• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji Tomo Vinković

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Postoje i traktori veličine i oblika kao TV, ali nisu zglobni. Jedan od takvih, a jeftiniji je AGT 835 TS, a ima i dosta talijanskih samo su malo skuplji. Takvi sigurno zadovolje sve navedene potrebe, iako se sve može odraditi bez problema s TV serije 700 ili 800. Samo treba biti oprezan i voditi računa kod okretanja da je zadnji kraj s priključkom uvijek prema brijegu. Ako je kosina jako velika onda treba tražiti drugo rješenje za košnju, ili specijalizirani traktor, ili samohodnu strižnu kosilicu. Slovenci imaju dosta takvih terena i tu su daleko ispred nas.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ako ti treba traktor za strminu, traži nešto talijansko, ali da nema zglob u sredini.
Ustvari, najbolje je kad ima taj zglob ali samo za aksijalno zakretanje- osigurava
da su mu kotači uvijek na zemlji, a da je upravljanje sa zakretanjem prednjih kotača.
To je ustvari glavna mana tomo vinkovića, jer njegov zglob ima to zakretanje ali i upravljanje
smjera kretanja zglobom, pa je zbog toga osjetljiv na prevrtanje.
Mislim da je netko negdje i pisao o tome da su u tvornici tomo vinković
probali napraviti nekoliko takvih traktora sa upravljivim kotačima
ali da im nije bilo uspješno pa su odustali.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nesto su skuplji od tv ali na ac mozes stVit sve standardne prikljucke zbog hidraulike i kardana a ima i mogucnost pogonske prikolice
 

Branko Tenšek

Novi član
Tu od
30 Pro 2021
Poruka
1
Pozdrav grupi! Trebao bi par savjeta, pomoć, da instaliram sat na svog tomicu 731, nikad nije imao sata, a kupljen novi! Gdje kupiti sat i kako (kamo?) ga spojiti da mi rade okretaji i sati rada! Hvala!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Sve drugo je komplicirano, jedino da montiraš obični sat koji će raditi kad je dan kontakt!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Elektronski brojač sati namontirati i to je to. Pokazuje malo više sati nego bi trebalo jer radi kad je dan kontakt i nema veze za brojem okretaja motora, ali je najjeftinije rješenje. Ja sam ga namotiral na IMT 539, a kupil ga na e bayu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne bu mu prikazival okretaje.
Ima ponešto napisano, ali nisam čital. Možda bi bilo dobro i te postove prebaciti u tu temu.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozdrav grupi! Trebao bi par savjeta, pomoć, da instaliram sat na svog tomicu 731, nikad nije imao sata, a kupljen novi! Gdje kupiti sat i kako (kamo?) ga spojiti da mi rade okretaji i sati rada! Hvala!

Pozdrav!

TV 731 u orginalu je imao samo sat za mjerenje radnih sati koji je radio na vibracije, nije bio nigdje spojen.
TV 732 je imao sat sa mjerenjem radnjih sati, okretaje motora. Proizvodnja je Teleoprik Zemun.
Spaja se na razvod motora, treba sajlu, pinjon za prihvat i priključnu spojku za na razvod motora.
Od nabrojenih djelova novih da se nabaviti (ali dosta teško) pinjon, sat i sajla. Dok spojka za na razvod teško je DMB kao tvornica više ne postoji.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Mi smo ugradili za brojenje satove rada brojač Iskra HK7, najjednostavnije je zbog toga jer je samo na kontakt bravu spojen.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
to je samo mjeri radne sate, on želi kakav je na TV 732 i na modelima 830 sa motorom LDA 670 (oblikom i demezijama idetičan ko na IMT traktorima, samo ima veći raspon rada u okretajima , jer veći režim rada motora.
 
Na vrh