• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

M

Marko kuba

Guest
muzilica za koze i krave

Da li netko zna šta od opreme mi treba jer imam osječaj da me idu oderati za opremu ,treba mi muzilica za dvije koze i jednu kravu .ponudu sam dobio za 9700kn??!!!:madmana:
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
To ti je normalna cijena za jedan dobar stroj!
Ja imam talijanske OMC muzilice tipa Junior i toliko dođe jedna s inox kantom 23l (nemoj uzimati manju kantu). To su ti jako izdržljivi strojevi.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ja sam kupio muzilicu (polovnu)za kravu alfa-laval za 1000kn. Onda sam kupio sve novo za kantu, one sve gume i pulsator za oko 1200kn. A sisaljke za koze koštaju oko 300kn. Tak da me muzilica za kravu i koze koštala 2500kn. Jedini problem je možda taj što je muzilica trofazna!
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Može bit ista mzilica i za krave i za koze, samo se stave druge sisaljke. može se stavit razvodnik za mljeko i dva komada sisaljki za koze i tako se mogu must dvije koze isto vremeno, sa jednom kantom.
 
M

Marko kuba

Guest
evo sta su mi ponudili ! 9700 kn komentiraj molim te .

Stavka 1. je kompletna muzilica za krave sa 30L pvc kantom,
sabirnik inox kućište sa pvc čašom 180 cm3 i
sisne gume fi 24mm i čaše za njih su kao Delaval model.
Stavka 2. pulsatori 2 kom, rekli smo kvalitetniji jedan za krave i drugi za koze
Stavka 3. muzne jedinice za koze 2 kom, muzete dvije koze od jednom
Stavka 4. i 5. novi poklopac i brtva za kantu (za mužnju koza)
Stavka 6. i 7. crijeva za vakuum i mlijeko od muznih jedinica do poklopca kante
(za mužnju koza)
Stavka 8. crijevo vakuuma od vakuum pipe do poklopca kante (za mužnju koza)

jos moram promijeniti to da kanta nije pvc nego inox.
Poz !!:finga:

treba mi za jednu kravu i dvije koze :: može li ovo jednostavnije .??
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ja mislim da ti se ne isplati dat 9700,00kn za jednu kravu i dvije koze! pogledaj gore koliko je mene koštala muzilica. Ali ti kak hočeš, samo neznam zašto ti očeju uvalit dva pulsatora i dvije muzne jedinice za koze! Pulsator ima regulator, tako da se može regulirat. A dvije muzne jedinice za dvije koze nema potrebe, imaš samo više za prat
 
M

MOCO

Guest
mislim da pulsator nije baš tako jednostavno regulirati 2xdnevno, on se namjesti jednom i onda koristi tako duže vrijeme. Zato mu je jednostavnije imati dva različito regulirana pulsatora.
U svakom slučaju ta kombinacija za 9.700kn je jako dobra, ali nije isplativa za te tri životinje (ako sam dobro shvatio 1 krava i 2 koze) to je za mužnju najmanje 10 krava 2x dnevno
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ustvari mislim da dvije koze se ne isplate must muzilicom. Mi imamo jednu kravu nj dojimo na muzilicu a dvije koze ručno. A što se tiče pulsatora to si u pravu. Mada kad su mi prezentirali sa jednim nije to niš komplicirano.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz, svima, kupio sam polovnu muzilicu sa grafitnim pločicama pa sad imam sa njom problema i to: jako puno se grije , sa njom dok pomuzem dvije krave toliko se ugrije da mislim da će da zariba, nisu ležajevi, već samo onaj dio gdje su pločice i jako je bučna već na 300 se dere da moram izići iz štale, motor je speroni nosio sam ga majstoru on kaže radi dok ne pregori, sad mi i slabo nabija vakum (do 300) ima li kakav prijedlog za popravku. hvala
 
Posljednje uređivanje:
G

gogić

Guest
poz, svima, kupio sam polovnu muzilicu sa grafitnim pločicama pa sad imam sa njom problema i to: jako puno se grije , sa njom dok pomuzem dvije krave toliko se ugrije da mislim da će da zariba, nisu ležajevi, već samo onaj dio gdje su pločice i jako je bučna već na 300 se dere da moram izići iz štale, motor je speroni nosio sam ga majstoru on kaže radi dok ne pregori, sad mi i slabo nabija vakum (do 300) ima li kakav prijedlog za popravku. hvala

To ti je normalno da se grije i umene se grije i tako radi već 4godine. Ništa nemoj špricat unutra to ti je suha pumpa koju netreba podmazivati.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
evo ako netkom treba muzilica wesfalia sa inox kantom novim gumama i crijevima,instalacijom, vanjskom pumpom,repariran pulsator radi ko novi,neka mi se javi
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Danas sam uzeo muzilicu Vitrex ( ona mobilna na kotače sa plastičnom kantom). Muzilica je stara 12 god., ali nije nikad radila. Probao sam ju i radi. Čovjek ju je držao na tavanu u kutiji. Ako bi mogo neko da mi da kakve preporuke za korištenje, na kolko da nariktam pritisak. Kako i s čime ju ispirete. Održavanje i na što treba obratit pažnju. Nisam nikada koristio muzilicu pa ako mi možete nešto podrobnije reči.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ta muzilica nema sistem da vuče dvije sise po dvije, nego vuče sve četri zajedno, a to nije dobro ni prirodno. Pa ako ostane prikopčana do kraja da pomuze, dolazi i do upale vimena i kaj ja znam do kakvih problema! Neznam ja to stručno objasnit! Možda če netko to i stručno objasnit. A znam da su tu kod nas ljudi takve muzilice poklanjali!
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Ta muzilica nema sistem da vuče dvije sise po dvije, nego vuče sve četri zajedno, a to nije dobro ni prirodno. Pa ako ostane prikopčana do kraja da pomuze, dolazi i do upale vimena i kaj ja znam do kakvih problema! Neznam ja to stručno objasnit! Možda če netko to i stručno objasnit. A znam da su tu kod nas ljudi takve muzilice poklanjali!

U pravu je Joza, ta muzilica vuce sve cetiri sise odjednom i tako prekida krvotok kod krave u istom momentu sve cetiri sise, zatim odnos muze i odmora odnosno stiskanja i popustanja nije prirodan tako da utice na zdravlje vimena, na broj somatskih celija tako da je kod nas zovu NUZNO ZLO.
One mogu da stvaraju manje problema manje mlecnim grlima, a zasto, zato sto kroz vime jedne krave protekne u toku dana 250 litara krvi dnevno za litar mlijeka, pa mozete misliti kako djeluju dvije ili tri muze na taj prenapuceni krvotok odnosno na te cetiri sise kad recimo muzu kravu koja daje dnevno 30 ili 35 ili 40 litara . Recimo 30 litara mlijeka puta 250 litara krvi to je 7,50 tona krvi u toku dana. Zato je ona nuzno zlo.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Hvala na odgovoru. Sad kad sam ju uzeo je nažalost gotovo. Radi se o dvije krave tak da neka veča ulaganja nisam htio iči. Ovo je bila jedina igračka za hobi mužnju. Mogu onda blindirat dvije sisaljke, pa dvije po dvije cice vuč. Vremena ne budem puno izgubio jer se radi o dve mužnje ako bi to bilo bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh