• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najezda divljih svinja i ostale divljači

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
slažem se kako su lovci neučinkoviti, čim napune zamrzivač lov postaje neinteresantan....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
lovci lovci,griješite ja vam kažem,nemate vi šta tražiti od lovaca,od lovozakupnika trebate,ja vam velim informirajte se kod prave osobe.lovci vam nemogu tu pomoći.:weedman:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ista stvar i kod nas! No zašto da ja ili bilo tko ogradi svoju njivu.
A zašto lovci nebi ogradili svoje lovište????? Zašto njihova divljač dolazi na moj posjed, na moje usjeve??? Naravno da su lovci krivi, meni divljač uništava sve redom, najviše uljanu repicu i šećernu repu, i ne radi se samo o divljim svinjama....
To je ista stvar da npr. Mike (il bilo tko) pusti svoju stoku na susjedovu njivu, kako bi susjed reagirao. Zato je mike ogradio svoje dvorište, i slično. E lovci lovci, ne vrijede ni vaši repelenti ni vaša osiguranja ni ništa....

kako da lovci ograde svoje loviste pa i tvoja njiva je loviste.
Također se slazem da ima lovozakupnika koji neprovode sve mjere, i od nas 77 lovaca ima nas 10 koji nocima cubimo i cuvamo,
ja malo manje jer nemožes svaki dan do 2 h cekati i ujutro u 5 na posao.
A također nisu lovci te svinje metnuli u svoje loviste,
kod nas su svinje u lovistu kada ima usjeva i rade stetu a kad nema odu u velika susjedna lovista koja su same sume i koja skoro ni nelove i tu nastaje problem
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
S ovime mi je sve jasno kako lovci gledaju na sve to! Koliko znam, moja njiva je moje privatno vlasništvo i nije nikakvo lovište niti će ikad bit! Nemaju oni šta radit na mojoj njivi, ogradite si lovišta ako ih imate, ili pod tim lovištima smatrate sva ova privatna zemljišta? Da nebi.
Ili ova vaša opcija, "da ogradim što je moje" pa kad sva ta divljač uđe u moj posjed da zatvorim vrata i stoka je automatski moja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Dragi moji nisam lovac ali budite razumni nisu lovci krivci za to sve i ja sam ogorčen na divlju svinju jer mi radi štetu isto tak znam da ti ljudi svaku večer su na čekama prije žetve ječma ,pšenice i kad idu u kokuruz love ih po šumi ali njih ima toliko da jednostavno nemožeš ništa sve više šikara i neobrađenih površina gdje se one besmetano legu za to nisu krivi lovci...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Neznam proući zakon mi placamo zakup lovista i osiguranje koje je svake godine sve veče i veče, i ako netko ima svoju njivu ograđenu to vise nije loviste i za to neplacamo zakup.

Najbolje bi bilo da se lovci moraju opravdavati, mi placamo taj sport godisnje podosta i uživamo tebi čuvati kukuruz, a divlje svinje nismo mi dovezli i dovukli one jednostavno gdje im odgovara budu u prekomjernom broju,
recimo kodmene doma nema niti jedne a 15 km dalje dosta a tamo gdje su napustena sela i gdje su privatna lovista tamo ih ima stotine
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Znam koliko plačate zakupe lovišta itd dosta sam sa tim svim upoznat ja nisam rekao ništa protiv lovaca divlja svinja se nakotila u večim količinama kod nas 90 godina i sad ju je dosta teško iskorijeniti jer šikara ima na sve strane koje pogoduju razmnožavanju a koliko čujem da se pojavio vuk tamo gdje nikad nije bio gdje nije njegovo stanište pa sami zaključite zašto..
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Tog ima svake godine sve više i više i nitko im nemože stati na kraj. Imam osjećaj da se baš i ne lovi nešto...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
S ovime mi je sve jasno kako lovci gledaju na sve to! Koliko znam, moja njiva je moje privatno vlasništvo i nije nikakvo lovište niti će ikad bit! Nemaju oni šta radit na mojoj njivi, ogradite si lovišta ako ih imate, ili pod tim lovištima smatrate sva ova privatna zemljišta? Da nebi.
Ili ova vaša opcija, "da ogradim što je moje" pa kad sva ta divljač uđe u moj posjed da zatvorim vrata i stoka je automatski moja.

ako se tvoja njiva nalazi na lovozakupničkom terenu ili kako da ti pojasnim da to razmiješ,onda je to lovište.a pojam lovišta podrazmijeva i oranice koje se u tom sklopu nalaze,ako ti se parcela nalazi u tom sklopu onda nemoj tu sijati jer nećeš dobiti ništa.ako ti se šteta pričini na parceli koja je udaljena od lovišta onda možeš tražiti odštetu.
i ja imam parcelu koja se nalazi u lovištu i nema priče,ako nešto usijem tu sam sam kriv jer je to lovište,svinje mi svake godine pokupe orahe i nikom ništa. parcele koje se nalaze u sklopu lovišta nesmiješ zagrađivati.divljač koja se zadesi na tvojoj njivi nije tvoja,zato postoje zakoni i odredbe.šteta na usjevima je bilo i biće to se neda spriječiti.osim ako pobijemo sve ko u njemačkoj i austriji,onda nećemo imati ništa.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Tog ima svake godine sve više i više i nitko im nemože stati na kraj. Imam osjećaj da se baš i ne lovi nešto...

a to što se svake godine lovi sve manje to ti reci onima koji su nama lovcima udarili tolike odstrelne takse da ti se nemili više ići u lov.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Zakup je cca 30000kn. A osiguranje cca 50000kn, zakup ovisi o hektarima i divljaci a osiguranje o stetama, a o osiguravajucim drustvima netreba raspravljati.a izdataka ima jos podosta nabava divljaci sjetva kukuruza cca 15ha, tako da nisu lovci uvjek kako se prezentiraju

ima ih puno, mi smo prije par god imali u drustvu lovnika koji nam nije dao ici cekati sad kad se to promjenilo steta je duplo manje
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
a to što se svake godine lovi sve manje to ti reci onima koji su nama lovcima udarili tolike odstrelne takse da ti se nemili više ići u lov.

e upravo to sam i mislio zašto mi se čini da se ne lovi. to je zbilja bezveze jer ih ima na stotine za lov, al normalno da ih netreba sve potamanit nego nekako počet kontrolirati brojno stanje...
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
divljač koja se zadesi na tvojoj njivi nije tvoja,zato postoje zakoni i odredbe..

Znam, šalio sam se za ovo, hehe! Inače, nisam lovac, ne zanima me to, a bome ni krivolovac. Odbija me sama pomisao na to da se mora pucat...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e upravo to sam i mislio zašto mi se čini da se ne lovi. to je zbilja bezveze jer ih ima na stotine za lov, al normalno da ih netreba sve potamanit nego nekako počet kontrolirati brojno stanje...

evo sad kad smo spustili loptu,da ti dam još jedan savjet.neznam koliko ti je parcela,ali pogledaj gdje ti svinje ulaze u posjed, na to mjesto stavi dva kočića i poveži ih špagom,objesi na špagu dva tri ogrebana cd-a i objesi ih na to.i još par limenki od soka ili piva. to sve možeš poredati na nekoliko mjesta po njivi. ali mjenjaj taktiku jer svinje se lako privikavaju na promjene i ako vide da im od toga neprijeti opasnost onda idu u napad,prolaze čak i korak od psa koji je na povezu,toliko su rafinirane.

a sve je ovo problem sviju nas jer neki nemaju smisla za gospodarenjem,kako države tako i lovstva.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
ma tu u ovoj temi nema nikakvih lopti, nego kod mene na polju i mojoj okolici. koliko njiva ima ja bi trebao jednog zaposlenika koji bi samo to obilazio, stavljao repelent, krpice, kolčiće, petarde.....

zbilja ako imate puno savjeta kako se obraniti od toga, samo pišite, problemi su sve veći svake godine.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Drago mi je da smo spustili loptu,
naveo sam koliko kosta zakup i puno toga sastrane i mi sa dosta velikim clanarinama jedva se pokrivamo a nekome privatniku to nije nikakav novac i on zakupi loviste pored npr. I lovi samo docekom bez hajki ili nelovi skoro nikako i evo pogodnog mjesta za prekobrojan broj.
A mi nase loviste svaka 3 tj cjelo uspijemo pretrest i opet ih ima
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma tu u ovoj temi nema nikakvih lopti, nego kod mene na polju i mojoj okolici. koliko njiva ima ja bi trebao jednog zaposlenika koji bi samo to obilazio, stavljao repelent, krpice, kolčiće, petarde.....

zbilja ako imate puno savjeta kako se obraniti od toga, samo pišite, problemi su sve veći svake godine.

mogli bi nabrajati satima sve naše recepte,ali ako se neprovode u djelo nema efekta,kao što si naveo da bi trebau uposlenika za to,ja ti mogu garantirati da parcelu od recimo 20-30 hektara nemože sačuvati ni 50 lovaca kad bi odjednom svi čuvali,jer divlje svinje su nepredvidive.možda se šteta da smanjiti ali jedini spas jer istrebljenje a to niko nebi volio.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Drago mi je da smo spustili loptu,
naveo sam koliko kosta zakup i puno toga sastrane i mi sa dosta velikim clanarinama jedva se pokrivamo a nekome privatniku to nije nikakav novac i on zakupi loviste pored npr. I lovi samo docekom bez hajki ili nelovi skoro nikako i evo pogodnog mjesta za prekobrojan broj.
A mi nase loviste svaka 3 tj cjelo uspijemo pretrest i opet ih ima

poz....
kolika je godišnja članarian?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
1800kn
može se lovom rastjerati
mi smo imali jednu branjevinu punu svinja preko sto i radile su ogromne stete, nas lovnik to nije dao loviti zbog uzgoja i kako smo to prosle godine poceli loviti i svaku veče čekanje sad je broj svinja tamo normalan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
ako se tvoja njiva nalazi na lovozakupničkom terenu ili kako da ti pojasnim da to razmiješ,onda je to lovište.a pojam lovišta podrazmijeva i oranice koje se u tom sklopu nalaze,ako ti se parcela nalazi u tom sklopu onda nemoj tu sijati jer nećeš dobiti ništa.ako ti se šteta pričini na parceli koja je udaljena od lovišta onda možeš tražiti odštetu.
i ja imam parcelu koja se nalazi u lovištu i nema priče,ako nešto usijem tu sam sam kriv jer je to lovište,svinje mi svake godine pokupe orahe i nikom ništa. parcele koje se nalaze u sklopu lovišta nesmiješ zagrađivati.divljač koja se zadesi na tvojoj njivi nije tvoja,zato postoje zakoni i odredbe.šteta na usjevima je bilo i biće to se neda spriječiti.osim ako pobijemo sve ko u njemačkoj i austriji,onda nećemo imati ništa.

Znači, frajer zakupi lovište = kupio je moje zemljište. Ja tamo nemam nikakvih prava, ne smijem graditi, ne smije tjerati svinje, još da možda vadim mjesec dana unaprijed dozvolu da mi osiguraju dolazak na moju zemlju koja se nalazi u njihovom lovištu? Ma nemoj, od kad i gdje?
Koji zakon?

U redu, neka on zakupi lovište, neka time izbije sva MOJA prava na MOJOJ zemlji, ali neka novci od zakupa, točnije novac za koji SAM uskraćen radi gubljenja prava na MOJOJ zemlji idu ljudima (jel nisam sigurno jedini) čije zemljište je zakupio. I nema problema, tuci brate do mile volje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh