• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
U čemu je kvaka osim cijene? MS 362, 7,500 kn, snaga 3,5 kw. Moja MS 390, 4,500 kn, 3,4 kw.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ak tak gledaš je nebuš vidil. 362 je profi ima magnezijevo kučište. tvoja 390 je hobi ima plastično kučište. Po meni su te 290 310 390 jako slabe serije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kod mene i nije baš za kućnu upotrebu. Istina zagrije se ali ruši debelo drvo i ja inače režem trupce na šnjite pred cijepanje tako da i to dobro odrađuje. Do sada me još nije ostavila a ima 7,8 godina.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šta se to događa sa lancem od MS 180? Krčio sam neku površinu i koristim istu za rezanje niskog raslinja i obavezno se lanac rastegne kao žvakaća. Svako malo moram skraćivati lanac za jedan zub jer ga ne mogu napeti.
Negdje sam pročital da Stihl u zadnje vrijeme ima loša lance. Možda je na tržištu neki plagijat. Probaj s Oregonom. Oregon kupujem kod lokalnog meštra koji ima i trgovinu i zadovoljan sam lancima. On ih ima u rinfuzi i kod kupnje izrađuje na potrebnu duljinu.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kod mene i nije baš za kućnu upotrebu. Istina zagrije se ali ruši debelo drvo i ja inače režem trupce na šnjite pred cijepanje tako da i to dobro odrađuje. Do sada me još nije ostavila a ima 7,8 godina.
Kaj jih imaju kod mene svima slabo rade.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Čudni su mi ti lanci oregon itd za nabrusiti, (razni kutevi itd). Najbolji za naoštriti su mi štilovi lanci. Već sam se ispraksirao i imam stihl šablonu tako da sam zadovoljan. Mislim da je u kvaliteti lanaca problem. Ali za veću motorku nije bilo problema sa lancem.

dejan.d


Pa moguće da je bilo malo trokiranja kod paljenja ali ništa strašno. Jedino sada primjećujem da se malo zagrijava. Ali 7,8 godina ona tambura. Ostalo nemam zamjerke.
Ipak su to dvije pile sa istom kw snagom. Tako da mi to nije jasno
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Nije da ti ona neće radit,ali nije predviđena za dugotrajna opterećenja,znači za neke manje poslove je,ali za veće nije
Za veliki i mali posao se misli vrijeme opterećenja,znači nije upitno dali ona može srušit stablo i raskomadat,nego je nemožeš dugovremena držat pod punim gasom,jer češ je "rastopit"dok kod profi pile to nije toliko bitno,ja sam za svoju profi ms 260 2002 dao 5000 kn,i do sada samo lance mijenjam,a evo prije par dana je sat vremena radila pod punim gasom,pa sam se malo prisjetio onih pila za 300 tinjak kuna,garant bi se bile rastopile i zapalile
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Čudni su mi ti lanci oregon itd za nabrusiti, (razni kutevi itd). Najbolji za naoštriti su mi štilovi lanci. Već sam se ispraksirao i imam stihl šablonu tako da sam zadovoljan. Mislim da je u kvaliteti lanaca problem. Ali za veću motorku nije bilo problema sa lancem.
Vidi da li imaš odgovarajući korak na lancu i u kakvom ti je stanju pogonski zupčanik
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Imam motorku stihl ms 180 starija verzija i imam osjećaj da slabo podmazuje lanac ulje izlazi ali mislim da bi trebalo vise izlaziti iz onog proreza.
Ocistio sam od prljavstine sve i rupice na lancu
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Čudni su mi ti lanci oregon itd za nabrusiti, (razni kutevi itd). Najbolji za naoštriti su mi štilovi lanci. Već sam se ispraksirao i imam stihl šablonu tako da sam zadovoljan. Mislim da je u kvaliteti lanaca problem. Ali za veću motorku nije bilo problema sa lancem.

dejan.d


Pa moguće da je bilo malo trokiranja kod paljenja ali ništa strašno. Jedino sada primjećujem da se malo zagrijava. Ali 7,8 godina ona tambura. Ostalo nemam zamjerke.
Ipak su to dvije pile sa istom kw snagom. Tako da mi to nije jasno
tvoja je plastična i kvalitete ko kineske, 362 je profi kučište ima od magnezija.
neznam zakaj bi kupil stihl, preskupo za to kaj dobiješ

oregon su mi bolji od stihl kutevi se razlikuju po obliku zuba i tipu zuba
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
cjevka ulja je za mjenjat
Zbog crijeva lose baca ulje??
Mislio sam da je do pumpe.
Crijevo je lakse za promijenit a nije skupo nadam se da je do toga.
Ali bi mozda onda trebalo curit ulje ako je probuseno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko ulja ti ostane nakon potrošenog goriva? Ako ostane pola, ne radi dok ne nađeš problem, a ako ostane manje od 10%, možda nije problem. Nek točno napišu znalci za stihlovke.
Ja kontoliram protok ulja tako da upaljenu motorku držim na asfaltu i nakon par sekundi se ispod vodilice mora pojaviti crta od ulja u punoj duljini mača.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878

dejan.d

Misliš na moju štilovku? Kakav kinez, pa 8 godina nije bila na servisu(odnosno nikada nije bila u kvaru), radi kao zvrk. Radio sam do 50 metara godišnje sa njom i nije bilo problema(sada oko 10-15 m), tek sada se malo pregrijava. Vrlo kvalitetna i jaka štilovka za moje potrebe.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Koliko ulja ti ostane nakon potrošenog goriva? Ako ostane pola, ne radi dok ne nađeš problem, a ako ostane manje od 10%, možda nije problem. Nek točno napišu znalci za stihlovke.
Ja kontoliram protok ulja tako da upaljenu motorku držim na asfaltu i nakon par sekundi se ispod vodilice mora pojaviti crta od ulja u punoj duljini mača.
Ma nedavno sam kupio pilu za 700 kn.
Sve uredu i lipo radi ali mi se cini da slabo ide ulje kad budem pilao za koji dan javim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Imam ms 180 na pilani uzeta nova i sto se tice potrosnje ulja trosi skoro dva rezervoara benzina jedan ulja, i dobro podmazuje jer ovako na daski ostavlja trag ulja.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
A nezz sta da ti kazem i meni ostaje trag od ulja ali u usporedbi sa drugim pilama to je slabo. Ali nisam nikad radio sa ovako malim mačem mozda je zato
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Također imam partner koja radi jako loše pod čokom kao da baca iskru svaki drugi put a za gas neće ni da čuje čim se takne gas odma se ugasi.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Probaj oprati čep od rezervara ulja u benzinu.Može biti da ti je rupica za odzraku zaštopana pa zbog toga slabo podmazuje. Imao sam takav slučaj.

A za partnericu, može biti da ti negdje vuče falš zrak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh