• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Malo i mene moja 038 zeza u zadnje vrijeme..
Radi normalno i odjednom joj se jako poveca ler gas i samo nece primati gas i krepa..
Onda moram otvoriti rezervoar, a dok ga otvaram sikne zrak iz njega, znaci da se stvara neki vakum, i dalje dok ga zatvorim, upali i normalno radi..
Kaj bi to moglo biti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nešto s oduškom , ako je na čepu -mjenjaj čep ..ako je negdje ispod ,-mjenjaj negdje ispod
poveča joj se ler gas jer joj se osiromaši smjesa ..u takvom stanju nema snage ,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
A kak da znam gdje je odusak?
A jel bi moglo to biti do zaprljanosti filtera?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Meni onda stvarno slijedi usporedba polužja s nekom koja pali dobro.... jer ovo verglanje povlači želju da se sretne sa zidom na cca 2 metra visine :icon_eek:

Jesi li je pokušao paliti pod saugom ali da ti rukom još daš gas u istom momentu?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ili još zgodnije desnom nogom malo držati gas. Ako je veća cipela/čizma taman malo zaglavi polugicu gasa, a ruke slobodne za paljenje. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A sta znace one Crne crtice na cepovima od ulja i goriva,koliko znam to nije prije bilo na MS modelima motorki.
Kad smo kod crtica....
jel znate čemu služi ona kaj ide preko poklopaca pa preko rezervara i preko poklopca vodilice lanca?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam ja več sam pisal o tome tu u temi.
Tu crtu imaju malo ozbiljnije ili kak mi nazivamo profi i poluprofi pile.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jesi li je pokušao paliti pod saugom ali da ti rukom još daš gas u istom momentu?

E ovo nisam probao, budem, malo mi je neprirodno paliti ju na podu... na podu palim samo tenk 070 :(talk):

Probam pa javim...

Baš na e-bay-u gledam cijenu ovog polužja za 038, nije niti to tak skupo.... nekoliko dolara...

Pitanje za 070: da li ima negdje za kupit onih ručki gdje je prednja i stražnja na amortizerima, a međusobno spojene sa cijevi uzdužno tipa ovo:

79852d1320864736-070-manual-dsc00525.jpg


Ja imam ovakvu:

Stihl-070-Original_slika_O_40969125.jpg


Obzirom da nema amortizera, u piljenju nokti otpadaju od vibracija..... :fiery:

Skužio sam dok gledam ove slike i filmiće sa youtube-a da i moja radi ovo:

[YT]www.youtube.com/watch?v=ha-OmKS4W5I[/YT]

Dakle, kad ju naginjem posebno na mač, sama dodaje gas, ponekad i kad ju naginjem bočno. Mislim niš strašno, a ako ima netko ideju kako riješiti, dobro bi došla...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
MUHA,ja sam treća generacija "šumara-sjekača" u obitelji,pa sam jednu ili dvije stvari naučio,sin mi ima 9 god i pila je vec u rukama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to ti je stvarni za pohvalu[emoji24] [emoji24]

Neka dijete ima mladost i djetinstvo kakvo zaslužuje,imat će vremena raditi!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Ajd oficir kad se stvaraju radne navike nego u djetinjstvu. Sta ce mrcina sa 20 godina pocet ucit radit. Oce kako da ne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da da samo neka,dok se ne dogodi sranje,onda je kasno.
Prije 17-18godine nema kaj dijete biti kraj motorke koja radi,a kamoli da pili s njom!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da bar nikad nisma bil kod posla , samo kod xxxxxxxxxx
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Pa sa 14 se upisuje srednja sumarska sta nebi i pilio. Naravno pomalo i pod nadzorom. Nece hrastove od sto godina rusit. Sjecam se jos svoje craftsman iz amerike koju sam ganjao sa 11-12 godina. Poslje sam imao neku solo malo vecu pa stilovku.
Nece ni pice na slabiće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh