• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Imali neko iskustvo sa modelima MS 361,MS 381 i MS440?
Danas sam isao kod ovlastenog prodavca MS 361 kosta 600e ,MS 381 650e a MS 440 700e.
Godisnje radim oko 200m drveta oko 50m sjecem u cutke.
Molim vas za savjet prodavac mi preporucuje MS 361.
Ja imam Dolmar 111 i Stihl 051.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
361 - 5.6kg - 4.6ks
381 - 6.6kg - 4.9ks
440 - 6.3kg - 5.4ks

361 i 381 su nasljednici nekadašnjih serija profesionlnih šumarskih pila. 440 je stroj...

s niti jednom nećeš pogriješiti, sve su odlične. Ja bi biral najjaču od navedenih...

Ja sam neki dan uzel 461 i još je nisam upalil :D ona istih gabarita kao 441 ali jača i ima 6ks...

edit

čisto za orjentaciju 051 ti ima 5.9ks vrti se na 7500 okretaja, sve navedene pile vrte se na 9000 ili više te su cca 30% bržije u brzini lanca..
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja da biram od te tri bih izabrao najlakšu. Sve tri imaju dovoljno snage za rad, a za toliko posla valja pripaziti i leđa (po cijenu da se i zeru sporije radi).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kičmu treba čuvati ali ja se ne bi opterečival ( u glavi , ne na leđima)s tih 80 deka kad bi imal para za najtežu .jer ..meni je 50setka teška , ali radije se borim s njom nego sam nagnut nad igračkom koju kilu lakšom a x puta više vremena .

uloženi radi se računa kao energija , u toj formuli me jedino plaši komponenta koju nazivaju vrijeme , oznaka malo t

dakle najteža ali odmah uzeti rezni alat prikladne dužine za kresanje i manje komade .
Masa modela u specifikacijama ne sadrži masu vodilice i lanca ..a ako je " rušilačka XD" onda je to veče opterečenje kičme nego onih gore 80 deka mase stroja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Ja bi za drvariju odabrao najmanju od tih ponuđenih... Ali ipak mi je najbolja kombinacija velike pile 650, 660 i male pile kao što je 261... Velikom rušiš i piliš debelo a mala gas u granje....
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ako netko zna za 039 da se prodaje a da je dobra neka javi,isljučivo mora biti 039 treba mi za poklon ništa drugo ne dolazi u obzir.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
pitanje o MS 170 iliti stihl 017.
zanima me kako točno funkcionira pokretanje pumpe ulja preko onog plastičnog zupčanika koji pogoni mali zupčanićić od pumpe ulja i čemu služi onaj metalni izdanak tj kao nekakav feder ravan pa onda smotan u S?
images


dosad je radila pumpa ulja a sad nakon što sam ubacio kinesku kopiju motora, više ne radi, ne znam jesam li dobro postavio taj zupčanik.

i ne znam jesam li dobro okrenuo kvačilo, ide li dolje onaj "ravni" dio ili onaj sa uzdignutim dijelom za šerafljenje?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ova svinuta kuka ti sa svojim krajem ulazi u mali prorez na zvonu kvačila.
25-525-2.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Danas mi starica 050 otkazala poslušnost ispao ceger na osovini startera i malo stradal mehanizam . Kolega mi za rundu piča prodal rezervar sa starterom samo sam ga zašarafil i starica opet reži na drva :icon_kidra:
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
na ms170 sam promijenio motor (novi s ebayja) i radila je fantastično na leru i pod gasom ali danas kada sam trebao prepiliti deblo, napravila dva reza fantastično i kad sam je pustio na ler crkla i ne bi je više upalio nikako sve do navečer kad je upalila i opet po starom, ali se na ful gasu bez opterećenja nakon nekog vremena počne gušiti kao da će crknut i usporava, ako ne pustim gas do minimuma.

onda opet radi.

ima samo jedan vijak za štelanje lera, što još može biti?

pukla mi je ona kajla sa zamašnjaka pa sam uvalio neku svoju na približno isto mjesto, ne znam koliko je osjetljiva na takve pomake zamašnjaka, cca 1-2mm ulijevo ili udesno od originalne lokacije kajle?

što od toga može biti i što da ispitam?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bojim se da ti nemaš kaj ispitat.
Možeš jedino rezervar očistit,promjenit filter goriva i stavit novu svječicu.
A kaj se kajle tiče,sve kaj nije u tvorničkim postavkama može zezat.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
To je sve napravljeno i u redu, nego izgleda da je odušak rezervara goriva.
gdje se on nalazi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Bolje da to odneseš u servis, možda se je spasi !:8):

je pa u servisu je prvo i bila i to stihlovom, pa šta su napravili?
držali je tjedan dana na lageru i iako su rekli da će me nazvat kad naprave defektažu, nisu me nazvali nego sam ja otišao tamo i što saznao?
"Je gospodine, ona vam negdje gubi kompresiju, to treba rastavit pa vidjet motor i to je cca 1000-1200kn".

Naravno da sam ljut ko ris rekao vraćaj to odmah i otišao.
Naručio se ebayja komplet kopiju motora sa svjećicom i svime samo stavi i radi za 270kn.

Tako da mi nemoj spominjat servis jer ću i tebe sterat tamo gdje sam njega.

Ako si zamjenio motor a nisi vido gdje je odušak .....ponovno pročitaj post iznad

odušak je pretpostavljam ona rupica na prirubnici pokrivena plastičnim prstenom s pipcem.

ispuhao sam kompresorom sad i tu rupicu i rupicu na karburatoru na koju dosjeda i sam rezervar, upalio i radio malo na prazno i sad nisam čuo zvukove pritiska nakon gašenja, možda je upalilo, vidjet ćemo kad probam raditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako sumnjaš na odušak onda kad se desi to da krepava otpusti čep rezervara , ako se rad pile popravi onda je odušak
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Ako sumnjaš na odušak onda kad se desi to da krepava otpusti čep rezervara , ako se rad pile popravi onda je odušak

(više) nije odušak.
sad radi dobro i onda kad je pustim da se ohladi 10-20 minuta više je ne bi upalio da si isus a onda kad teškom mukom to uspiješ, opet radi dobro i pali dobro sve dok je ne pustiš da se ohladi.
zašto?

motor nov, membrane u karburatoru isto.
 
Na vrh