• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ne znam jel se dobro vidi. Otpao komad klipa i zakovao u cilindru, a šta je uzrok to još ni mi ne znamo, gorivo je valjda bilo dobro.
Idu novi klip i cilindar.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Motorka je 08.2018 godište, a bogami i puno radi.

Da osigurač je bio na mjestu
Zanimljivo da mi je prije 2 dana susjed donio 028 da vidim šta je, skoro pa identično, otpao komad klipa, osigurač na mjestu ali cilindar je prošao skoro netaknut...
A slika cilindra?
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Jedino mi pada na pamet da se karika previše raširila zbog velike temperature i stisnula se od cilindar :unsure:
Da ju nije netko "muški" stisnuo ili u rez hladnom ? 😁
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad se ošteti klip kako ga opisujete, obično se odlomi komadić limene košuljice igličastog lagera radilice. Pregledaj dobro lager klipnjače i vidjet ćete da je oštečen.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Jedino mi pada na pamet da se karika previše raširila zbog velike temperature i stisnula se od cilindar :unsure:
Da ju nije netko "muški" stisnuo ili u rez hladnom ? 😁
Cijeli dan je radila bez problema, inače klade obarala i pred kraj radnog vremena samo stala odjednom.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Ta je katastrofa, u slučaju koji sam opisao na taj način se teško provjeri, mora doći u položaj pa da skužiš.
Ma to sam ovako samo stavio svoje neko iskustvo 😁

Zanimljivo kako iglice nisu popucale i lager se nije skroz razletio, a toliko je imalo lufta da je radilica pošteno počela strugati po stjenci kućišta
 

Najnoviji postovi

Na vrh