• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nadzermni spremnik za vodu

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Imam bušotinu , vode dovoljno al problem je temperatura vode koja je prehladna za zaljevanje ljeti.Odlućio sam se napravit neki nadzemni spremnik za vodu od nekih 6-10 000 litara.Isti bi se punio sam za vrjeme kiša a nadopunjavao vodom iz bušotine.Zaljevanje bi išlo slobodnim padom.Zanimaju me vaša iskustva i predjlozi za neke jeftinije varijante.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Imam bušotinu , vode dovoljno al problem je temperatura vode koja je prehladna za zaljevanje ljeti.Odlućio sam se napravit neki nadzemni spremnik za vodu od nekih 6-10 000 litara.Isti bi se punio sam za vrjeme kiša a nadopunjavao vodom iz bušotine.Zaljevanje bi išlo slobodnim padom.Zanimaju me vaša iskustva i predjlozi za neke jeftinije varijante.

Najbolje i najjeftinije rjesenje je iskopati bazen tj. akumulaciju i iz toga navodnjavat pumpom,pozzz
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Nešto ko ti bazeni?
Normalno, kubature koja ti treba.

18015257.jpg
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Najbolje i najjeftinije rjesenje je iskopati bazen tj. akumulaciju i iz toga navodnjavat pumpom,pozzz

To mi je u polju išao bi na nadzemni jer tako nebi treba vozit agregat stalno. To je još jedan razlog osim hladne vode koji sam već naveo..
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
@tine bi ja jedan takav ako ima za kupit kod nas i da cijena pristupačna. A pristupaćno to ti kod nas ono nekoliko tisuća kuna :icon_mrgreen:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Imam bušotinu , vode dovoljno al problem je temperatura vode koja je prehladna za zaljevanje ljeti.Odlućio sam se napravit neki nadzemni spremnik za vodu od nekih 6-10 000 litara.Isti bi se punio sam za vrjeme kiša a nadopunjavao vodom iz bušotine.Zaljevanje bi išlo slobodnim padom.Zanimaju me vaša iskustva i predjlozi za neke jeftinije varijante.
ja sam si našao dva rezervara od lože jedan 2000 litara a drugi 3000 l,prvi sam dobio badava a drugi na njuškalu za 400kn kupio ,očistio ih iznutra i ofarbao i podigao na postolje i to je to,kupiš si par komada i spojiš i najeftinija i nabrža varijanta
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
zabiješ stupove u zemlju, obiješ ih daskama iznutra, staviš geomembranu iliti malo bolji najlon za plastenik u tu konstrukciju i može li jeftinije?:(nod):
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Kukuruz jesi li razmišljao o nekoj kamionskoj cisterni za prevoz cementa, goriva, koncetrata, može da se nađe na kilo jer izbacuju prevoznici metalne, kupuju aluminijumske, doteraš na mesto gde ti treba i postaviš je, imaš slobodan pad iz nje, grejaće se voda u njoj i možeš je posle prodati ponovo na kilo, trebalo bi je malo iznutra ofarbati da nebi rđa zapušavala odvod iz nje.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Da i ja mislim da najbolje podignit kakav stari rezervoar kupljen sa njuškala.Trenutno gledam ove koje izrađuju od ferocementa izgleda mi jeftino a dobro :icon_mrgreen:

ovako nešto

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=U7IGsG0TzUo&list=PLC74A7C8A5B811BE5[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh