• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhin maturski rad , Oprez mnogo slika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pregledan volan i zamjenjeni semerinzi i ležaj.









Zamjenjeni O-rinzi ma polugama i opruga birača brzina te provjerene opruge utvrđivača brzina.





Zamjenjeni amortizeri gornje vuče



Opruga gasa



I mjenjač je gotov

 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mora da si zaljubljen u taj traktor,treba to sve rastavit a sastavljanje je onda uzitak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kod mene je bilo kontra, raskupusal sam ga za tri dana, a da bi ga uhrpil mi je trebalo :icon_scratch::icon_scratch: pa ono, da sam se baš primil posla minimalno 30 dana ali od rane zore do trde kmice.

Najgore od svega bilo je pranje i struganje, a ostalo sve je išlo ko podmazano
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kad je reparatura dugo trajala :icon_redface: :(hi)::(hi):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Motorno je išlo INA turbo, a hipenol neznam marku (ovisi kakvi su bili odnosi), UK-a ulje Bosch, zato kaj je najjeftinije, tovatna mast FAM.
Možda bu to dobitna kombinacija :icon_eyes:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Muhaničar, svaka ti čast. To je velik posao, a treba biti i malo crazy da ga se ide radit... Dobro je, sad sam miran kad vidim da je još netko u stanju ulupat brdo love u nešto što voli..dakle, ima nas više :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pratim ja i tvoj rovokopač, ne brini se, samo ne komentiram jer sam u vezi toga tutlek
Ali za volju i ono do sad viđeno svaka čast
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
S obzirom na do sad vidjeno nebi rekao da ti ne ide mehanika. Jesi li pjeskario stare dijelove ili je to radjeno samo uz pomoc miniwasha i cetke? Ako si pjeskario, kolike su cijene toga?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pjeskarene su felge ali to nisam radil ja. To je rađeno i pofarbano kod prijatelja, ali nisam baš zadovoljan. Trebalo bi ponoviti radnju.

Ostalo je igrala drot kefa, minivaš i bušilica te brusilica. Antikorozin i još kojekakvi preparati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
I ja sam se baš pitao čime si ovo ovako dobro očistio
Pjeskarenje je dobro ali pjeskariti traktor i neznam baš koliko je pametno

@zjockoo , kod mene se pjeskarenje kreće oko 10-12,5 evra po kvadratnom metru

Ja da negdje nađem onoga starog vladimirca DT20 imao bih želju da ga ovako sredim , ili bar do pola ovako :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jedva čekam da vidim slike finalnog proizvoda :)
To se buš još načekal. Nebi bilo u redu da ga sastavimo preko noči, a i na odmor se mora iči kroz koji dan, a dole nebu kompa pa nebu ni slika dok se ne vratim.

Da bi bar malo ubrzal mogu pomoči ovako :icon_wink:

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I ja sam se baš pitao čime si ovo ovako dobro očistio
Pjeskarenje je dobro ali pjeskariti traktor i neznam baš koliko je pametno

@zjockoo , kod mene se pjeskarenje kreće oko 10-12,5 evra po kvadratnom metru

Ja da negdje nađem onoga starog vladimirca DT20 imao bih želju da ga ovako sredim , ili bar do pola ovako :(
Baš radi takvih eventualnih ekzibicija sam i pital u temi o Primi s čim farbaju kučišta nakon ljevanja jer to ne skida ni sveta voda, večinom.

Ako nađeš i odlučiš se na tak nekaj ja sam spreman odraditi onu drugu polovicu bez naknade :icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ležajeve i semeringe u reduktorima smo tam negde na početku prerešetali i zamjenili te popravili navoje na osovinama.
Sljedi zamjena pakni i kočionih cilindara u kotačima te ležaja na nosačima pakni i ugradnja reduktora.
Naravno odmah se toči ulje radi provjere nepropusnosti

















 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh