• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Na koji način rolo balirke stišču bale da su potrebna 2 izvoda hidraulike?

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To ti je zato kaj ti je trava zelenija pa se bale slegnu, suša trava ti se neće slijegat. E sad koliko ti je poštelana balirka da radi teške bale, ima i u tome nešto. Kad ispadne iz komore svaka je lijepa, i ona koja mekša i ona tvrđa, ali kasnije se deformira sama po sebi, a to ti nema nikakve veze s kvalitetom ako je bala dobro umotana i pravilno skladištena. Inače zelenija masa je sklonija deformiranju bale, a pogotovo ako još ima noževe balirka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To ti je zato kaj ti je trava zelenija pa se bale slegnu, suša trava ti se neće slijegat. E sad koliko ti je poštelana balirka da radi teške bale, ima i u tome nešto. Kad ispadne iz komore svaka je lijepa, i ona koja mekša i ona tvrđa, ali kasnije se deformira sama po sebi, a to ti nema nikakve veze s kvalitetom ako je bala dobro umotana i pravilno skladištena. Inače zelenija masa je sklonija deformiranju bale, a pogotovo ako još ima noževe balirka.
Točno kolega to se većinom događa u jesen ili ako masa pokisne i tak se balira:finga:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
prvi puta kad sam radio sa rolobalirkom bale su mi bile svakakve a kad jednom naučiš ide bez problema:supz: a najbitnije je da se krene polako par metara da se sredina bale napravi tvrda a onda gas koliko možeš:rolleyess: i takva neće sjesti i biti jajasta
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
i mi smo prvu godinu imali svakakvih bala, ali kad malo upoznaš prešu, skužiš kako treba i popraviš ako nešto zeza, onda to bude puno bolje.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako je presa ispravna onda nebi trebalo biti problema sa balama. Eventualni problem može predstavljati to da traktor nema dovoljno snage da balu sabije do kraja a isto tako problem može biti i sama tehnika baliranja. Ako je sve ispravno nakon 10-ak malo lošijih bala ostale bi trebale biti u redu a poslije 30-te mogle bi i na izložbu. :finga: :supz:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Najlakše sjest s čovjekom u traktor koji ima iskustva i s njim malo se vozaš dok radi i sve se naučiš, moja je i prva bila ko i zadnja ove godine...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kaj se vrata zatvaraju sama ( sama težina ih spušta) ,a hidraulika ih otvara !? Kod fiksne komore mislim da ipak moraju biti tri izlaza ! Tvoja je varijabilna !?
Ne moraju biti 3 priključka dovoljna su dva sa razvodnikom tako ja imam na sipmi.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
moja balirka ima 3 izlaza pick up i dva od komore i dva od ruda ali sam to izbacio i napravio fixno da se kopča gore, a ja na zetoru imam 1-2 -0 pa sam privremeno ovak napravio najjednostavnije i nije me koštalo nekoliko tisuća kuna kak su me neki savjetovali da kupim razvodnik sa više izlaza el.ili mehanički i tak je ostalo nulu nekoristim samo 1 i 2

30ku0rr.jpg


wmd005.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa dobro je i tak,al moraš onda no stop ruku gurat van da prebaciš ovu slavinu ili radiš drugačije?

Al ugradnjom razvodnika na traktor bi si riješio pitanje hidrauličnih izvoda zauvijek,nemaš brige niti s priključkom koji ima 4 izvoda ak takav razvodnik staviš..
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
nije to slavina to sam kupio org .takvo :D neguram ruku non stop samo kad dođem i kad idem , kad sam na cesti prebačen mi je na pick up a kad dođem balirati prebacim ga, a pick up ima kotače i neki lanac na kojem se narikta visina da nekopa po zemlji i to tak ide i služi svrsi za 200 kuna:supz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo tak ima koelga na 7340 riješeno i radi bez frke s tim, balirka je JD s 3 crijeva isto.
 

Meha

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
5
Znam da je kasno za pitanja ali da pitam i ja nesto. Novi sam sa ovim balirkama uzeo sam zimus Pottinger rolo profi 3200 da ne pričam šta sve ima. Nije to bas poenta poenta je sto nisam bas se zagledao kad sam je uzimao i jedna osovina koja izlazi ota iz prese mi hita nije centrirana baš dbro kad je pravio onaj ko je zaebao. Vidi se vareno ima ploča sta je vec radio nzn ni ja. Bas moras se zagledati dbro da vidis. Dal se je ko susretao sa time lep pozzz
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne znam o čemu se radi, ali ako je osovina kriva onda jedino možeš tu izvaditi van i kod tokara da ti napravi drugu. Mislim da ti je to najbrže i najjeftinije rješenje.
 

Meha

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
5
Pa tako sam i konto ako ovaj sto sam kupio ne dode da vidi. Mada nzn izgleda da ce moje ruke to radit prije nego njegove. Onda ima jos nesto Ja nzn dali neko od vas ima takvu prsu. Dole iza pickaapa ima okruga ploca nzn ni ja sta dode iz dva dijela je i ima saraf ja mislim i siguran sam da je to sigurnosti e sad. Kad upalim traktor i pokrenem presu tu okrece okrece i samo dode na jednom kao opterećenje i nastavi.. Onda ovo centralno podmazivanje kako ono funkconise sta njega pogoni i kako ide to podmazivanje jer ja sam jucer 5 minuta gledao u kablo gdje ide to ulje su njam da ima zraka ali kako ga izraditi bice probat navuc ali kakoo prevelika dužina je, ima dosta tih mazalica gdje izlazi ulje lp drug
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Bilo bi dobro da postaviš koju sliku, jer ovako "na pamet" je teško baš precizno odrediti o čemu se radi i šta bi mogao biti problem. Ako ti u toku rada povremeno dolazi do opterećenja onda ili nešto zapinje ili je nešto krivo. Mozda ti čak ta kriva osovina pravi problem. Probaj sve valjke ručno pomalo okrenuti da vidiš kakvi su ležajevi. Provjeri takođe i lance, možda je neki zapekao na jednom mjestu pa kad naiđe preko lančanika onda tu zapinje.
A centralno podmazivanje obično ima malu pumpu ispod rezvoara za ulje, a ona kod nekih balirki dobija pogon preko bregaste osovine, mada negdje može biti i prirodnim padom. To što ima zraka u crijevima ne bi trebalo praviti problem ako je sistem sa pumpom.
Jesi li gledao kaplje li ulje na lance dok balirka radi?
 

Meha

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
5
Bilo bi dobro da postaviš koju sliku, jer ovako "na pamet" je teško baš precizno odrediti o čemu se radi i šta bi mogao biti problem. Ako ti u toku rada povremeno dolazi do opterećenja onda ili nešto zapinje ili je nešto krivo. Mozda ti čak ta kriva osovina pravi problem. Probaj sve valjke ručno pomalo okrenuti da vidiš kakvi su ležajevi. Provjeri takođe i lance, možda je neki zapekao na jednom mjestu pa kad naiđe preko lančanika onda tu zapinje.
A centralno podmazivanje obično ima malu pumpu ispod rezvoara za ulje, a ona kod nekih balirki dobija pogon preko bregaste osovine, mada negdje može biti i prirodnim padom. To što ima zraka u crijevima ne bi trebalo praviti problem ako je sistem sa pumpom.
Jesi li gledao kaplje li ulje na lance dok balirka radi?
 

Meha

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
5
Postavim ti slike malo kasnije. Vidi to zadnje sto sam ti pisao za luft izmedu sigurnosnog, vidio sam da jedna strana žvače sto bi se reklo ima lufta dok druga strana pribijena je.
I da imam ja rucni kao kljuc i pokrecem sav sistem na presu polahko da mi otmora na nekom mjestu kad pokrecem onda mi digne tad i zatezač vljda tad napregne sve. Mozda je nategnuta ta i osovina kosto ti kazes i ona na teze sve sve ike krivo onda.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako je to sigurnosna ploča, kao što kažeš, a izgleda da jest, onda ne bi smjelo imati lufta, jer taj vijak koji je postavljen van centra je u stvari sigurnosni. On bi u slučaju preopterećenja trebao pući,odnosno dolazi do njegovog smicanja (presjecanja) između te dvije ploče. Pogledaj čvrstoću tog vijka, ne bi trebala biti veća od 5.6 ili u krajnjem slucaju 8.8
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ovdje imaš Uputstvo za rolo balirku kao što je tvoja, doduše na engleskom jeziku ali to je najmanji problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh