• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz-1025

M

MiLo

Guest
Pozdrav,novi sam na forumu.......nisam baš u toku sa temama,pa me zanima sljedeće: imam problem sa Belarusom1025,neki dan sam orao prestala mi je raditi hidraulika,neradi kardan, poluge i kipa.To mi se desilo i prošle godine ali je proradilo samo od sebe.....!!!! ima li netko sličnih iskustava ili zna rješenje moga problema neka mi se javi...to je to pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Rus1025

Nemoj me držati za riječ ali mislim da je tvoj problem negdje na hidrauličnoj spojničkoj tamo na korpi , pokušaj zaviriti na donji poklopac gdje se podešava lamela možda se vidi ta spojnička , nisam siguran
Ovo je moje mišljenje pretpostavka na osnovu starijih modela , pretpostavljam da je ista konstrukcija kao i na starijim
 
M

MiLo

Guest
Re: Rus1025

Savoris zahvaljujem na odgovoru i savjetu.Nisam stigao ranije odgovoriti ,kvar je riješen jučer,sam nisam mogao popraviti pa mi je bio servis,bio si u pravu kvar je na korpi kvačila,neki limovi su se raznitali i nije uključivalo,pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Klizi mi kardan na mtz1025, kad rotodrljaca ide plitko sve radi ok, a kad ju spustim dublje okrece se ali polako, vjerojatno klizi. Jel se na njemu moze izvana stelovati to klizanje, i ako moze kako? Moram pripremati a necee

Btw sto se cijena tice, za istu stvar sam tamo dao nekih 550 kuna, a u vinkovcima oko 1000 su me trazili, otisao provozao se, vidio mađu i ostalo mi jos novaca.
Radi se o satu onom di je gorivo, temperatura i to

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

To ti je jedan od ova dva regulaciona vijka pod brojem 15 , jedan je vuča a drugi kočenje kardana.
Mislim da je prednji na traktoru vučni a zadnji kočioni ali ipak provjeri , i meni sjećanje popušta.

Pretpostavljam da je isti sistem kao i na starijim modelima pošto 1025 nisam nikada ni vidio osim na sajmu ili u prolazu.
Znači negdje ispod sjedišta tamo pri zadnjem kraju trupa sa gornje strane diferencijala bi trebao da bude jedan poklopčić kodji se skine da bi se pristupilo ovim regulacionim vijcima.
Taj poklopčić na starim modelima drži 5 vijaka , 4 na ključ 12 a jedan na ključ 14.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Prije ili iza cilindra, on ima veliki cilindar i sa zadnje strane ne vidim nikakve vijke osim onih sajli za regulaciju hidraulike. On ima veci cilindar nego 82 i slicno. Nisam kuci sad da slikam :S
Kazes pod brojem 15, ne vidim nikakvu sliku?

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Skidao sam sjedalo nedavno, cilindar i malo rezervara se vidi, al ne sjecam se tako necega.tamo negdje to mora biti, pokusat cu ujutro pogledat, citao sam negdje da se treba pritegnut do kraja i otpustit za 3 kruga i onda ce raditi kak treba kardan.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Nebih rekao da se to tako šteluje , ja to po osjećaju , bez nekih pravila.

Bitno je da ne proklizava u radu a opet sa druge strane treba da prokliže u slučaju nužde.

Ćk jel ti imaš dva rezervoara ili jedan?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Dva rezervara, imam kardan sa sklopkom, tak da nema brige

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Onda potraži ovaj poklopčić sa desne strane lijevog rezervoara , tu bi negdje trebao biti , valjda.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Hvala savo, javim rezultat :)

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Kod mog kolege na rusu isto tako štelali kardan pritegnuli do kraja i otpustili tri kruga neznam koji je model ali nešto kao 925 ili slično ima turbinu i kompjuter . Jedino ga zeza capica kuplunga jednu često podere .
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

925 bi vec mogao biti slican mom, gdje da nadem vijke za stelanje da se ne patim, mozes li mi saznati? :)

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Pitati ću kad ga vidim samo neznam kad na bolovanju je kalač mu utamanil palac .
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Rus1025

uploadfromtaptalk1446844561148.jpg uploadfromtaptalk1446844571567.jpg uploadfromtaptalk1446844582392.jpg uploadfromtaptalk1446844592272.jpg
Eo rastavio, skinuo sjedalo, ne vidim nista sto se da nastelat.
Da napomenem, ova sesterokutna sto se vidi, tu se kardan ukljucuje, kardan je preko ulja, prednja vuca je na tipku, nije mehanicki, mozda je razlika.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Rus1025

Znam da je hidraulično uključivanje ali mislim da je mehanika ista , to je samo drugačija komanda.

Znači gledajući tvoju prvu sliku , sa desne strane lijevog rezervoara , u zadnjem dijelu poklopca diferencijala , znači tamo negdje ispod klipnjače od ovoga hidrauličnog klipa za poluge bi trebalo da bude.

Evo slika , znači ovaj poklopčić pod brojem 72 , njega tražiš
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/mtz/1025/24.1.gif
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Rus1025

Nasli i napravili, stavim sliku kasnije. Sad me pati kako dobit 1000 okretaja, jel se samo ukljuci ili treba i nesto mehanicki?

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Rus1025

Nemogu editirati, isprike
Postupak stelanja kardana je da se poskida poluzje s ovog regulatora hidraulike, skine se regulator s 3 sarafa i ispod je tocno ono sto je savoris stavio sliku, dva sarafa, skontali koji sta radi i dotegli i vratili za 3 kruga. Napravio 8 jutara kardan radi bez greske. Jos samo da ga ubrzam na 1000 o/min
f0c5a4472ff1e962b250c81cd5006c19.jpg

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh