• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa sa 14 se upisuje srednja sumarska sta nebi i pilio. Naravno pomalo i pod nadzorom. Nece hrastove od sto godina rusit. Sjecam se jos svoje craftsman iz amerike koju sam ganjao sa 11-12 godina. Poslje sam imao neku solo malo vecu pa stilovku.
Nece ni pice na slabiće.

Ja sam odmah delal sa 070 i to s 11 ili 12 let tak kaj ju je otac držal na gornjoj ručki a ja drapal po gasu ne.... :(y):

Druge motorke nismo ni imali u to vrijeme, a to dojde kak da voziš avion hehehe.... gaće ti se tresu skup s njom, a šarafi samo otpadaju od vibracije....

PA sam još danas živ, jest da sam malo nervozni kao osoba, al to je valjda od vibracije :icon_fU: i nedostatka amortizera :8): , koje tražimo već 25 let.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još uvjek mi niste objasnili nekakve crtice oko čepa kao ni kako prepoznati orginalni cilindar za 050/051 ?
 
E

el pibe

Guest
Eto jedan čep sa oznakom i jedan bez oznake:(y):.A zakaj te zanima original oznaka cilindra?Kaj bi htel usporediti ak je neko nekaj kemijal po pili?To ti je najbolje ak netko ima takav model pa nek ti veli oznaku pa probaj usporediti.Ja na žalost nemam taj model pa nemrem pogledati:s:
 

Prilozi

  • 014.jpg
    014.jpg
    23.3 KB · Pregleda: 86
  • 015.jpg
    015.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 81

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puki dođi do mene i rastavi 050 pa vidi kaj te zanima celinder je oriđiđi možda ju je još Andreas sastavljal .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Eto jedan čep sa oznakom i jedan bez oznake:(y):.A zakaj te zanima original oznaka cilindra?Kaj bi htel usporediti ak je neko nekaj kemijal po pili?To ti je najbolje ak netko ima takav model pa nek ti veli oznaku pa probaj usporediti.Ja na žalost nemam taj model pa nemrem pogledati:s:
ljepe slikice , kaj to nij samo oznaka položaja na kojem se vrača crni dio ?


da , imam cilindar i kako da ga prodajem pod orginal a ne znam prepoznati
Cilindar je došao od prije sigurno 25 ako ne i 30 let iz njemačke za rezervu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Podari ga,pa neče bit ni kritike nit dileme ak je pravi i čovek če bit hapy ko da je dobio original.:icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a znaš da svi pate na orginal ..tko mi dokaže da ga je poderal a ne uništil radi lošeg mešunga ja i mu ga poklonil .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja u međuvremenu riješio problem 038 i paljenja nakon dužeg stajanja.

Uglavnom bil je problem na onoj polugici koja na položaju čoka prilikom hladnog paljenja zatvara klapnu i to u filteru (plastična). Ima još jedna klapna u fergazeru (metalna) no ona je u to vrijeme otvorena. između tih klapni je dovod goriva.

Uh kako je kresnula, iz drugog potezanja, a nije bila paljena od ljeta. Ja sretan ko malo dijete.

Umetnul sam komad tankog šlaufa za sada. neznam na kojoj strani fali plastike
 

Prilozi

  • ovaj pipac aktivira pipac u filteru.jpg
    ovaj pipac aktivira pipac u filteru.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 91
  • filtar.jpg
    filtar.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 94

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
da , imam cilindar i kako da ga prodajem pod orginal a ne znam prepoznati
Cilindar je došao od prije sigurno 25 ako ne i 30 let iz njemačke za rezervu

Ak je tak star, onda budi siguran da ga nisu kinezi delali, 90-ih g. prošlog st. još nisu imali tehnologiju kopiranja na tom nivou, a to da ga ti ne znaš prepoznati, to povedaj nekom drugom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je stari , meni je to bilo dovoljno i ja sam da uzeo , ali danas ljudi svašta pročitaju na forumu , a meni je došla sila da ga prodam pa kupci traže rodni list nebili dobili đabe
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Pozdrav ,imam problem na Ms 660 ,motorka normalno ujutro upalila i radilo se s njom dok nije potrošila rezervar jel toliko je taman i bilo posla ,poslje 2,3 sata nasipano gorivo i ide se ponovno rezat ,motorka neće da upali nikako ni da se javi probao sam sipat malo benzina u cilindar malo se javi al neće opet da upali ,kupljena je nova i u uglavnom je korištena za ,1 do 2 kamiona drva godišnje za srezat tako da se nije naradila ,jel netko zna možda što bi joj bilo odakle da krenem s popravkom ? ,hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zna se da velečasni uvjek brani male i gažene a i zna se da je popovsko poštenje na cjeni
post 1851 ( izgelda ko neki zetor ) čemu služi ?
Dođeš mi pivu i ćevape
%28wasntme%29.gif
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Pozdrav ,imam problem na Ms 660 ,motorka normalno ujutro upalila i radilo se s njom dok nije potrošila rezervar jel toliko je taman i bilo posla ,poslje 2,3 sata nasipano gorivo i ide se ponovno rezat ,motorka neće da upali nikako ni da se javi probao sam sipat malo benzina u cilindar malo se javi al neće opet da upali ,kupljena je nova i u uglavnom je korištena za ,1 do 2 kamiona drva godišnje za srezat tako da se nije naradila ,jel netko zna možda što bi joj bilo odakle da krenem s popravkom ? ,hvala

jesi li siguran da ju pravilno pališ.možda ju presaugaš. ako je topla, pali je bez čoka i gasa. ak je ujutro radila, ne treba prčkati po njoj. ak je hladna, ručica u najdonji položaj, dva - tri put potegni dok ne kihne, vrati polugicu za jedan položaj prema gore i morala bi na dva - tri poteza upaliti. ak si je zalio, izvadi svječicu, okreni je da gorivo iscuri, malo je prekurblaj na prazno da je propušeš, vrati svječicu i probaj postupak paljenja na hladno
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
@ Novcky uvijek je tako palila tim postupkom do jučer kako si ti opisao , a i to sve što si ti opisao da napravim već smo napravili tako da nezz što drugo ,sumnjam možda na membranu ,al mislim da će ić najprije na servis da se oni pozabave s njom jer nemam vremena otkrivat kvarove kod kuće ,mislio sam da možda konkretno neko nešto zna što bi moglo bit to zamjenim i idemo dalje al svj hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda okrenuti magnet , misllim čuda , hoče pa više neče , mebrana ne odlazi izmežđu dvije pauze .

A sad treba ispitati da li ne dolazi gorivo do cilindra , ili iskre ...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Krenuli ljepsi dani pa stilovke su sve vise u prometu i u garazi pa da ne smetaju mi pod nogama i nisu razbacane po garazi za one koje se najcesce koriste napravio nosac da su fino slozene ne smetaju i uvijek na dohvat ruke!!


 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
postrojene za smotru. jel morti kitarovićka dolazi vu kakvi službeni posjet

ivek, nova svječica je iduća na redu
 

Najnoviji postovi

Na vrh