snage ima na pretek.Ako je mjerilo nekog stanja,mogu ju podići za konop paljenja,a da ne padne.Za mene nije preteška,čak bi rekel nekak po mjeri.Eto,to su prvi dojmovi,vjerojatno ju budem za vikend malo opteretil pa da vidimo kak dalje.Da,cijena 600 kn.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Poštovano društvo,da vas obavijestim.Kupljena 056 AV.Lanac i vodilica još odlični,vidi se da pila nije nova,ali sve šljaka kak spada.Danas sam to malo čistil,vidi se da je delala,ali snage ima na pretek.Ako je mjerilo nekog stanja,mogu ju podići za konop paljenja,a da ne padne.Za mene nije preteška,čak bi rekel nekak po mjeri.Eto,to su prvi dojmovi,vjerojatno ju budem za vikend malo opteretil pa da vidimo kak dalje.Da,cijena 600 kn.

Čestitke na kupnji, ajd stavi koju slikicu baš me zanima kako izgleda - nisam imao priliku držati ju u rukama .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Poštovano društvo,da vas obavijestim.Kupljena 056 AV.Lanac i vodilica još odlični,vidi se da pila nije nova,ali sve šljaka kak spada.Danas sam to malo čistil,vidi se da je delala,ali snage ima na pretek.Ako je mjerilo nekog stanja,mogu ju podići za konop paljenja,a da ne padne.Za mene nije preteška,čak bi rekel nekak po mjeri.Eto,to su prvi dojmovi,vjerojatno ju budem za vikend malo opteretil pa da vidimo kak dalje.Da,cijena 600 kn.
sretno s kupovinom..imaš sreće više nego p.....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,nadam se možda nekoj izmjeni potrošnih dijelova,al kad stavim sve na kup,samo lanac i vodilica koštaju 300 kn.Dal je sreća il pamet,dobro je.Hvala!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega cestitke na kupnji i dugo te sluzila bez kvarova!!!!
Za te novce ako i moras sta mijenjat nije puno!
 
B

bosniahos

Guest
.

Čuj,nadam se možda nekoj izmjeni potrošnih dijelova,al kad stavim sve na kup,samo lanac i vodilica koštaju 300 kn.Dal je sreća il pamet,dobro je.Hvala!

Kolega Hrvoje 999,nek te služi dobro,glavno da si je kupil od poznatog čovika u slučaju da dojde policija.Nego daj mi reci gdije ima te vodilice i lanca za 300 kn.Koje je firme list i koje dužine a lanac kojeg hoda zate pare.Hvala.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Vodilica je Rollomatic 45 cm,lanac je 3/8.Zakaj bi se klimala radilica na desnoj strani?
 
B

bosniahos

Guest
.

Kod mene nema tako jeftin list, rollomatic znači ima zvizdu košta 255 kn a lanac isto 3/8, 3,66 kn po zubu.Sad ima full puno tih starijih sthil motornih pila za 100 eu,ja ima 041 av i vidim da pomalo gubi volju za akciju,godine valjdak.Nekidan sam upital rodbinu od mojeg pokojnog znanca di je njegva stara motorna pila,sthill ona super stara crvena,pa kažu a eno tam kod njega v garaži pukla radilica.Možda da ju osposobit za rušenje i prepilavanje debljih trupaca?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jel to ima on Stihl Contru?A čuj,ja sam cijenu bubnul onak kolko sam videl na oglasniku.Čini mi se da ovaj lanac ima 60 zuba ako sam dobro brojil dok sam brusil.Danas kupil turpiju za 11,50 kn,oduševljen učinkom.Velim,da još dam 600 kn na nju,a zasad ne treba,opet imam profi pilu koja me služi kad trebam nekaj takvoga.Za manje stvari i grane imam MS 210 koja mi je skoro nova.Problem mi je kad v šumi naletim na nekaj iznad 40 cm širokog,a znaš i sam kak je s tim "komarcima" rušiti tak debelo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja sam ovo proljece za 070 kupio novu vodilicu i lanac orginal stihlova(valjda tak bar pise) platio sam 700kn kes tak da je 300 kn nesto malo za lanac i vodilicu a 056 i 070 imaju isti lanac i vodilicu
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Kod mene nema tako jeftin list, rollomatic znači ima zvizdu košta 255 kn a lanac isto 3/8, 3,66 kn po zubu.Sad ima full puno tih starijih sthil motornih pila za 100 eu,ja ima 041 av i vidim da pomalo gubi volju za akciju,godine valjdak.Nekidan sam upital rodbinu od mojeg pokojnog znanca di je njegva stara motorna pila,sthill ona super stara crvena,pa kažu a eno tam kod njega v garaži pukla radilica.Možda da ju osposobit za rušenje i prepilavanje debljih trupaca?

Ako trebaš samo klipnjaču za radilicu imam ti polovnu za tu staru Stihl Contra inače je od Stihl 070 ali je ista i na Contra ili ak je hoćeš možda prodat?
 
B

bosniahos

Guest
.

Gledaj znaš kako je sa rodbinom od kolega,ja bih to uzea zase al neču napinjat jer če si umislit da imadu zlato.Ako uspijem kupit-- iskamčit, čemo se valjdak dogovorit,al vidit čemo.Hvala.
 
B

bosniahos

Guest
.

Evo info iz prve ruke.Jučer sam kupio vodilicu sthil duromatic 40 cm 445 kn i lanac zanju 3/8, 4,60 kn po zub-138 kn.Pa ti sad izrađuj jeftino drvo,al isplatit če se kažu indijanci da če bit ljuta zima hahahaha.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hvala svima na čestitkama!Međutim,počeli problemi.Ja sam očistil filter zračni i sve pomalo,ventilator i to.E,onda sam naštelal fergazer da dela kak spada,al mi vrag nije dal mira i zovem ja servisera da nek on to malo pogleda,naravno ima instrument i da provjeri da mi smjesa nije presiromašna.Odnesem ja to k majstoru i on to namesti po sluhu i pri paljenju pukne v pili ko petarda.Jbg,gledamo se i on i ja.Naštela on fergazer,pila dela dobro,dojdem doma,pilim,nikak nema snage,zategnem malo H vijak,mislim si prebogata smjesa i gle čuda pila dela kak spada,sad mene interesira da ja nisam previše osiromašil smjesu pošto je H vijak negde na 3/4 do 1 okret?Prilikom štelanja,znači kad je smjesa bila bogata je isto puknulo u motoru i to uvijek dok je hladan.Snage ima,kompresija je ok.To pucanje mi neki spominju kao kvar elektronike.Dal je to istina ili bi možda bilo najbolje zamijeniti membrane,da one ne daju veću količinu goriva bez obzira na štelanje fergazera?Informiram se dosta o toj elektroniki i vidim da im je to boljka,al nekak me vuče na fergazer općenito.Jer i sad kad je H vijak negde na 3/4 do 1 okret još uvek se guši na većim okretajima.U leru dela dobro,kao i v bilo kojem položaju.Za one koji neznaju model je 056 AV electronic.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Možda su membrane, zalijevaju pa moraš osiromašiti smjesu na h vijku, pa onda nema dovoljno goriva na visokim okretajima. Za pucanje ne znam, znalo mi je par puta puknuti kad gasim pilu i dok se još vrti vratim stop prekidač, onda kao da prasne u auspuhu:twisted:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Je,Koko,to mi je zadnje sinulo na pamet,moramo još pričekati nekog da potvrdi jel je il nije.I ovak sam mislil napraviti kompletan servis pile pa budem to požuril malo.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako puca u auspuhu to je samo prekid paljenja (kratki prekid )i nema veze s membranama na fergazeru . Pritezanjem H vijka ne osiromašuje se smjesa nego se regulira max broj okretaja motora . Smjesa se regulira vijkom L . Za pucanje može biti kriva sviječica ili ako ima platinsko paljenje platine , a ako ima elektronsko paljenje provjeri žice , kabel sviječice , lulicu , i prekidač .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nudi mi se paljenje sa Dolmar 120 za sitne novce,neko je pisal da bi to pasalo na 056.Zlu ne trebalo ja bi ga zel,samo da znam da bi pasalo.Ima ko iskustva s tim?
E,da,dal bi možda sa 041 electronic pasalo paljenje?Kolko sam gledal dosta su slična paljenja.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh