• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhin maturski rad , Oprez mnogo slika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Muhin maturski rad

Oko rastavljanja to bi bilo čini mi se sve.
Raketa je paletirana i čeka pranje, a o tome neki drugi put, možda sutra



















 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma nisi ti ovo ni sastavio :(wasntme):prodao si ga u dijelovima :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I da znaš da bi bilo bolje da jesam :s:
Šta ti je traktorče, stane na tri euro palete. Da se malo stisnulo išel bi i na dve
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Muha Koje je godiste Traktor? meni se cini da je iz 60tih? pocetak 70? mozda?
Tako sam i ja kad sam Aran rastavio imao je jednu pukotinu kad sam pjescario
i vidio milion pukotina ( Bio vani napunio se vode i smrzno zimi) ja samo ostavim
Pumpe na tavan a pozovem cigane da resto voze na otpad
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Muha, postaješ moj idol!

Nego gledajuć slike mjenjača, rekao bi da nema više od 7 - 8 000h. Po slikama se vidi da je cementacija na zubčanicima još odlična, nemaš niti jedan skrhnuti zub.....
Ovaj u mojoj obitelji ima već dobrano načetu cementaciju,okrhnutih zubiju itd a pretpostavka je da nema preko 10k sati (sat prestao brojat tamo početkom 90-tih). S time ne da se normalno radilol već da se dosta pazilo kak se radi...

Svaka čast, ak ti od ove 3 palete ne ostane viška dijelova, stvarno svaka čast!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Svaka čast na poduhvatu:icon_thumright:, no nekako mislim da bi ti ipak kolega forumaš mogao dati kontakt onog famoznog majstora za zetore.....nekako sumnjam u tvoje mogućnosti:icon_wink:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
:icon_scratch:
Kaj ga buš 1.7. vozil u češku da ga sestave?

Ima da :icon_kidra: :icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa naš Muhać to sastavi zatvorenih očiju :icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
:posto je ova skolska godina prosla.Ovo je vjerovatno maturski rad za iducu godinu.Bar mislim da ces ovaj posao odrađivati usput.Malo pomalo s obzirom da je sezona posla na maximalnom broju obrtaja.:icon_eyes::icon_eyes::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Muha Koje je godiste Traktor? meni se cini da je iz 60tih? pocetak 70? mozda?
77 ljeto gospodnje
Muha, postaješ moj idol!

Nego gledajuć slike mjenjača, rekao bi da nema više od 7 - 8 000h. Po slikama se vidi da je cementacija na zubčanicima još odlična, nemaš niti jedan skrhnuti zub.....
Ovaj u mojoj obitelji ima već dobrano načetu cementaciju,okrhnutih zubiju itd a pretpostavka je da nema preko 10k sati (sat prestao brojat tamo početkom 90-tih). S time ne da se normalno radilol već da se dosta pazilo kak se radi...

Svaka čast, ak ti od ove 3 palete ne ostane viška dijelova, stvarno svaka čast!
U postu broj 12, slika 3 se vidi oštečenje jednog zupčanika, a oštečen je i donji.
Oni su stavljeni novi, a u biti getriba je bila otvarana samo zato jer je curelo ulje na semerinzima i O-rinzima osovine pedala i kočnice mjenjača.
Kad se skinul poklopac došlo se do saznanja da su stradali svi igličasti lageri i na spojničkoj i na gornjoj piramidi i na osovini diferencijala (ove zadnje dvije su popravljane, a spojnička je nova)
Na starom satu je bilo 1 ili 2 sata, nisam siguran a slike nema.
Tko se bu više snašel u toj hrpi gvožđa:icon_razz::cool2:

Svaka čast na poduhvatu:icon_thumright:, no nekako mislim da bi ti ipak kolega forumaš mogao dati kontakt onog famoznog majstora za zetore.....nekako sumnjam u tvoje mogućnosti:icon_wink:
Ja se bum potrudil, a javnost bu rekla završnu ocjenu :(sweat):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
:icon_scratch:
Kaj ga buš 1.7. vozil u češku da ga sestave?

Ima da :icon_kidra: :icon_thumright:
Ne Česi budu došli po njega sami ako ga ikad vide
%28giggle%29.gif

Bračo moja mila...:icon_toilet:
Ja još u ovih par dana stignem tvojega paletirati :icon_lol:

Pa naš Muhać to sastavi zatvorenih očiju :icon_eyes:
Misliš?
Iskreno se nadam

:posto je ova skolska godina prosla.Ovo je vjerovatno maturski rad za iducu godinu.Bar mislim da ces ovaj posao odrađivati usput.Malo pomalo s obzirom da je sezona posla na maximalnom broju obrtaja.:icon_eyes::icon_eyes::
U biti kad pogledam stvarno je bilo tak nekak.
Došel je u 9, 10 mjesecu lani, a završen u 6 ove godine :icon_redface:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
eh da, i onda se krenulo u dučan :icon_sad:

Svi djelovi potrebni za generalku motora, prednjega trapa, krajnici svi, par sitnica oko volana, svi, ali svi do jednoga ležaji u mjenjaču i diferencijalu, brtvila sva, semerinzi svi do jednog, brtvila i gumice za hidraulik, nekaj malo polužja i osovina hidraulika, lamela vučna i ostalo oko kvačila, ležajevi reduktora, pakne nožne kočnice sa cilindrima...............
Ostali sitni materijal tipa crijeva, obujmice, sajle, zaštitne gumice, fiteri, ulja sva, lajtunzi.............

Osim ovoga kaj vidite uzeto je još od djelova:
Hladnjak, pumpa hidraulike, baterija, brojač radnih sati, jedan kočioni doboš, jedan glavni kočioni...............

Valjda sam se svega sjetil, ako nisam nadopišem, a cifra o kojoj je bila riječ, neki drugi put.


Meni treba čavel u glavu zavrtati i sa druge strane ga dva put zafrknuti :mur:, ali to je bilo meni za dušu













 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nemoj se samo nervirati oko izgubljenih para. Kad se nesto radi za dusu i za sebe pare ne treba ni brojati.

Kad bi ti ja samo rekao koliko sam para ulupao u jednog malog finog 30 kusur godina starog tomosa smijao bi mi se i to opasno. fino auto sam mogo uzet za te pare, a motor neki veci da i ne pricam. Tako isto ko mnogi brojo brojo pare pa onda prestao...ne isplati se brojat pare na to sto ode kad nesto volis to onda nema cijenu.


Svaka tebi cast samo naprijed...ja se nekad namucim sa ovim mojim malim strojcicima sa mo 10ak zubcanika u masini...a kad to vidim u glavi mi se zavrti :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nije da je ta lova izgubljena nego ipada da traktor nije vredil ni lipe u startu,a sam je došel :(giggle)::(giggle):
To je ionak napravljeno meni za dušu :icon_wink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh