• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ispod u rupi na kučištu, gdje je nataknuto crijevo za dovod ulja, ti je uljna pumpa. Na njoj “štelaš” dotok ulja sa plosnatim šrafcigerom ju okrećeš. Ako ju misliš vadit trebaš vijak m5 ili m4, ne sjećam se točno. Uvrneš ga u nju i polako ju izvučeš kombinirkama. Na ms180 je češći kvar puž uljne pumpe. Ljudi često vrte lanac unazad i onda se omakne a kak je od plastike, podere se.
Njega možeš prekontrolirati ispod kvačila.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Okreće se za 360. Vise se ne sjećam točno ali mislim da je prorez za šrafciger označen pa se vidi strelica. Trebala bi imat na kučištu oznaku.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Izgleda da sam riješio problem sa podmazivanjem, kompresorom sam ispuhao onu rupicu gdje izlazi ulje sad je dobro
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
na izlazu za lanac iako je bilo čisto direktno sam u rupu upuhao zrak izgleda da je bilo unutra neke prasine
:confused::confused:
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Samo da pitam koja je razlika imeđu ms 180 i stihl 018.
Vidim da su izgledom slicne
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Pozdrav, ima li neko iskustva sa Stihl 032, točnije treba mi radilica. Paše li možda od 041? Izgleda slično, jedino ne vidim kod magneta jer ga ne mogu skinuti bez radapcigera ,nastradao igličasti lager klipnjače, veći.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Hvala na odgovoru, izgledala mi je "odokativno" jako slična s 041 koju imam u istom stanju, znaš gdje bi se mogla nabaviti jer je to pila ,navodno za njemačko tržište u 70-tima. Inače pali ko mina ali se čuje radilica, jedan distančnik između iglica lagera fali pa se dvije iglice "voze" zajedno, sigurno bude zaribala.
 

Slavenlazi

Novi član
Tu od
24 Lip 2020
Poruka
4
Tacno da je malo teze za djelove slabo je zastupljena a sa radilicom nikako,radio sam pre nekih 3-4mj jednu kod nas pa sam uzimao djelove polovne ispravne raspitacu se da li postoji radilica u ispravnom stanju
 

brano7

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
18
Pozdrav,
Planiram kupit STIHL motornu pilu.
Neznam za koju da se odlučim, između ms661 ili ms500i.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ms500i nema klasični fergazer nego ubrizgavanje.
E, sad. Meni je isto želja kupit ms500i, ali bi radije uzel 661. To je isprobana, pouzdana tehnologija.
Nek se ovaj ajnšpric još malo dokaže.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja sam se isto dvoumio i na kraju uzeo 661, dobar stroj s puno snage. Želja mi je probati 500i
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
Kažu da je 500i previkana, jedina prednost težina i manja potrošnja.
No replacement for displacement kako bi rekli :)
 
Na vrh