• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

naplata vode za poljoprivredu

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Petulla ne valja ti matematika nikako. Ako je 100.000 m3 onda je koncesija 80.000 kn ne 8.000 kn. Tvoj iznos je za 10.000 m3 ili ti 1000 litara / m2 to je dovoljno za povrće a i voće na jedinici površine od 1 ha. Poz
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ajmo nanovo,ako ja na građevnom zemljištu iskopam bunar jer moram npr tražiti koncesiju i te silne dozvole?
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Ajmo nanovo,ako ja na građevnom zemljištu iskopam bunar jer moram npr tražiti koncesiju i te silne dozvole?

To i mene zanima jer i ja ovo malo zemlje šta obrađujem je u biti sve građevinska zemlja, e ali onda vjerojatno ne bi ni moga ishodovat sve te dozvole za koristit vodu u poljoprivredne svrhe pošto je zemlja građevinska:confused:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
vodopravna dozvola do jednog hektara ili za neznam točno koliko stoke, ili za ono što prelazi nužnu upotrebu vode za preživljavanje ali opet samo za jednu obitelj...
ako je više od jednog hektara, il je više od određenog broja stoke, il se koristi za pranje auta il neki drugi tehnološki proces mora bit koncesija.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne radite ništa dokne odete u HV. Onda će Vam oni sve objasniti. Samo i tvetke koje oni preporuče masno cijene svoj rad :(
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ajmo nanovo,ako ja na građevnom zemljištu iskopam bunar jer moram npr tražiti koncesiju i te silne dozvole?

Pročitaj Uredbu o uvjetima davanja koncesija za gospodarsko korištenje voda (NN 89/2010) pa će ti biti jasnije, ovisno što se radi na građevnom zemljištu i u koju svrhu kopaš(bušiš) bunar. i na građevinskom zemljištu se može obavljati poljoprivredna proizvodnja te se voda troši za poljevanje bilja. Koncesija ide ako vodu koristiš u gospodarske svrhe.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ok,ajmo ovako jer tko uopće na ovom forumu ima koncesiju s Hrvatskim vodama i jer to uopće isplativo koliko love,papira i još love pa onda bolje tenkirati iz gradske mreže.
Koliki papiri,tj lova za dozvole a onda jeftino bušenje da ti pamet stane,rješenje kopam jezero i skupljam oborinske vode.
Ako misle navodnjavati Hrvatsku poljoprivredu to moraju pojednostavit isto kao i legalizacija,jeb.. samo 10 000 eura koštaju papiri i dozvole,a bušenje bunara tu nema isplativosti za kg krušaka od 5kn i kg jabuka 2.2kn sjedi i plači.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mogu reći samo ovo-u mojoj se županiji veliki proizvođči žure ishoditi koncesije prije ulaska u EU,jer će ulaskom sve biti puno kompliciranije i puno skuplje.Tako su oni koji su zartažili koncesiju na sastanku udruge tvrdili.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Mogu reći samo ovo-u mojoj se županiji veliki proizvođči žure ishoditi koncesije prije ulaska u EU,jer će ulaskom sve biti puno kompliciranije i puno skuplje.Tako su oni koji su zartažili koncesiju na sastanku udruge tvrdili.

Vaša i naša županija su velika razlika po svemu,ja sam načuo da će krenuti nova strategija HR vlade navodnjavanje poljop.površina uz pojednostavljeno dobivanje potrebne dokumentacije i uz sufinanciranje države preko HBOR-a.
Tkz -nacionalni strateški plan navodnjavanja poljoprivednih površina.
Zato što treba toliko dokumentacije i novca za nju imamo 0.5% navodnjavanih površina,žalosno.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...rješenje kopam jezero i skupljam oborinske vode.
Možeš i malo šarana pustiti unutra, pa nakon što obereš jabuke, može se malo na ribičiju :mrgreen: ; to dodje kao antistresna aktivnost :axe:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ok,ajmo ovako jer tko uopće na ovom forumu ima koncesiju s Hrvatskim vodama i jer to uopće isplativo koliko love,papira i još love pa onda bolje tenkirati iz gradske mreže.
Koliki papiri,tj lova za dozvole a onda jeftino bušenje da ti pamet stane,rješenje kopam jezero i skupljam oborinske vode.
Ako misle navodnjavati Hrvatsku poljoprivredu to moraju pojednostavit isto kao i legalizacija,jeb.. samo 10 000 eura koštaju papiri i dozvole,a bušenje bunara tu nema isplativosti za kg krušaka od 5kn i kg jabuka 2.2kn sjedi i plači.

a mislim i da ti za jezero treba dozvola...:rolfer:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Blago onima koji imaju bušotinu ja svoju vodu plaćam vodovodu po cijeniku za poljoprivrednu vodu.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Blago onima koji imaju bušotinu ja svoju vodu plaćam vodovodu po cijeniku za poljoprivrednu vodu.
A i to mi nije jasno zašto voda za poljoprivredu mora bit par kuna skuplja od one za kućanstva, kao da 10tak kn/m2 nije već preskupo za poljoprivredu, a vode u većini krajeva ima u izobilju pa bi mogla voda za poljoprivredu bit jeftinija da se stimulira proizvodnja . Isto ka da žele uništit domaću proizvodnju i potaknit uvoz.
Kažeš blago nama sa bušotinama, je ali dokad, kad se počme već postojeći zakon striktno primjenjivat bit će veselja, možda budu i kakve kazne za dosadašnje nelegalno crpljenje vode
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
A i to mi nije jasno zašto voda za poljoprivredu mora bit par kuna skuplja od one za kućanstva, kao da 10tak kn/m2 nije već preskupo za poljoprivredu, a vode u većini krajeva ima u izobilju pa bi mogla voda za poljoprivredu bit jeftinija da se stimulira proizvodnja . Isto ka da žele uništit domaću proizvodnju i potaknit uvoz.
Kažeš blago nama sa bušotinama, je ali dokad, kad se počme već postojeći zakon striktno primjenjivat bit će veselja, možda budu i kakve kazne za dosadašnje nelegalno crpljenje vode

Nije skuplja, jeftinija je za 50%.

I bušotina košta. Ali barem ne moraš brinut o računu na kraju mjeseca. Kada god nešto sadim moram 10 puta razmislit da li se isplati ili ne samo zbog vode.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Nije skuplja, jeftinija je za 50%.

I bušotina košta. Ali barem ne moraš brinut o računu na kraju mjeseca. Kada god nešto sadim moram 10 puta razmislit da li se isplati ili ne samo zbog vode.
Ne znam za ostale regije, ali na splitskom području je voda za poljoprivredu skuplja cca2kn/m3:confused:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
a mislim i da ti za jezero treba dozvola...:rolfer:

Za akumulaciju i skupljanje oborinskih voda ne trebaju nikakve dozvole...jedini uvjet je postavljanje odgovarajuće folije po dnu,koja baš i nije jeftina...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A onda u blizini zabiješ cijev u zemlju i zakamufliraš da se na orto ne vidi.Pa po noći puniš jezero.I neka se oni frigaju sa dozvolama i naplatom vode.He,he,hi hi hi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A onda u blizini zabiješ cijev u zemlju i zakamufliraš da se na orto ne vidi.Pa po noći puniš jezero.I neka se oni frigaju sa dozvolama i naplatom vode.He,he,hi hi hi.

Ovo je pametno,a bušotinu kamuflirati s šašom i nema problema.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
A onda u blizini zabiješ cijev u zemlju i zakamufliraš da se na orto ne vidi.Pa po noći puniš jezero.I neka se oni frigaju sa dozvolama i naplatom vode.He,he,hi hi hi.

Neki su već tak i napravili...8)
cijev u zemlju i malo cik cak cijevi...hihihihi....
 

Najnoviji postovi

Na vrh