• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Inače jako lepo dela na ler gasu, onak baš kak motorka i mora, dela a ne pleše po cijelom dvorištu ko neke. Drugi tj. bude imala v bukvi i hrastu krstitke pa bu se sve vidlo.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
STIHL 038 stalno zalije svjećicu. Upalim je samo jednom,drugi puta više nemogu jer je svjećica zalijana. Dali da mjenjam karburator ili nešto drugo?
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
ja bih reko karike da prvo promjeniš nije neki trošak, ali sačekaj mišljenje stručnijih osoba, ja sam samo amater :s:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Najprije bih posumnjal na membranu i nju prvo mjenjal jer mi vuča na nju ili raštelan frgazer. Nije neki trošak a ako nisi toša za mehaniku i sam doma to promjeniš samo pazi da ju dobro okreneš i sastaviš.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Vjerojatno s vremenom utvrdnula pa izgubila elastičnost. Bitno da je kvar otkriven, a sad dalje samo po gasu! [emoji12]

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Strojno oštrenje ti je 10-15kn, lova je mizerija a učinak 100 naprema 1!

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ništa dok se ne nauči ručno. Za početak (a i kasnije) dobar šablon i opleti.

Mašinskim oštrenjem se zapali oštrica i brzo popusti, a u svakom slučaju čim potrošiš rezervoar na pauzi valja malo lanac dovesti u red. Tako se štedi vrijeme, gorivo, mašina, a najvažnije leđa. :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Phil,,, ja 20-tak godina ne oštrim ručno i ne skurim lanac samo malo treba biti nježan i ide .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dve ulice dalje od mene ima jedan onu jeftinu einheel brusilicu i ne skuri jer si jeod ispod del prerezanoga kaniszra sa vodom i lanca provlači kroz vodu.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj mu je cijeli donji del brusilice u vodi i kaj mu brusna ploča ne zmeće vodu van z posude? Ipak su to dosta veliki okretaji.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne, samo lanec ide kroz vodu, a brusilica je na nekoj deski zašrajflena, to je tek tolko da ne potegne po suhim lancu nego po mokrim. Profi brusilice imaju pumpe koje teraju emulziju po lancu da ne pregori.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel ima neko uputstva za stihl 041av, može i radionički ako ko ima? Nije mi sila, ali zlu netrebalo!

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam oregonov oštrač lanca samo kaj velim ma budem još samo ovo srezal pa gotovo. I tak dok ne zabole ruke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sam se ponovio sa malom pilom . Došel mi majstor radit krovište na klijeti i riknula mu pila a kako je vrijeme bilo kilavo odlučil sem kupiti pilu da zavšimo posel . Predložil sem dvije marke Huzgvarnu ili Stihl na moje veselje majstor je odabral ovo drugu i tak sem kupil 170 -ku na akciji 1699kn krovište odrađeno a kak će pila raditi vidjeti ću .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Planiram si kupit neku motornu,nagledao sam rabljeno STIHL 026,trenutno ima list 40cm,novi lanac, i obnovljena..Cjena joj je 1800kn,dal je to pametno uzet ??
Ili možda neku Husqvarnu u tom rangu ??

Nisam profi maajstor,treba mi za vlastite potrebe rezanja..
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Jedino ako poznaš vlasnika pa imaš povjerenja. Inače kupi novu, profesionalnu koja ima dvije karike.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobio na korištenje MS 230,tak da otpada kupnja pile dok je ova kod mene..

Ima mali problem s pilom,upali dobro,radi par sekundi i ugasi se,što bi moglo biti ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh