• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhin maturski rad , Oprez mnogo slika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Dali je to fotografija u postupku rastavljanja traktora ili sastavljanja?
U fazi razrađivanja sa novim uljem ali bez poklopca hidraulike.
Vidiš da njega još nema na maturi, sad če on, začas.
Nije ursus toliko loš ali kao što si jednom sam rekao to je stroj u koji treba skoro svakodnevno ulagati. sa ursusom 355 sam odrastao i radio mu sve osim generalke. To se nisam usudio.
Pa i nije, ali meni se diže kiselina kad ga čujem, a kamoli kad ga vidim.
Kak sam rekel, nemrem protiv toga
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da. Ima malo gadan zvuk ali sa original auspuhom. Stavio sam mu okrugli i sasvim druga pjesma. Ima skoro zvuk kao moj zeko. Jednom kad se rješe međuljudski odnosi kod mene budem ga snimio pa da čuješ traktor sa 8000 rs kako radi. malo sam skrenuo sa teme. Oprostite !!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
U fazi razrađivanja sa novim uljem ali bez poklopca hidraulike.
Vidiš da njega još nema na maturi, sad če on, začas.

Pjenjenje ulja. Nije povoljno gotovo niti u jednom sustavu koji se podmazuje, pa tako niti kod podmazivanja zupčaničkih prijenosnika. Ulje mora imati aditiv koji smanjuje površinsku napetost mjehurića kako bi došlo do brze razgradnje pjene. Ulja većih viskoznosti sklonija su stvaranju pjene, no osim viskoznosti na stabilnost pjene utječe i temperatura ulja.

S obzirom da je ovo ulje veće viskoznosti, i da je temperatura bila relativno mala, recimo da kratkotrajna pjena nije problem (inače u pravilu je problema kada pjena poveća volumen ulja za 10 ili više %), kažem, nadam se da se pjena nije zadržala dugo po prestanku kretanja stroja i da se vratila prozirnost ulju. Iako po zupčanicima ne vidim izražen sloj ulja, pa pretpostavljam da je prošlo više od 10min kako stroj miruje.

To sam samo ja, nemoj da ti tema ode u tribologiju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ok, svako novo saznanje je dobro došlo.
Znači do ovog pjenjenja ulja je došlo u radu na leru na nekakvih 1300 okretaja, ali nakon nekoliko sati rada, a da traktor nije pomakivan s mjesta.
Kaj misliš ko je proizvođač ulja?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ok, svako novo saznanje je dobro došlo.
Znači do ovog pjenjenja ulja je došlo u radu na leru na nekakvih 1300 okretaja, ali nakon nekoliko sati rada, a da traktor nije pomakivan s mjesta.
Kaj misliš ko je proizvođač ulja?

Mogu probati pogoditi, ali na pm, ne bi želio imenovati javno. Onda ulazim u rasprave, a to mi nije cilj, više, dosta mi je toga.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
jedino da se ne radi o više vrsta ulja, ali ako je ulje jedne vrste u opranom mjenjaču......:(wasntme):
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
kaj si svo polužje u hidraulici mjenjao? ne znam kakve su ove tvoje manžete na klipu no ja ne volim te crne i ne stavljam ih nikome nakon jedne sezone rolo bala izvrne ih i prežvače..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ne, samo par sitnica koje i je i nije trebalo mjenjati, nekej je popravljeno. U biti za mjenjati je bil jedino onaj utvrđivač polužja.

One plave ("teflonske") me nisu fascinirale, a ove crne "gumene" su malo tvrđa izvedba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Utrošeni materijal za lakiranje.



Malo polupano i pokitano i bačeno u špric kit, dvokomponentni













 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha ak ti ni problem napisat koja je to godina i koji model i koji je model s kabinom?
Mozda jesi negdje napisal al sad nemrem najti?:(wasntme):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kostur je trebalo nakon razrađivanja opet rastaviti i pripremiti za farbanje u temeljnu.
Bilo bi bolje da je špric kit, ali kaj je tu je
.
U nedostatku adekvatnog prostora bil je pod zvezdom pofarban, ali je bil barem na betonu.







 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U lepe godine i stvarno bu ko novi.
Jel 4718 s kabinom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nemam pojma, navodno je, ali nemora biti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
4718 ima moj susjed nema kabinu ima prednje amortizere i ručni kuplung za drugi stepen .
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Zeko je sad bolji nego tvornički :(clap): ,nego kolko je stabilan na dva panja?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh