• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege ima li netko od vas Stihl 034.Komsija mi hoce kupiti pa treba misljenje koliko je jaka,koliko ima kg i kakva je kao motorka. On ima skoro novu husqvarnu 365 koju rijetko koristi pa bi uzeo nesto manje kao za svaki dan..Nece nista debelo rezati do 40cm max...Molim misljenje za tu motorku..pozz
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
dobra pila jako ali stara e sad ako zna od koga je i sta je radila onda ok inače ne uzimaj!!!!! osim ako izmjeris kompresiju a za fergazer i ove agregate ostale to je sitnica
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mene je isto 038 zezala kod prvog paljenja i malo pregledavanja i stundiranja skuzio da mi plastika na kojoj dajes cok i medu gas puko knjofic od medugasa i nije htijela palit kak treba isto ju je trebalo puno puta potezat promijenio tu plastiku i sad par potezanja i radi bez obzira kolko stajala!!

Bučo, o kojoj je plastici točno riječ? I ja sam jedan komadić štukal, onaj nosić koji zatvori zrak na fergiću, prije nije palila nikak jer nije zapirala na čoku zrak. Poslikam pa stavim.

Tibore, misliš da malo polijem filter zraka s gorivom? da bi ostal šlaufić za dovod goriva bez goriva pa tu nadoknadim dok ne potegne? inaće sam mijenjal sve šlaufiće jer sam mislil da je ko bog neki porozni, ali figa...

Ma elpribe, meni MS 290 pali ko metak kak i stari tenk 070 (kak bi rekal željko_kz, loče ko tenk :) ), samo ova zeza
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Zanima me ms661 ili ms660 novu kupujem prednosti i mane (ako ih ima) NARAVNO O STIHL-u je riječ
 
Posljednje uređivanje:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
dobra pila jako ali stara e sad ako zna od koga je i sta je radila onda ok inače ne uzimaj!!!!! osim ako izmjeris kompresiju a za fergazer i ove agregate ostale to je sitnica
Ok hvala puno..
a meni komsija daje stihl ms260 u zamjenu za stihl ms211 ..Dali je to pametno napraviti..Ta 260 je u solidnom stanju.
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
znaci 026 ili ms260 sada je to ms261 ili jači model ms261 rd3 to je profi grupa a ova tvoja je amaterski alat prema tome ako je sve u redu sa pilom mjenjaj i ja bi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zanima me ms661 ili ms660 novu kupujem prednosti i mane (ako ih ima) NARAVNO O STIHL-u je riječ
Izrazito jaka i brza pila,a lagana za svoju snagu.
Prednosti,rušenje debelih drva,prepiljevanje debelih komada ko od šale.
Naravno nije za tanke grane i čiščenje šikara i grana.
Malo više pije ali zato i napravi posel,ako za nju posla imaš.

Ja osobno imam 064 sa grijačima ručki, rabljenu sam uzel,i do sada sam promjenio jednu sviječicu i lančanik.
Drugo ništa pali na dva poteza i ima snage napretek.
Kod mene je 10god.a 1998 je proizvedena.
Naravno lance sam mjenjal,al to je potrošni materijal.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
imam i ja 064 ali malo da obnovim (stado) hahah znaci nemogu falit
064 je cudo neznam od kud joj snaga vise :icon_super:

a rušenje i je u pitanju negdje oko 400m3
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Tibore, misliš da malo polijem filter zraka s gorivom? da bi ostal šlaufić za dovod goriva bez goriva pa tu nadoknadim dok ne potegne? inaće sam mijenjal sve šlaufiće jer sam mislil da je ko bog neki porozni, ali figa...

Tocno to. Tako ja palim kada duze vrijeme stoji.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
MS 661 odlicna pila,ali isto tako za debelu robu,ali stvarno debelu,nije za svasta radit jer je inače neiskorištena.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mrga ona plastika kod mene je crna na kojoj prebacujes na cok rad i gasenje ona na sebi ima jos male knjofice kaj zatvaraju klapnu od coka i blokira gas na pola meni je ta plastika bila problem!!
 
Posljednje uređivanje:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Osobno imam MS 660 kupljena 2011.g - e to je zvijer od pile ,što su deblja drva to bolje radi bilo za rušenje ili prepilavanje debelih klada,nikakvih kvarova, doduše nije se nešto ni narezala oko 400 tinjak metara.Čitao sam negdje da je netko napravio 9000 (tisuća) kubika bez kvara !!! znači samo osnovno održavanje.A MS 661 kažu da je još bolja od 660 - ke.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Bolja je 661 od 660 po mojim iskustvima,ali kazem ponovno pila je za debelu robu,nije za prosječnu.Sve ostalo je neiskoristena.Uz to 660 mi se krvi napila ko ni jedna pila,ali to sam vec negdje pisao,dvije kupljene isti dan jedna radi savršeno a druga,problem za problemom.Barem iz mog iskustva.Npr.zaribala na osmom rezervaru goriva,pa problemi dok ju nisam doslovno razbio,druga danas bez kvara radi.Ne vise svakodnevno ali pomaže na lageru.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
@mrga ona plastika kod mene je crna na kojoj prebacujes na cok rad i gasenje ona na sebi ima jos male knjofice kaj zatvaraju klapnu od coka i blokira gas na pola meni je ta plastika bila problem!!

Viš meni je ona produžena polugica unutar poklopca koja zatvara klapnu zraka bila prvo problem kad je radila hladna. Onda sam to riješio, a sad je problem samo kad dugo stoji....

Pokušati ću kako je #tibor pisao sa benzinom na filter zraka, ali ipak me kopka, pokušati ću usporediti to polužje na ovoj ručkici s nekom koja pali dobro

Uh, mogao bi se snaći i preko kataloga rezervnih dijelova, tamo je sve naslikano, ali nemam ga. Jel ima tko katalog?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Neznam kako je u ove ali u moje 026 se potrošio neki hepek na filteru i ne daje mi dovoljno gasa pri povučenom saugu i morao sam dobro da se nakurblam da je upalim . A nije dobro ni nalijegao onaj poklopčić od sauga.
Nakon što sam zamijenio filter i podesio stvari na svoje pali normalno.
To sam slučajno otkrio a dugo me mučilo.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
A sta znace one Crne crtice na cepovima od ulja i goriva,koliko znam to nije prije bilo na MS modelima motorki.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Neznam kako je u ove ali u moje 026 se potrošio neki hepek na filteru i ne daje mi dovoljno gasa pri povučenom saugu i morao sam dobro da se nakurblam da je upalim . A nije dobro ni nalijegao onaj poklopčić od sauga.
Nakon što sam zamijenio filter i podesio stvari na svoje pali normalno.
To sam slučajno otkrio a dugo me mučilo.

Meni onda stvarno slijedi usporedba polužja s nekom koja pali dobro.... jer ovo verglanje povlači želju da se sretne sa zidom na cca 2 metra visine :icon_eek:
 
E

el pibe

Guest
A sta znace one Crne crtice na cepovima od ulja i goriva,koliko znam to nije prije bilo na MS modelima motorki.

Te crtice su oznake da se lakše (ulajna) i ušarafi čep.Kod mene zna biti mutav onaj čep od ulja pa uvijek gledam kad ga skinem da zapamtim poziciju u kojoj je bio.Možda i zato jer je malo na nedostupnom mjestu.Sa ovim od goriva nema problema on ide i žmirečki.Ne znam zašto makar su oba čepa ista.Vjerojatno je bilo problema sa tim čepovima koji se zaključavaju pa su naknadno stavili tu oznaku da nebi ljudi vrtili ili oštetili čep.Eto po meni su to jako dobri čepovi jedina je bila ta zamjerka da se može zakrenuti u neki položaj pa treba neko vrijeme dok se nađe prava pozicija.Ali i to su riješili:icon_thumright:Zna i piljevine doći i onda hoće štekati,ja sam to riješio da imam stalno u džepu mali penzl pa malo pometem oko grla spremnika ulja a i dobro je ako se dosta radi kroz dan povremeno skinuti poklopac i malo pomesti i filter zraka.Znači uz kombinirani ključ za svjećicu obavezan dio opreme je i penzl:D:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja sam u neku plastičnu kutijicu od alata (mislim da su kliješta za nitne bile u njoj) posložio sve za motorku i kad bilo kud idem sve je tu.

Dvije turpije, ključ za svjećicu, rezervna svjećica, malo brusnog papira p600, rezervni kanap, mali šarafciger za podešavanje ler gasa (zatreba kad promijeni nadmorska visina nekih 1200+ metara), rezervni lanac, špric za dvotaktol, četkica za čišćenje prašine i manja krpa.

Par puta zabrljam i nešto ne ponesem pa se kasnije nakon vraćanja do auta ili kući opametio. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh