• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Ovo su moje dame
 

Prilozi

  • 20200515_163051.jpg
    20200515_163051.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 44
  • 20200515_163038.jpg
    20200515_163038.jpg
    28 KB · Pregleda: 44

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Sve je to stvar osobnog promišljanja, netko tko pilu koristi za svoje potrebe niti u 3 života neće zaraditi pilu na razlici u potrošnji...posebice ako već je posjeduje, zašto bacati . Imam osjećaj da će za konkretno spomenute modele dijelova biti i onda kad se više nitko neće sjećati ovih novih modela. Primjer: do prošle godine nisam nigde mogao nabaviti cilindar za 041, a sad ga ima skoro svugdje. A ja ću kad tad nabavit sebi 051/075:supz:, makar bila samo za međimurski pršut rezati:lol:
c'mon , za Stihl ces naci uvijek dijelova. problem je sto ja ne mogu naci cilindar za ovu moju Homie sxl (mozda ima netko u supi u Americi ali to je preskupo zbog posiljke ) haha
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Od starih huski i štilovki najbolju cenu drži H 61 tomos,proda se i 041 ak je očuvana ali te velike grdosije max. do 150 eura i to mora bit veoma očuvana i lepa.Bez veze očekivat da če neko dat 200 eur. i više jer te robe je puno po oglasima.
ako je netko kolekcionar,dati ce i vise.old timeri kostaju! ;) Recimo ja sam narucio iz Amerike Homelite sxl i sve zajedno platio skoro 300E.jbg volim ih skupljati jer ih cijenim vise nego danasnje moderne poluplasticne pile za hipstere
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Stihl 038 av. Ne baca iskru, promijenio svjecicu i nista. Kako provjerit kaj je? Malo mi je cudno kod onog start i čok ko da zica na lijevo treba dodirivat onaj.limic. ne kuzim rad i sistem toga IMG_20200518_091257.jpg IMG_20200518_115713.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200518_091254.jpg
    IMG_20200518_091254.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 5

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ona žica ti gasi motorku,i treba dodirivat limić samo kad je gasiš,jer radi kratki spoj probaj je maknuti pa vidi dali ćeš dobiti iskru
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Evo uspio. Baca iskru. Skuzio da to prekida masu, pa se ugasi. Ma zajebava ona plastika kaj se mice. Ako spustim skroz dole kao za cok otvor za zrak na fergazeru je zatvoren, malo ga moram podic pa se klapna za zrak na fergazeru otvori. Dignem ga za pol cm.
E sad kad se upali na cok, moram malo jace stisnut da ide na start. Kad ga ocu ugasit, skroz gore tipku ne mogu podic. Moram stisnut gas i onda tipka gore za gasit.

Primjetio sam da malo baca gorivo na fergazer kroz klapnu gasa. To treba postelat karburato(fergazer) ili? Kako se stela, sta je min max i.koliko se steze? Hvala svima
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Skuzio da to prekida masu, pa se ugasi
E pa to si naučio od nas,a ne skužio,i to je krivo,to ne "prekida masu"nego spaja sa masom i odvodi napon na masu:rolleyes:
Ako oćeš poslušati još jedan savjet tu žicu lijepo usukaj i zalemi da ti ne strše te žice posvuda jer inače budeš to u šumi krparil i skidao sve svece s neba:unsure:
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Hehehe... Budem koji dan kad kupim tinol. Svakako hvala. Znate li kako stelat karb? Puno veliko hvala
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Izlaze male kapljice, prska kad dodam gas. Nisam stavio filter i onu plastiku pa sam primjetio. Mozda membrana na karbu
 

Infinity

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
1
Pozdrav. Naumio sam uzeti stihlovku ms251 pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti. Nisam neki zahtjevni korisnik pa zato i ne kupujem nešto iz profi serije. Ova bi trebala biti ok za voćnjak i oko kuće pa čak bi trebala odraditi i malo teže stvari. Imam stotinjak voćki. Šljiva, kruški, jabuka, nešto šumarka za raskrčiti i staro imanje na kojem uvijek nešto treba piliti.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ms 660, pukla karika i shebala cilindar...
1750 original klip i cilindar, ovih kineskih zamjenskih ima već od 500kn... Jel tko možda mjenjao a da je stavio zamjenske dijelove? Iskustva?
Ne koristi se puno, 10- 20 kubika višemetrice godišnje ispili, pa ne bih ulagao baš ako je ovo zamjensko zadovoljavajuće...
 

Najnoviji postovi

Na vrh