• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ni jedna muzilica sa klasičnim pulsatorom koji ima konstantan broj pulsacija ne izmuza do kraja. To mogu samo muzni sistemi koji imaju elektronske pulsatore upravljane protokom a takve možeš naći samo u uzmuzištu ili u savremenom mljekovodnom sistemimu. Ovi obični pulsatori sa konstantnim brojem pulsacija nemogu izmusti do kraja i uvijek je potrebno još malo izmusti ručno. Tako da što se tiče izmuzanja nemoraš brinuti, do kraja neće izmusti ni mnogo skuplja Westfalia, isto ćeš i iza nje morati potegnuti koji put ručno. :
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
na koliko otkucaja u minuti mora radit pulsator(alfalaval separator)??
moj radi na 60,ali mi je to jako sporo. prije pomuze vitexsica nego alfalaval.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako radi na 60 otkucaja onda je dobar, toliko bi otprilike i trebalo da bude. Koji je odnos: 60/40 ili 50/50 ? Provjeri crijeva i sisne gume, možda negdje gubi vakuum jer mislim da je problem vjerovatno u nečemu drugom a ne u pulsatoru?
 
M

MOCO

Guest
ako radi prebrzo ( istim taktom od početka do kraja mužnje) onda ne pomuze vime do kraja.
Ako je vakum skoro na najmanje što se da izdržat da muzna jedinica ne padne i pulsator radi normalno, onda se vime najbolje isprazni bez stresa za kravu. Ako je vakum prejak ili pulsator prebrz krava se "zakoči" i to je onda stres za vime (čitaj mastitis) obično vakummetar ima onu crvenu crtu, kod mene je uvijek namješteno malo ispod te crte, a primjetio sak kad se nešto dogodi pa vakum padne onda se i pulsator uspori, ali vime se izmuze totalno do kraja -to valjda kravi tako odgovara pa se opusti
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
Ako radi na 60 otkucaja onda je dobar, toliko bi otprilike i trebalo da bude. Koji je odnos: 60/40 ili 50/50 ? Provjeri crijeva i sisne gume, možda negdje gubi vakuum jer mislim da je problem vjerovatno u nečemu drugom a ne u pulsatoru?



nemam baš iskustva s tim muzilicama,to sam nedavno kupio. u biti muzilica fino muze i bolje izdoji od vitrexsice,samo što je malo sporije pomuze. na muzilici su sve sisne gume i sva crijeva nova i pulsator je dosta uredean.
čovjek od kojeg sam ju kupio mi je dao 2god garanciju na pulsator al da radi na 60 otkucaja, a reko je da ju može naštimat da brže muze al mi onda garncija ne vrijedi.
u svakom slučaju cowboy hvala na odgovoru ;).
kad kupim još jednu kantu biće brže
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemoj se žuriti ja imam westfaliju 7 muze sporije od vitreksa pulz 50/50 sa dvije kante radi od 1991 god mastitisa nema mijenjani ležajevi u pumpi i svako proljeće ulje na kantama silikonske gume mijenjam svake dvije god a crijeva usisna svakih 6 mj .
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nabavio Westfalijinu muzilicu 300RPS. Da li može koje drugo ulje ili samo orginal za podmazivanje. I malo da pojasnite kako da nariktam pulsator.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Nabavio Westfalijinu muzilicu 300RPS. Da li može koje drugo ulje ili samo orginal za podmazivanje. I malo da pojasnite kako da nariktam pulsator.
Takvu imam i ja i stavljam ulje za vakum pumpe, misliš na pulsator na muznoj kanti
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Takvu imam i ja i stavljam ulje za vakum pumpe, misliš na pulsator na muznoj kanti



Da mislim na pulsator na kanti. Di uopče kupuješ ulje za vakum pumpe i kolko košta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da mislim na pulsator na kanti. Di uopče kupuješ ulje za vakum pumpe i kolko košta.

Pulzator od west se ne podušava dizne određuju pulseve to su mali okrugli limiči sa rupom ulje za vakum pumpe žute boje koristim od 1991 god muz je isto west 300 .
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Da mislim na pulsator na kanti. Di uopče kupuješ ulje za vakum pumpe i kolko košta.
ja ulje kupujem kod sebe u nekoj poljoprivrednoj trgovini a cijenu neznam negdje oko 50 kn a litru imaš par godina.
poslikaj pulsator da vidimo o kakvom se radi
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Hvala. Imam još jedno pitanje. Na koliko da nariktam vakum kad dojim ? Sad mi je na malo manje od 5.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel imaš na barometru na skali označenu linju s crvenom crtom??

Neznam sad napamet, morao bi pogledati na svojoj, ali mislim da mora biti na 4,2 bar-a.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel imaš na barometru na skali označenu linju s crvenom crtom??

Neznam sad napamet, morao bi pogledati na svojoj, ali mislim da mora biti na 4,2 bar-a.

Do 0.5 bara max ili max do crvene crte ulje bi trebalo mjenjat dva puta godišnje rekao mi serviser u njemačkoj jer ulje navuće vlagu iz kondezacuje pa se pumpa grije jer je ulje izgubilo viskozitet .
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342


Uploaded with ImageShack.usJa imam ovakav vakum metar koji pokazuje kilopaskale, meni je prije bilo naštimano na 40 kpa na crvenoj strelici i onda je jednom prilikom bilo predavanje o mužnji i održavanju muznih uređaja i poslje predavanja su išli po farmama i kontrolirali muznu opremu (pulsaciju na muznim kantama i vakum na sistemu ) i tom prilikom su mi naštimali i rekli da je najbolje kad je vakum negdje oko 46 kpa kad se muze. Vakum u sistemu bi se trebao kretati od 40-50 kpa.
Obavezno prilikom gašenja muzilice otvoriti sistem tako da vakum padne ispod 40kpa i onda ugasiti muzilicu.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Hvala. Dobro da si mi reko, jer sam dojil na Vitrexovu do sad. Jučer sam čistio pulsator i on je 60:40 i piše na njemu da mora raditi na 44-46 kpa.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Hvala. Inače od njih sve naručujem i tražio sam, al sam valjda previdio. Nabavio sam ulje od jednog prijatelja. Od jučer dojim i mogu reči da je super nasprem Vitreksa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh