• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Pozdrav, imam 3 krave, još malo pa će ako Bog da biti i 4 a planiram još proširivati proizvodnju pa je došlo vrijeme za kupovinu muzilice! Pošto nemam pojma o tome molio bi da me malo uputite! Znam da su bolje sa tim pulsatorima ali ja ne znam šta je to i kako izgleda! Ovuda većina ima vitrex muzilice i sa njima rade? Valja li ovo šta? MUZILICA ZA KRAVE ALPER X2 MUZNE JEDINICE Muzilica za krave Interesuje me još mogu li ove muzilice za dve krave musti samo jednu kravu ili moraju obe ići stalno? Možda su glupa pitanja ali jbg.ne znam pa pitam!
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Bok,imam wesfaliju7 kupio sam jos jednu kanti ali nema dovoljno zraka za nju,plusator staje kad se prikljuci jos jedna pumpa,vidio sam da pumpa isto ne podmazuje vruca je, onaj uredaj koji je spojen pa neznam kako moraju biti oni konci sa spuzvicom tocno okrenuti,neznam nemacki,hvala
 

Prilozi

  • IMG_20200223_082153.jpg
    IMG_20200223_082153.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20200223_082251.jpg
    IMG_20200223_082251.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 17

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pokušaj oštrije uslikati ovaj dio sa tekstom. Ili koristi Google prevodilac na pametnom telefonu: otvori pre odilac i klikni na kameru kad slika bude oštra u kadru.
Koliki je kapacitet pumpe, imaš li nekih podataka o njoj? Na koliko ti je podešen vakum ventil, imaš li vakummetar?
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Preveo sam ono da spuzva mora pri upotre biti namocena u ulju a pumpe neznam jacinu
 

Prilozi

  • IMG_20200223_095056.jpg
    IMG_20200223_095056.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20200223_095050.jpg
    IMG_20200223_095050.jpg
    83 KB · Pregleda: 27

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Ja nisam slušao savjete drugih i uzeo sam skoro istu takvu bez pulsatora Vitrex. Dojio sam s njom dve krave i za bolju nisam znao. Nikad nije podojila ni blizu kraju, moraš uvijek ručno do kraja inače budeš oštetio vime. Kad je zima pa malo padne napon struje ništa od dojenja ili se ona kuglica zamrzne pa poljevaj toplu vodu da se odmrzne. Sisne gume ajoj meni. I onda mi se rođak prestao bavit stočarstvom i dao mi polovnu Westfaliu muzilica za krave Westfalia ovakvu sličnu. Preporodio sam se. Oprao sam ju promjenio ulje i semeringe da ne slini ulje. Na kanti očistio pulsator i promjenio onaj papirnati filter i sva gumena crijeva i sisne čaše. Nema tu neke puno velike filozofije i imaš novi stroj. Moraš si staviti deblje crijevo koje ti ide po vani do štale kad ti po zimi se smrzne kondezat u crijevu da može prolazit zrak. Kad je tanko crijevo onda ti se zamrne cijelo crijevo. U štali ti ne treba debelo kad stoka grije unutra. Okitenka je zakon za to. Ako imaš 6 krava poštedi si muke i kupi polovnu neku zidnu muzilicu i bez brige si sigurno dulje nego sa ovom novom. Najvažnije sam zaboravio navlačenje te pokretne muzilice je strava. Oni jeftini kotači več otiđu za 2 mjeseca. Pogotovo ak ti žena ide u štalu pukla bu od te muzilice. Uložio budeš malo više u zidnu i malo promjenio potrošne dijelove i to je to. Puno, puno zdravije za vime dojenje sa pulsatorom nego sa onom bez.
Jel imas jednu ili dvje kante?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Po slikama pumpa bi trebala imati dovoljno snage da tjera dve kante bez problema. Provjeri sve vodove od pumpe do kanti, možda negdje uvlači zrak ili su crijeva uska/zaprljana pa ne može postići dovoljan protok.
Preveo sam ono da spuzva mora pri upotre biti namocena u ulju a pumpe neznam jacinu
Mani se Vitrexa bez pulsatora, to je hobi muzilica za jednu ili dve krave.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ja imam takvu pumpu (muzilicu) RPS 300 tu di ide ulje ima dve špage na svakoj ima kockica spužve ,to je kod mene kockice su u ovoj maloj komori gdje su cijevčice svaka je na jednoj rupi od cjevi koja podmazuje ležajeve od pumpe , ta pumpa može i sa 4 kante iza sata ima šaraf sa kojim se šteluje pritisak odvrni kontra maticu i sa šrafcigerom ljevo ili desno dok su kante spojene da crna kazaljka dođe do crvene i malo preko, Provjeri dali ti je poklopac ispod muzilice čitav da nije istrunio od vlage, muzilica radi dobro a kad spojiš kante neće ići jer vuće zrak,
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa čuješ valjda ako ti negdje vuče zrak. Osim ako nisi pumpu stavio u štalu kod krava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kakvi ležajevi idu u vakum uljnu pumpu, da li mogu obični, oni što podnose do 100 °C ili moraju specijalni visokotemperaturni do 250 °C? Pumpa je Miele 350 lit. protoka, a ležajevi 20-52-15 (6304).
 

breskvar 2

Novi član
Tu od
24 Stu 2020
Poruka
1
Molim Vas za pomoć. Imam jednu kravu I do sad je ova obična Vitrexova muzilca bila dobra . A sad kod mužnje klip stane motor i dalje radi kad izvučem cijev zraka iz posude za tlak opet proradi, klip radi jedno vrijeme pa opet stane i tak stalno. Cijelu sam je rastavio osim motora ,očistio ,podmazao ali opet isto.Inače pritisak je dobar.Ako je netko imao isti problem molim ga da mi napiše o čemu se radi i kako popraviti.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
moji roditelji doje na vitrex muzilicu i imaju problem. sve radi . kada podoje kravu još ostane mlijeka u kravi cca oko 2 litre. krava je simentalka i daje oko 8-9 litara mlijeka. prije se to nije dešavalo. vakum je odličan. sve očiščeno. kaj bi to moglo biti?
dali je moguče da gume koje stiskaju budu pretvrde pa ne stiskaju sise dovoljno jako?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko je vakum?
Da li ima u jednoj ili sve cice?
Da li je to od kad koriste muzilicu ili je počelo kasnije?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li treba rukom izdajati sve cice ili samo jednu.

Nekaj je čudno ako na 0.5 stane motor.
Kak je na drugim kravama?

Npr moja stara je skužila da kad malo podoji vine se smanji i dude se povuku prema vimenu pa pritisnu mlječne kanale..jedno vrijeme je vješala uteg na dude a kasnije je to nekak sa štapom...uglavnom individualni pristup svakoj kravi
Daj ti to sve rastavi operi ..pregledaj..podmaži reduktor..klip i sve gdje se giba

J
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
a na koliko bi morao stati motor?
kaže majka da jedna sisa prilikom izdajanja na ruke (poslije muzilice) daje više mlijeka. što znači da ta sisa prilikom rada muzilice daje manje mlijeka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Recimo kod mene bi motor stal kad bi prstom pritisnul direkt na vrhu"cilindra"..i to kad bi sve podmazal.."na suho" nije stal....tak da sumnjam da bi stal "veči" vakum
 

Najnoviji postovi

Na vrh